Wikingowie wyznaczyli koniec świata na 22 lutego 2014

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pojawiają się przekazy wskazujące na nową datę końca świata. Tym razem tajemna wiedza ma pochodzić od Wikingów, według których apokalipsa nastąpi 22 lutego 2014 roku.

 

Wikingowie mieli nawet specjalne określenie dla apokalipsy - Ragnarok. Określenie to oznacza "zmierzch bogów" i ma być poprzedzone "zimą wszystkich zim". Wikingowie twierdzili, że koniec świata nastąpi, gdy nastąpi okres trzech zim bez lata. Trudno powiedzieć, aby ten warunek został spełniony.

 

Według mitologii skandynawskiej w czasie Ragnarok zanikną wszelkie hamulce i moralność. Wszyscy zaczną ze sobą walczyć, co będzie sygnalizowało, że koniec nadchodzi. Grupa ekspertów od nordyckiej mitologii wykalkulowała, że jest wystarczająco dużo przesłanek, aby ogłosić Raganrok. Złośliwi twierdza, że najważniejsza z nich to festiwal kultury wikingów organizowany na koniec święta Jolablot.

 

Zakładając jednak, że ów koniec świata ma jakieś podstawy warto przyjrzeć się innym poszlakom. Wikingowie twierdzą, że w czasie Raganrok dojdzie do jakiegoś zdarzenia, które spowoduje, że "zgasną gwiazdy", Słońce i Księżyc. Ziemia pochłonie się w mroku. Opowieść ta dziwnie przypomina słynne trzy dni ciemności oczekiwane przez Chrześcijan.

 

Według przekazów wynikających z mitologii skandynawskiej Ragnarok będzie się charakteryzował gniewem całej Ziemi z wielkimi trzęsieniami ziemi włącznie. Na końcu Ziemia zostanie pochłonięta przez morze. Potem na zgliszczach ma powstać nowy lepszy świat.

 

Opowieści z mitologii skandynawskiej zaskakująco korelują z oczekiwaniami odnośnie apokalipsy formułowanymi w ramach innych ośrodków kulturowych. Może to oznaczać, że koncept Raganrok wyewoluował z Biblii, albo opowieści te opierały się na jakimś wspólnym rdzeniu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika darmi

jupiiiiiiiiiiiiiiiii

jupiiiiiiiiiiiiiiiii "
"Wikingowie wyznaczyli koniec świata na 22 lutego 2014" jak to nie wypali, następne wieści będą o czerwonej komecie, której jeszcze nie odkryto Wink

Portret użytkownika metabo

admmin piszesz co bedzie sie

admmin piszesz co bedzie sie dzialo jak przepowiednia sie spelni ,ale  skad wydedukowales ze nastapi to 22 lutego 2014??   bo nawet ci Twoi eksperci nic nie pisza o tym .Tak sobie rzucasz  datami jak Ci pasuje:)
Bo jak tak to prosze o 23 gdyz 22 to moje urodziny!
 

Portret użytkownika Lucifer

W 2018r. zakończy swą

W 2018r. zakończy swą działalność papież Franciszek, następny i ostatni  papież będzie młodym człowiekiem. Sprawował będzie on urząd do 2023r. gdzie w miedzy czasie będzie musiał uciekać z Watykanu z powodu zbrojnej napaści na Włochy przez ludzi z północy Afryki. Apokalipsa zacznie się dokładnie w 2023r. 

Portret użytkownika MCRemek

ty to wogłule już pojechałeś

ty to wogłule już pojechałeś z tematem. Trochę ci to poukładam,  żyjesz już w czasach końca, wielki ucisk biblijny rozpoczął się w grudniu 2012r potrwa 3,5 roku, fałszywy prorok to obecny franczesko. 
I jeszcze jedno to nie moje wymysły tylko PRAWDA objawiona obecnemu prorokowi ostatniemu na czasy końca, siódmemu aniołowi apokalipsy.
www.paruzja.info
www.ostrzezenie.wordpress.com
 
a wiesz, Bóg dał nam wolną wole i ... nie musisz w to wierzyć... 

Portret użytkownika anna26

taki z Ciebie Lucyfer jak z

taki z Ciebie Lucyfer jak z koziej du...py trąba Smile .... cieniutki oj cieniutki Blum 3 ... ale cóż pomarzyć można Smile chociaż tutaj w sieci jesteś kimś "wielkim" bo w życiu realnym pewnie nic nie wychodzi :P....życzę dalszej owocnej pracy nad poprawieniem swoich kompleksów niższości Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika MCRemek

troche igrasz z ogniem,

troche igrasz z ogniem, prawie jak halloween, zabawnie się zaczyna od nazwy twojego nicka, obyś się nie zdziwił, ty wręcz zapraszasz złe duchy w ten sposób, ty sobie zdajesz z tego sprawę ? jesteś na to napewno gotowy ?

Portret użytkownika reks

i tak co najmniej od

i tak co najmniej od roku...ile razy jeszcze ? Sad  a wiarygodnosc zerowa.... Mysle że te newsy są tylko po to żeby tu wchodzic czytać podniecać sie i komentować "och tak tak widzialem komete ,czytalem Majów" itd...
czas stąd uciekać żeby do końca nie zryć sobie bani ....

Portret użytkownika andy V

Wedug mnie to nową datę

Wedug mnie to nową datę wyznaczył Rotschild a nie żadni wikingowie. Chodzi o to aby wystraszeni ludzie pozbywali się całego dobytku za grosze i można było ich puścić w skarpetkach. No nic pażiwiom - uwidim jak mówią amierikany zza bliskiej nam granicy.

Portret użytkownika Dracho

Kiedyś wieżono że planeta

Kiedyś wieżono że planeta jest płaska i horyzont oznaczał koniec świata
ludzie tak wpadli w tamtych czasach w obsesje na temat końca świata
że zaczeli tworzyć niestworzone historie o nadejściu końaca świata

Portret użytkownika Homo sapiens

Zawsze gdy ktoś wspomina

Zawsze gdy ktoś wspomina koniec świata to od razu przypominam sobie to wszystko co zostalo znalezione w postaci znalezisk archeologicznych po ostatnim końcu świata. Kataklizm tych rozmiarów co Biblijny potop zmiótł całą cywilizację przedpotopową, była ona w wielu miejscach niezwykła, budowała niezwykłe budowle, tworzyła gigantyczne miejsca uprawy roślin by wyżywić liczną zapewne populację wegeterian, w jakimś momencie posiadała rozwiniętą technikę Viman oraz technologię obróbki skał na poziomie o którym możemy pomarzyć z naszymi topornymi piłami tarczowymi znajdującymi się tylko w fabrykach kamieniarskich czy kamieniołomach bez możliwości przemieszczania ich oraz głazów ważących więcej niż kilkadziesiąt ton ! Tajemnice spowijają tamtą ludzkość i nie prędko odgadniemy jak wyglądało ich życie pod sklepieniem ochronnym z pogodą tak cudowną, że ciężko nawet sobie ją wyobrazić...

Możemy jednak pokazać kilka przykładów pozostałości niszczycielskej wody oraz trzęsienia ziemi występującego w naszych czasach:
W regionie Altiplano, Ameryka południowa w latach 1868 i przed istniał port "Arica", wyglądał on tak jak na zdjęciu, widok w kierunku północnym

następnie wystąpiło trzęsienie ziemi i zniszczyło wszystko co tam istniało, wygląd tego miejsca zmienił się diametralnie !

widok w kierunku południowym, tereny nie do poznania !  zdjęcie zrobione zaraz po trzęsieniu ziemi !
Wyobrtazmy sobie kataklizm kilkadziesiąt razy silniejszy ! Wiele z miast przedpotopowej ziemi leży na dnie oceanów lub jest zagrzebana pod zwałami błota Wielkiej odchałni !
szczątki pozostałe po tamtej cywilizacji są po prostu resztkami a i tak ukrywa się je przed szerszą publicznością bo ogólnie mamy być w matrixie ewolucjonizmu !

Tereny przedpotopowe czasami są znajdowane lecz ludzkość nie jest informowana o nich a zwłaszcza o swojej historii, czasami powstają filmy mające coś nam wytłumaczyć, jednym z takich jest seria "Ancient aliens" którą wszyscy zapewne znacie, jest ona naszpikowana tysiącami teorii oraz dziwnych opowieści wymyślonych przez niezliczoną ilość ezoteryków, wszystko pomieszane, oczywiście dobrze, że coś jest produkowane ale trzeba zastosować selekcję zawartości w stosunku do takich produkcji bo ilość przekręceń i fałszu jest zastraszająca...
http://popotopie.blogspot.com


Wydaje się, że wiedza o potopie i zniszczeniu poprzedniej niezwykłej cywilizacji Ziemian wraz z niesamowitą Ziemią i jej powłoką ochronną ciągle jest czymś ukrytym, czymś pozostającym do wglądu tylko dla wybranych, ludzkość ciągle wierzy że piramidy z Giza to grobowce a starożytni wyłonili się z mroków dziejóww bo jakiejś małpie zachciało się być człowiekiem !
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/10/ewolucja-czy-stworzenie.htmlCzy takie figurki to rzeczywisty obraz jakichś doświadczeń genetycznych przedpotopowych genetyków ?

To co pozostało z przedpotopowej cywilizacji Atlantydów i tak jest czymś co nie mieści się wielu w ich światopoglądzie oraz nie zgadza z ich wieloletnim wykształceniem tzw. pralni umysłów..., ilość pozostałości upraw z czasów dinozaurów oraz ich dziwne konstrukcje pozostają ciągle tajemnicą...


ogrom prac rolniczych i ich dziwne skomplikowanie prowadzi do wniosku, że była to bardzo dziwna cywilizacja, żyjąc 900 lat i jedząc tylko produkty roślinne musieli posiadać jakieś tajemnicze rośliny i wiedzieć jak produkować coś co utrzyma ich ciała w znakomitej formie, do tego wysoka zawartość wdychanego tlenu ! Świat Noego był przedziwny gdy przypomnimy sobie że występowały w nim szokująco przedziwne organizmy zwierzęce jak dinozaury czy jakiś rodzaj dzownic długości kilku metrów i średnicy około metra  !
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/06/slepienie-ochronne-nad-ziemia.html

najgorsze w tym wszystkim jest to że obecna tzw. cywilizacja medialna krzyczy wszędzie, żebyśmy się tym nie interesowali bo oni wiedzą lepiej jak było ! na każdym kroku jesteśmy zbijani z tropu prowadzącego do odkrycia czegoś nadzwyczajnie interesującego, coś lub ktoś trzyma to wszystko w tajemnicy ! dlatego twierdzę, że to co zwiemy naszą historią ludzkości to wiedza dla tych z naprawdę szerokimi horyzontami !
tamten świat był chyba bardziej baśniowy niż technlogiczny, a jeżeli posiadał jakąś technologię to bardziej niezwykłą niż obecna, coś co działało na trochę innych zasadach niż nasza tzw. technika, zresztą ich wiedza o otacxającym świecie była z całą pewnością inna,  żyjąc 900 lat jaka miała by być ?!
tajemnica ich budowli jest większa niż podejrzewamy bo, ten cytat z Bibli mówi nam coś niezwykle interesującego o ich budowlach !
"...Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić..." Ks. Rodzaju 11
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/05/cywilizacje-popotopowe-czy-przedpotopowe.html

Polecam ten film, język polski:
http://www.youtube.com/watch?v=RyTthzbWzhM
część 02
http://www.youtube.com/watch?v=yy_57rnuDRI
część 03
http://www.youtube.com/watch?v=QXe62PB5QXI
część 04
http://www.youtube.com/watch?v=40llmFniI5A

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Dawid Bukała

Koniec świata jest co roku

Koniec świata jest co roku kochani Bracia i Siostry. Miłujcie się pomagajcie wzajemnie szeżcie dobro. Bo moi mili nie znacie dnia ani godziny. DLATEGO ŻYJMY KAŻDĄ CHWILĄ I NIE EMANUJMY ZŁĄ ENERGIĄ DLA TYCH JASZCZURKOWYCH PRZYGŁÓPóW .

Portret użytkownika juszka

No tak koniec świata wedłóg

No tak koniec świata wedłóg Wikingów, do tego brakuje jeszcze końca świata wedłóg mongołów, talibów i wiewiórek szarych. Choc podobno te ostatnie już wyznaczyły datę na 43.13.2013 i jest to data ostateczna.
Z drugiej strony chodzą słuchy że spod Antraktydy mają wyjść karalachy, ale w tym temacie należy zwrócic się o opinie do eksperta od pustej Ziemi.

Portret użytkownika Zenek

Mi już mignęła gdzieś data 20

Mi już mignęła gdzieś data 20 stycznia jako ta okreslająca KONIEC.
 
Pewnie im bliżej Nowego Roku tym większy wysyp będzie oszołomów z datami. 4 komety na raz na Niebie to przecież gratka dla pejsiazy od katastroficznych chucp.

Portret użytkownika baca

no proszę, proszę, co to się

no proszę, proszę, co to się dzieje panie Baronie....
czyżby podjuszka bana dostała że znowu jest niezarejestrowana... hmmm...
zawsze mówili starsi ludzie, że jak będziesz jak podjuszka to w nastepnym wcieleniu dostaniesz mózg wrednego szympansa - w sumie to i dobrze że ma bana bo żal było patrzeć jak zamiast się szczerzyć i mówić
-u
-u
-u... u u
to obrzucała g... każdeg z miłych bardzo ludzi którzy przyszli na nią tu sobie tylko popatrzeć...
podjuszka powinna się poprawić i popracować nad hmmm... karmą... to w następnym wcieleniu otrzyma mózg dobrze ułozonego szympansa - bedzie ją cieszyć każdy banan, każdy liść sałaty...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

to jak ziemię pochłonie morze

to jak ziemię pochłonie morze , to niby na jakich zgliszczach ma powstać nowy świat ?...ogólna fascynacja końcem świata jest niepokojąca...ludzie zamiast cieszyć się że go nie ma...namiętnie studiują biblię i inne stare "przekazy" na siłę szukając spełniających się oznak nadchodzącej apokalipsy i są wręcz rozczarowani kiedy coraz to nowe terminy diabli biorą ...ja tam wolę inne namiętności 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj