Większość Amerykanów uważa, że rząd ukrywa przed nimi wiedzę o UFO

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ostatnie badanie amerykańskiej opinii publicznej wykazało, że około dwie trzecie Amerykanów uważa, że rząd ukrywa przed społeczeństwem wiele istotnych faktów na temat UFO. Wyniki nie powinny zaskakiwać, biorąc pod uwagę, że blisko 2 miliony ludzi zadeklarowały wcześniej chęć włamania się do wysoce strzeżonej Strefy 51, w nadziei na odkrycie tajemnic dotyczących inwazji obcych.

Przez dziesiątki lat entuzjaści UFO przekonywali, że amerykańskie wojsko ukrywa na terenie Strefy 51 statki kosmiczne, a niektórzy sugerowali, że być może przetrzymują tam również istoty pozaziemskie. Według najnowszych badań, 68% Amerykanów sądzi, że ich rząd jest w posiadaniu istotnych informacji na temat UFO, których nie podaje do opinii publicznej. Ich zdaniem urzędnicy milczą, ponieważ nie chcą niepotrzebnie wywoływać niepokoju społecznego.

 

O ile Amerykanie wierzą, że rząd wie więcej od nich, o tyle są dość sceptyczni, jeśli chodzi o wiarygodność wielu obserwacji UFO. 33% pełnoletnich Amerykanów uważa, że liczne nagrania z ostatnich lat, na których rzekomo widać niezidentyfikowane obiekty latające, w rzeczywistości były statkami kosmicznymi z obcej planety. 60% ankietowanych jest sceptycznych, twierdząc, że obserwacje można wytłumaczyć działalnością człowieką lub zjawiskiem naturalnym. 7% nie ma w tym temacie zdania.

Niemal połowa Amerykanów (49%) uważa, że gdzieś we wszechświecie istnieją ludzie, tacy sami jak my. Jeszcze więcej, bo aż 75% wierzy, że na innych planetach istnieje jakakolwiek forma życia. Wyznawców UFO można znaleźć we wszystkich demograficznych i politycznych segmentach społeczeństwa, ale największy odsetek z nich mieszka w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, czyli w okolicach Strefy 51. 

 

Dodatkowo, nowy sondaż stwierdza znaczące różnice społeczne pod względem wykształcenia i dochodów. Amerykanie o niższym statusie społeczno-ekonomicznym są bardziej skłonni do wyrażania poglądów o istnieniu kosmitów. W UFO wierzą również częściej osoby bez konkretnej przynależności religijnej. Jedna trzecia ankietowanych uważa, że w pewnym momencie w historii, statek kosmiczny przynajmniej raz odwiedził Ziemię.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Król Europy

Wojsko kłamało kłamie i

Wojsko kłamało kłamie i będzie kłamać. Hamuje rozwój cywilizacyjny człowieka zamykając w sejfach przełomowe wynalazki. To najbardziej szkodliwa i zakłamana instytucja która należało by zlikwidować na całym świecie. 

Portret użytkownika Joker

Ale to znaczy że co? Ludzie

Ale to znaczy że co? Ludzie mniej wykształceni i nie tak zamożni bardziej wierzą w ufo? Trochę dziwne byłoby sądzić że tak wielki wszechświat zamieszkuje tylko jedna w dodatku autodestruktywna rasa ludzi. Mimo różnego rodzaju odkryć planet przez nasze coraz to lepsze teleskopy i sondy kosmiczne w dalszym ciągu jesteśmy jak dzieci we mgle. Jak to w takim jednym programie mówili że jest kilka poziomów jeśli chodzi o rozwinięcie cywilizacji. My jesteśmy na poziomie zero Smile po za tym nawet jeśli mamy kontakt z ufo to na pewno nie jest to zwykły Kowalski tylko właśnie sama góra która nic nie wyjawi. Kowalski ma wstać rano iść do pracy i płacić podatki. 

Portret użytkownika Hans

Amerykanie są społeczeństwem,

Amerykanie są społeczeństwem, które znacznie bardziej niż europejczycy interesuje się życiem społeczno-politycznym w swoim kraju i angażuje się w organizacjach pozarządowych. Biorąc to pod uwagę należy brać wyniki badań na poważnie. Władze Stanów Zjednoczonych kryją wiele tajemnic, a ludzie nie są w ciemię bici i stąd mają takie zdanie

Skomentuj