Wielka Stopa może być zakwalifikowana jako gatunek zagrożony

Kategorie: 

Wielka Stopa - Źródło: public domain

Hrabstwo Chautauqua w stanie New York, może być pierwszym miejscem na świecie gdzie formalnie pod ochroną będzie mityczna Wielka Stopa. Inicjujący to prawo biznesmen Peter Wiemer z Nowego Jorku twierdzi, że mityczne kryptozwierze może być zagrożone ze względu na polujących na niego myśliwych.

 

 

Na terenie stanu New York od dawna obserwowano wiele stworzeń uważanych za przedstawicieli legendarnej Wielkiej Stopy. Pierwsze obserwacje sięgają XIX wieku. W hrabstwie Chautauqua do 2011 naliczono 18 przypadków obserwacji tych stworzeń i to zdaniem Wiemera wystarczający powód, aby objąć je ochroną.

 

Krytycy wyśmiewają pomysł stanowienia kryptozoologicznego prawa i postrzegają tę inicjatywę jedynie przez pryzmat ciekawostki turystycznej, która umożliwi rozstawianie znaków drogowych ostrzegających przed miejscową wersją Yeti.

[ibimage==23313==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Inicjatorzy ochrony Wielkiej Stopy podkreślają, że ten gatunek to nic paranormalnego i ludzie powinni zaakceptować ich istnienie i z nimi koegzystować, tak jak współistniejemy z resztą przyrody. Nadal jednak wśród amerykańskich łowców przeważa chęć ustrzelenia Wielkiej Stopy niż złapania żywego osobnika, choćby był ostatnim przedstawicielem swojego gatunku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Skomentuj