Wikingowie wyznaczyli koniec świata na 22 lutego 2014

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pojawiają się przekazy wskazujące na nową datę końca świata. Tym razem tajemna wiedza ma pochodzić od Wikingów, według których apokalipsa nastąpi 22 lutego 2014 roku.

 

Wikingowie mieli nawet specjalne określenie dla apokalipsy - Ragnarok. Określenie to oznacza "zmierzch bogów" i ma być poprzedzone "zimą wszystkich zim". Wikingowie twierdzili, że koniec świata nastąpi, gdy nastąpi okres trzech zim bez lata. Trudno powiedzieć, aby ten warunek został spełniony.

 

Według mitologii skandynawskiej w czasie Ragnarok zanikną wszelkie hamulce i moralność. Wszyscy zaczną ze sobą walczyć, co będzie sygnalizowało, że koniec nadchodzi. Grupa ekspertów od nordyckiej mitologii wykalkulowała, że jest wystarczająco dużo przesłanek, aby ogłosić Raganrok. Złośliwi twierdza, że najważniejsza z nich to festiwal kultury wikingów organizowany na koniec święta Jolablot.

 

Zakładając jednak, że ów koniec świata ma jakieś podstawy warto przyjrzeć się innym poszlakom. Wikingowie twierdzą, że w czasie Raganrok dojdzie do jakiegoś zdarzenia, które spowoduje, że "zgasną gwiazdy", Słońce i Księżyc. Ziemia pochłonie się w mroku. Opowieść ta dziwnie przypomina słynne trzy dni ciemności oczekiwane przez Chrześcijan.

 

Według przekazów wynikających z mitologii skandynawskiej Ragnarok będzie się charakteryzował gniewem całej Ziemi z wielkimi trzęsieniami ziemi włącznie. Na końcu Ziemia zostanie pochłonięta przez morze. Potem na zgliszczach ma powstać nowy lepszy świat.

 

Opowieści z mitologii skandynawskiej zaskakująco korelują z oczekiwaniami odnośnie apokalipsy formułowanymi w ramach innych ośrodków kulturowych. Może to oznaczać, że koncept Raganrok wyewoluował z Biblii, albo opowieści te opierały się na jakimś wspólnym rdzeniu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika darmi

jupiiiiiiiiiiiiiiiii

jupiiiiiiiiiiiiiiiii "
"Wikingowie wyznaczyli koniec świata na 22 lutego 2014" jak to nie wypali, następne wieści będą o czerwonej komecie, której jeszcze nie odkryto Wink

Portret użytkownika metabo

admmin piszesz co bedzie sie

admmin piszesz co bedzie sie dzialo jak przepowiednia sie spelni ,ale  skad wydedukowales ze nastapi to 22 lutego 2014??   bo nawet ci Twoi eksperci nic nie pisza o tym .Tak sobie rzucasz  datami jak Ci pasuje:)
Bo jak tak to prosze o 23 gdyz 22 to moje urodziny!
 

Portret użytkownika Lucifer

W 2018r. zakończy swą

W 2018r. zakończy swą działalność papież Franciszek, następny i ostatni  papież będzie młodym człowiekiem. Sprawował będzie on urząd do 2023r. gdzie w miedzy czasie będzie musiał uciekać z Watykanu z powodu zbrojnej napaści na Włochy przez ludzi z północy Afryki. Apokalipsa zacznie się dokładnie w 2023r. 

Portret użytkownika MCRemek

ty to wogłule już pojechałeś

ty to wogłule już pojechałeś z tematem. Trochę ci to poukładam,  żyjesz już w czasach końca, wielki ucisk biblijny rozpoczął się w grudniu 2012r potrwa 3,5 roku, fałszywy prorok to obecny franczesko. 
I jeszcze jedno to nie moje wymysły tylko PRAWDA objawiona obecnemu prorokowi ostatniemu na czasy końca, siódmemu aniołowi apokalipsy.
www.paruzja.info
www.ostrzezenie.wordpress.com
 
a wiesz, Bóg dał nam wolną wole i ... nie musisz w to wierzyć... 

Strony

Skomentuj