Wieża Babel istniała. Są na to dowody!

Kategorie: 

Źródło: M@tis

Odkryta ponad sto lat temu starożytna tablica pochodząca z VI wieku p.n.e stanowi materialny dowód na istnienie wieży Babel. Zdaniem naukowców, tabliczka przedstawia nie tylko proces budowy wieży, ale opisuje również człowieka odpowiedzialnego za jej powstanie. Najsłynniejszego władcę Mezopotamii, króla Nabuchodonozora II.

 

Tablica została stworzona w starożytnym Babilonie w okolicach 600 roku p.n.e. Mimo iż odnaleziono ją już blisko 100 lat temu dopiero kilka lat temu poddano ją odpowiednim badaniom. Za ich rozpoczęcie był odpowiedzialny Dr Andrew George`a z Uniwersytetu w Londynie. Szacuje się, że budowa babilońskiego zigguratu miał zostać pierwotnie rozpoczęta w czasach rządów króla Hammurabiego około 1792-1750 roku p.n.e.

Odbudowe i rozszerzenie konstrukcji rozpoczęto pod rządami Nabopalasara i została ukończona po 43 latach pracy pod rządami Nabuchodonozora II pomiędzy 604-562 rokiem p.n.e. Odkrycie dowodów na istnienie wieży Babel jest o tyle istotne, że zgodnie z biblijnymi zapiskami, jej powstanie było przyczyną dla "pomieszania języków ludzkości". O co konkretnie chodziło? Zgodnie z rozdziałem 11 Księgi Rodzaju, we fragmencie który opowiada o wieży Babel:


Źródło: http://biblia.deon.pl

Do tej pory uważano, że wieża Babel była jedynie mitem. Dowody biblijne nie były traktowane jako rzeczywisty ślad jej istnienia, ale badania wykonane przez Dr George`a oraz Instytut Smithsonian umożliwiły poznanie nowych faktów na jej temat. Zdaniem badaczy, zapis biblijny w dużej mierze zgadza się z opisem sytuacji przedstawionym na tablicy.

Jeśli istnienie tajemniczej wieży, która spowodowała gniew Boży to prawda, to czy druga część historii dotycząca jego wpływu na rozproszenie się ludzi po całej ziemi oraz zlikwidowanie wspólnego języka całej ludzkości również opisuje rzeczywiste wydarzenia? Powodem dla działania Boga była rzekomo ludzka pycha, ale czy cała ta historia nie ma drugiego dna? Nie wykluczone że kiedyś je poznamy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Wieża tzw. "Babel" nie tylko

Wieża tzw. "Babel" nie tylko istniała, ale została jak najbardziej ukończona. Trzeba tylko wyrzucić 99,99% głupawego pierdolenia na ten temat z tej kupy bajek nieudacznie pokradzionych z wcześniejszych bajek, co się nazywa "Biblia", złapać się za jakieś źródła naukowe i zaraz się wszystko wyjaśni. Tu nie ma żadnej "ukrytej przez masonów prawdy", wszystko jawne i na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko wyjąć łeb z zabobonów o partenogenezie "Maryi", wyleźć z kruchty i zacząć odkrywać miejsca we Wszechświecie, gdzie żaden dewot jeszcze nie zabłądził - np. bibliotekę, najlepiej uniwersytecką.

 

Portret użytkownika Homo sapiens

Tam w czasie budowania Wieży

Tam w czasie budowania Wieży coś się okazało, jest tam zawarta super tajemnica ludzkości, pamięć Total Recall jest starannie ukryta w hebrajskim tekście ! Proszę zobaczyć poniżej rycinę... ludzkość posiadała "jedne słowa", czyli takie same ?

Zobaczcie tam na tłumaczenie warszawsko praskie: "Ludzie zamieszkujący całą ziemię mieli [początkowo] jeden tylko język i posługiwali się tymi samymi słowami."

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj