Wiedźmy z TikToka rzuciły urok na Księżyc

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Przywykliśmy już sądzić, że 2020 rok z całą pewnością nie jest normalny. Tym bardziej nikt nie powinien dziwić się tym, że internetowa społeczność wiedź obserwowana przez miliony ludzi wywołała  niedawno kolejną kontrowersję. Jej przedstawiciele, niedawno ogłosili, że rzucili urok na Księżyc.

 

Mowa tu o społeczności zorganizowanej w ramach TikToka pod hasztagiem #WitchTok. Mimo iż grupa internetowych wiedźm nie powinna być traktowana szczególnie poważnie, to stworzony przez nich hasztag zdołał wygenerować ponad 2 miliardy wyświetleń. Jedna z członkiń tej społeczności, niejaka "Jupiter" ogłosiła niedawno, że grupa wiedźm z ich społeczności rzuciła urok na Księżyc. Żaden z użytkowników tego hasztagu nie poinformował  jednak o celu jaki krył się za tym zaklęciem. Wygląda to na zwyczajną zabawę użytkowników TikToka, którzy w znacznej większości, traktują okultyzm jako hobby aniżeli prawdziwą praktykę.


Wzrost zainteresowania magią i rzucaniem zaklęć jest dostrzegalny już od kilku lat. Jeszcze w 2017 roku, czarownice z całego świata odprawiały magiczny rytuał skierowany przeciwko prezydentowi Stanów Zjednoczonych – Donaldowi Trumpowi. Wówczas, poinformowano, że wszyscy chętni do przyłączenia się zapraszani byli za pośrednictwem sieci społecznościowych. Wiedźmy, rozsyłały nawet szczegółowe instrukcje, jak „rzucić urok” na Trumpa. Organizatorzy chcieli osiągnąć usunięcie obecnego szefa Białego Domu od rządzenia krajem. Do akcji przystąpiła m. in. amerykańska piosenkarka Lana Del Rey. Nic w tym więc dziwnego, że żądne uwagi wiedźmy XXI wieku, wybrały sobie nowy bardziej ambitny cel.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Zbuntowane nastolatki udają

Zbuntowane nastolatki udają "strrraszne wiedźmy", jestem pewien, że Księżyc się wystraszył XD. Trampek owszem, bo zbanował tego tam tiktaka w USA. A stare wiedźmy (najlepiej takie prawdziwe), powinny te głupie młódki usadzić, bo Księżyc dla wiedźm to obiekt czci, a nie rzucania klątw Blum 3

 

Skomentuj