Wielki Wybuch mógł być tylko przestrzennym "mirażem"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trzech naukowców z Perimeter Institute, Niayesh Afshordi, Robert Mann i Razieh Pourhasan, przedstawiło nową hipotezę wyjaśniającą, co mogło być katalizatorem Wielkiego Wybuchu. Ich zdaniem, to, co nazywamy Big Bang, może być trójwymiarowym "mirażem".

 

Nauka głosi obecnie, że Wielki Wybuch rozpoczął się od osobliwości - nieskończenie gęstego i nieskończenie gorącego stanu czasoprzestrzeni, w której nie obowiązują standardowe prawa fizyki. Problem polega na tym, że teoria Wielkiego Wybuchu sugeruje, że wszechświat narodził się z osobliwości, która zaprzecza prawom fizyki. Samo w sobie brzmi to niesamowicie.

 

Fizycy twierdzą, że nasz wszechświat może być on trójwymiarowym horyzontem zdarzeń "upakowanym" do czterowymiarowej czarnej dziury. Zgodnie z tym scenariuszem, wyłonił się jako pozostałości po eksplozji czterowymiarowej gwiazdy, która zmieniła się w czarną dziurę.

Naukowcy twierdzą, że choć hipoteza ta może wydawać się absurdalna, to jest do obrony na polu nowoczesnej matematyki. Zaproponowanie podejścia, wedle którego Big Bang jest sprowadzany do postaci przestrzennego mirażu, jest z pewnością rewolucyjne. Jednak ten nowy model może rozwiązać wiele kosmologicznych zagadek dręczących naukowców.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dj smalec

Wszechswiat ma kształt

Wszechswiat ma kształt dzwonu, którego otwarta część ciągle się rozszerza, jednak prędkość ekspansji nie jest stała, tzn maleje, co obliczył Hubble. Wybuch to oczywiście nazwa umowna, gdyż punkt centralny wszechświata nie istnieje, może lepiej - każdy punkt przestrzeni jest w centrum. Dlatego ciężko to wyobrazić ponieważ dalej krąży mit o tym że jakoby jest to wew. sfera nadmuchiwanego balonu, w którym z łatwością można wskazać punkt centralny. Z tego co widać na niebie, miał on swój początek i bedzie miał też swój koniec, kiedy wszystkie gwiazdy się wypalą, a czarne dziury wyparują.

Portret użytkownika baca

wielki wybuch (tak jak

wielki wybuch (tak jak ewolucja) to tylko teoria... pseudonaukowa ponadto więc nie powinno się tych słów stawiać obok słowa nauka...
to są tylko totalnie niepotwierdzone hipotezy lansowane do bólu przez "wytyczające kurs światowej nauki i oświaty" loże masońskie...
wielki wybuch to tylko... wielka masońska kicha...
nie ma żadnego dowodu na jego istnienie a jest milion niezbitych dowodów że nigdy nie było czegoś takiego...
z wielkim wybuchem bowiem sprawa jest prosta: był albo nie był... a skoro są dowody że go nie było...
to jest naprawdę takie proste bo gdyby wszechświat powstał w wielkim wybuchu miałby kształt rosnącej kuli której centrum byłoby starsze niż obszary bliskie brzegom...
ale nic takiego nie ma!
wszechswiat ma tak zadziwiający kształt że... ha... no właśnie... niech mi ktoś powie jaki ma kształt wszechświat?
bo ja to wiem i jest na ten temat może z pięć lub siedem stron w całym calutkim internecie... reszta to ocean bigbangowej głupoty
założe się o wielkiego żubra że tego jaki NAPRAWDĘ jest kształt wszechświata, NIKT nie wie z osób na forum...
jak ktoś zgadnie to browar a jak nikt nie zgadnie to napiszę o tym krótkiego artykuła... kształt wszechświata jest tak zdumiewający że... wszystkim doskonale znany... i nie jest to na bank kształt kuli...
ciekawe czy ktoś zgadnie jaka figura geometryczna jest wzorcem budowy wszechświata...

Portret użytkownika baca

no popatrz zgadłeś... chyba

no popatrz zgadłeś...
chyba jesteś wysokiego stopnia masonem Smile
wszechswiat rzeczywiscie wygląda jak klepsydra - jak doszukam w necie obrazków to skończe o tym jutro artykuła... napij się żubra - wygrałeś... wielkie brawa!!!

Portret użytkownika AK47

bez sensu jest pytanie o

bez sensu jest pytanie o kształt!!! Bo jeżeli tak to pierwsze pytanie co jest po za granicami? Przestrzeń jest wszechobecna lub występuje w zbiorach czyli wieloświaty, wymiarem łączącym może być czas . Tak wiele bzdur jest powtarzanych ze co nie którzy myślą że satelity już tam doleciały i jest to potwierdzone... hahaha Jeżeli światło leci kilka set milionów lat, to za kilka set mln lat można potwierdzić obecną obserwacje.

Portret użytkownika b@ron

no to juszka bedzie

no to juszka bedzie zawiedziony, bo już podchwytliwie wypytywał jak kształt ma piłka, a co jak co ale kształtu klepsydry piłka raczej nie ma Wink myślałem że podyskutuję z nim "merytorycznie" a on wyłożył się już na moich pytaniach uzupełniających i pomimo że ataku nuklearnego jeszcze nie było...najzwyczajniej wyparował Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

nooo... biedna ta juszka z

nooo... biedna ta juszka z centrum popularyzacji kumysu, chyba bieda ją jakaś ostatnio dopadła albo zacier sie skwasił, bo wczoraj była niezwykle niespokojna i chciała wysępić papierosa, tak się nerwowo pytała co baca pali... nie dałem jej oczywiście dokończyć niedopałka no i chyba focha strzeliła...
a na czacie jeszcze borek ją ofukał wiec to chyba głębsze załamanie... 

Portret użytkownika Perun1337

Według hinduskich Wed

Według hinduskich Wed wszechświat ma kształt jaja. Te z kolei pochodzą od słowiańsko-aryjskich więc obstawiam jajko. W dzień równonocy wiosennej nasi przodkowie malowali jajka - jeśli mam rację to pewnie ma z tym związek.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

No widzisz odrazu

No widzisz odrazu odpowiedziałeś, a dlaczego? Bo znasz ten kształt, bo potrafisz określic wygląd, bo najważniejsze widzisz jej kształt, a wszechświat cóż tego jak on wygląda nikt na pewno nie wie i chyba długo nie będzie wiedział boo jest przeciwstawny do tej "piłeczki". Póki co udało się "zobaczyć" coś co znajduje sie gdzieś mniej więcej 300000 tyś lat od wielkiego wybuchu, póki co możemy tylko domyslać się co dalej jest, póki co to wiemy i widzimy na odległość kilku mld lat świetlnych. 
Trzeba być totalnym ignorantem i głupkiem by z pewności określić jak wygląda wszechświat i czy na pewno zewnętrzne rubierze mają jaki kolwiek kształt.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juda

Tak jak i jego stwórca

Tak jak i jego stwórca wszeświat jest nieskończenie wielki a więc nie ma końca, on był zawsze i zawsze będzie a więc w ludzkim rozumowaniu nie ma ani początku powstania ani końca. Był i będzie.

Portret użytkownika jaa

nie znam się i zastanawiam

nie znam się i zastanawiam się. jeżeli dany obiekt w kosmosie na przykład jakiś księżyc albo planeta lub planetoida nie ma atmosfery to co się na niej ogrzewa gdy na przykład znajuje się w zasięgu promieniowania jakiegoś Słońca. Dajmy na to nawet jakiś sztuczny obiekt typu satelita. Jeżeli w kosmosie jest jakaś temperatura, podobno minusowa i to sporo to czy w tej przestrzeni do powiedzmy najdalszej planety naszego systemu jest jednakowa temperatura czy może są różne? I od czego to zależy? ktoś powie, że im bliżej Słońca tym cieplej. Ale skoro nie ma atmosfery to co się ogrzewa? Dana powierzchnia na którą padną promienie słoneczne? A dlaczego? Przecież nie wszystkie matariały są dobrymi przewodnikami ciepła. No i jeszcze jest pytanie czy Słońce emituje ciepło czy tylko same promieniowanie świetlne. A jeżeli emituje ciepło to czy temperatura jest jednakowa na tej samej odległości od Słońca wokół niego czy różna?

Portret użytkownika keri

Nie było wielkiego bum. Gdyby

Nie było wielkiego bum. Gdyby był, to Wszechświat miałby centrum i krańce, a każdy astronom wie, że Wszechświat nie ma centrum ani krańców. Teoria wielkiego wybuchu jest bzdurą, którą za wszelką cene nałukofcy starają się uzasadnić innymi wymyślonymi bzdurami.
To tak, jak teorię względności Einsteina sprzeczną ze sobą, sprzeczna z fizyką kwantową i wywołujacą ciągle jakieś durne problemy zamiast odrzucić stale się podpiera nowymi wymyślonymi bzdurami.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Niestety coraz więcej

Niestety coraz więcej "czarnych dziur"pojawia się w teoriach filozofów fizycznych ,tzw. szamanów wiedzy.Tym bardziej że ich dociekania sa bezprzedmiotowe,bo ich "czarne dziury"to nic innego jak węzły grawitacyjne,w których rzeczywistości kontinuum po tej stronie wszechrzeczy spiete są w supły niczym trójwymiarowa makrama.W ich okolicy jest takie zagęszczenie strun grawitacyjnych że kontinuum ze swoimi elementami ulega destrukcji a materia zostaje wciągnięta ulega "rozebraniu"do pierwotnej postaci pramateriii.Po wyrzuceniu z węzła z drugiej strony napotyka inne prawa fizyki i formuje się według nich w nową rzeczywistość innego wymiaru.Przez te węzły nie ma już dla niej powrotu w tej postaci.Miejsce w przestrzeni gdzie kontinuum ulega destrukcji,nazwa się horyzonetm zdarzeń i dla tego wymiaru jest granicą rzeczywistości.Po drugiej stronie węzła jest nowa granica rzeczywistości  i tam może być nowe inne kontinuum ale nie musi.Dlaczego?.We wszechrzeczy jest ogromna sfera o kształcie płaszcza kuli poza którą nie istnieją kontinuua z rzeczywistościami podobnymi do naszych,tylko bezpośrednio na prochu materii wraz czeluścią jest reszta elementów rzeczywistości  z współistniejąmi obok siebie prawami tutaj przydzielonymi konkretnym warstwom rzeczywistości.Takie rzeczywistości bezładu i uporządkowania ,nazywaja się *|piekłami ognistymi|*.Czeluści tych światów są jedynym miejscem przenikania stowrzeń i bytów do naszych rzeczywistości poprzez czeluści naszych ciał niebieskich i światów.Ten płaszcz rozdzielający obszar wszechrzeczy nazywa się pierścieniem lawy i składa się z wystkich rodzjów mocy ułożonych warstwowo,stanowiąc barierę nie do przebycia dla każdej formy Istnienia(stworzenia,istoty,byty-duch transcendetny to przenika bez oporów,lecz stworzenia duchowe nie).Jedynymi przepustami z jednej na drugą stronę są szlaki pomiedzy czeluścią naszej materiii a czeluściami tamtej materii.Ich ogół nazwano w Piśmie*|studnią czeluści* a z czarnej mocy która głownie służy do zakładania zrębów wakuloli wszechświatów w gigaoceanie pramaterii,jest tam założona *|pieczeć|* nad którą sprawuje nadzór cherub będący *kluczem czeluści*.Ma on do pmocy archniołów czarnych mocy,nazywanych potocznie przez aniołow"smoluchami",którzy strzegą konkretnych obszarów.Jeden z nich jekieś trzy lata temu był się u mnie pożegnać,gdyż udawał się na taką placówkę,gdzie "wahta" nieraz trwa nawet 500 tys.lat.Jako ciekawastka,powiem że był on poprzednim opiekunem i czasowym właścicielem mojego aktuaknego wtedy psa w rzeczywistości niebiotycznej (krainy podobne do rajów),gdzie przebywał do tej misji.A pies jest mój i pamiętam go sprzed założenia świata,kiedy był ostanim okazem fauny zwijanego świata i nie przypominał psa,kiedy go przygarnąłem.Dano mu potem wygląd i cechy psa ,aby mógł być towarzyszem wszystkich osób  którym był przekazywany kolejno.O niego jeszcze będzie wojna ,ale to inna "para kaloszy".Wracając do tematu:Ten pierścień lawy będzie się rozszerzać wraz z postępującym wyzwoleniem Istnienia spod panowania *|złego|* i obejmie całe Istnienie na Końcu Końców.Początek tego Porządku Rzeczy był mi pokazywany symulacją ,która trwała kilka minut.Kiedyś ją opiszę.W początkach i końcach Porządku Rzeczy nie biorą udziału Dzieła Wiekuiste,które są uczynionę przez samego Boga jako doskonałe i na zawsze.O tym kiedy indziej.W tym opisie "przekroju"wszechrzeczy musicie jeszcze uwzględnić ich wspołistnienie ,oddziaływanie i brak więzi funkcjonalnych a także niezniszczalne "zaplecze"po drugiej stronie Światłości Wiekuistej oraz Wielką Otchłań z jej "organizacją"(urządzeniem).Dziedziona transcendencji to już "wyższa matematyka"logiczna.O tym też mam tutaj jakie takie pojęcie.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Jeśli chciałbym namalować

Jeśli chciałbym namalować jądro Wszechmocy Bożej,namalowałbym coś pdobnego jak pierwsza fotka.Uwzględniłbym jednak pierścienie rodzajów mocy zaznaczająć je kolorami zaczynajac po tej ciemnej barierze Nicości.W samym centrum tego jądra,gdzie tutaj jest zaznaczne jasnym punktem znajduje się *|Góra Obrad|*.To miejsce do którego nie mają nawet dostępu duchy szpiegujące,nie majaće postaci a więc są z dziedziny transcendencji.Byłem na tej górze i pamiętam jej wygląd.Przypomina pieczarę utkaną z zielonkawo-żółtych nici.Tam omawia się sprawy naważniejsze we Wszechbycie i Istnieniu,o których nikt nie może się dowiedzieć.Wielu wybranych zostało o tym powiadomionych na tej Górze.Zazwyczaj w "cztery oczy".

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Proszę nie zakopywać moich

Proszę nie zakopywać moich wpisów,bo chcę aby były one dostępne nawet dla przypadkowego czytelnika."Pisanie do szuflady"mnie nie interesuję ,więc w momencie zakopania mojego wpisu,kończę na nim działalność.Prawo do wiedzy o tym co piszę maja wszyscy ludzie którzy niesłusznie zostali tego pozbawieni prze długie lata a to co opisuję nie ma precedensu w znanych dziejach ludzkości.Używam języka możliwie jak najprostszego ,aby to było zrozumiałe dla każdego kto przyłoży trochę trudu aby to pojąć.Tzw."szafarze tajemnic Bozych"zostali oszukani i zwiedzeni przez Bęstię i nawet sami bali sie tego dociekać.Powiedziało mi o tym serce jednego z Arcybiskupów o którym nawet przeoczyłem informację że zmarł.O mojej zdolności słuchania serc poprzez Ducha Prawdy pisałem gdzie indziej.

Portret użytkownika doktormózg

A po co ktoś chciałby

A po co ktoś chciałby zakopywać Twoje wpisy popiole ? Ta strona IM to najlepszy portal na takie komentarze. To tutaj komentowane są niesamowite wydarzenia z całego świata. Można powiedzieć że to trochę taka strona "Science fiction" czyli coś, w sam raz dla Ciebie. Z powaznych stron dawno by Cię wykopali za ten religijny bełkot.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Do "altae"jeszcze jedno.W

Do "altae"jeszcze jedno.W ciasnym rozumowaniu człowieka osoba zamykająca i owierajaća coś to klucznik,który ma jeden lub cały pęk kluczy.Jeśli jednak jego otwieranie i zamykanie polega na stosowaniu woli i swoich przymiotów,wtedy kto/co jest kluczem?. Sam klucznik.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Jest on nim sam(*|miał w

Jest on nim sam(*|miał w ręce|*-władał w działaniu) we władzy nad pieczętowaniem czeluści,czyli stawianiem zapory z czarnej mocy,przeznaczonej i używanej do budowania zrębów przestrzeni wszechświatów.Właściwość osób(imię)jak lulucz Czeluści w Piśmie określa osobę w znaczeniu lub funkcji.Opieczętować,znaczy zamknąć.Należy się przestawić na metaforyczne myślenie uwzględniające także aktualny pisarzowi Objawienia sens słów ,które przez wieki Chreścijaństwa uległo deprecjacji lub ewolucji.Tam jest napisane że takżę miał łańcuch:Jest to zdolność władania innymi mocami,które przeciwdziaąłają lub neutralizują  moce Smoka.Archniołowie władają jednym rodzajem mocy.Cheruby są zazwyczyj także archaniołami ale róznioą sie spośród nich wieloraką władzą nad mocami(różnymi)potrzebnymi do zadań swojej funkcji,a tym jest napisane że ten łańcuch jest <wielki>.Znaczy to że włada potęgami mocy.

Portret użytkownika LoneRider

co wy wiecie o

co wy wiecie o wszechświecie... ?
...nic nie wiecie i długo, długo nic albo wogóle nie poznacie.
na nic nie ma dowodów, nikt tam nie był i długo jeśli wogóle tam będzie.
no i to tyle
nie ma o czym się rozpisywać Smile
wszechswiat zawsze bedzie wielką zagadką , bo tak ma być!

Portret użytkownika Roskosmos

Coraz więcej ludzi mówi że

Coraz więcej ludzi mówi że Wszechświaty są we wnętrzu Czarnych Dziur, tym razem mamy do czynienia z czterowymiarową czarną dziurą. Czy jeżeli gwiazda jest 4 wymiarowa to całe środowisko w którym się znajduje TEŻ jest 4 wymiarowe a oprócz tego równoległe i alternatywne do naszego wszechświata? Ciekawe jak to dziadostwo wygląda.
Wkurza mnie że ten Wszechświat jest taki zawiły. Nie mam dobrego zdania o Wszechświecie, jest popieprzony.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Adminie jeżeli korzystałeś ze

Adminie jeżeli korzystałeś ze źródła i napisałeś tak "ciekawy" artykuł na jego podstawie to gratuluję fantazji i finezji w wyciąganiu wniosków z tak marnego źródła.
A tak poza tym to strasznie namieszałeś z tymi trzema i czterema wymiarami w dodatku wiążąc horyzont zdarzeń nie tam gdzie trzeba zmieniając sens, notabene nie nowej, tyeorii.
 
Plato was on to something.

Portret użytkownika NEUTRINO

Byl Juszka tylko i jedyny

Byl Juszka tylko i jedyny raz  w Grecji na wczasach i co się zgioł po coś to mu grek wskakiwał na plecy i tłuk go po żebrach pietami. Człowieku z całym szacunkiem ale jak w nicości i z nicości może coś powstać. Jeśli jest to poparte wzorami z symbolami które Bóg jeden wie co oznaczają to taki wzór nadaje sie do niczego. Wiadomo że wszechświat się zmienia względem wektoru czasu i na początku był złożony z prostych składników trójwymiarowych. Juszka jak z Ciebie taki łebski chłop to podejmij wyzwanie. Czas bezterminowy. Ty udowodnij teorie wielkiej sraczki a ja udowodnie i opisze inną teorię bazującą na membranie . Opis ma zawierać precyzyjne określenie grawitacji i magnetyzmu min. . Powodzenia, bo bańka dolców to nagroda za wskazanie czynnika odpychającego gwiazdę neutronową od czarnej dupy. I nie pocieraj swej laski`ebonitowej przy kompie zboku tylko kombinuj nad dowodami dla Twoich guru. Pozdro dyrbaczu kohołtkowy.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

O czym ty pierd... czytaj ze

O czym ty pierd... czytaj ze zrozumieniem nigdzie nie napisałem że na początku była nicość.
ps 1 coś cię pogniotło i nie zrozumiałęś mojego posta albo nie sprawdzięłeś żródła które podał admin.
ps 2 Widzę że przeceniasz moje możliwości ale skromnie powiem że tej bańki to raczej nie zgarnę
no i najważniejsze jak ci w głowie-ustach laski ebonitowe to nie ten portal, wpisz w google pedałki to na pewno trafisz na odpowiedni adres, aaaa dyrbacz kohołtkowy??? a co to, gdzie tak mówicie ukraina??

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika pasjonat

Wyjasnij mi baron jedna

Wyjasnij mi baron jedna rzecz... zostawiasz w zamknietym pudelku sliwke, ona gnije i nagle nie wiadomo skad w pudelku pojawiaja sie larwy. Mozna by dojsc do wniosku ze larwy biora sie ze sliwek. Podobnie z tym wszechswiatem na poczatku zawsze byla energia albo stan rownowagi magazynujacy ta energie - cos jak dynamit. lezy spokojnie na polce..ale jak trzeba to jest wielkie boom.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika b@ron

pasjonat..."na poczatku

pasjonat..."na poczatku zawsze byla energia albo stan rownowagi magazynujacy ta energie"...no więc skoro była energia, to skąd się wzieła i co to niby był za początek?
ze śliwką w pudełku to niezupełnie tak ...larwy się nie pojawią jeśli bedzie zamknięta szczelnie, jedynie się wysuszy. inaczej jeśli mają do niej dostęp muchy i inne gady ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj