Wizerunek Chrystusa na obłoku nad Brazylią

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W dniu wczorajszym w brazylijskich sieciach społecznościowych niczym wirus rozprzestrzeniało się zdjęcie przedstawiające rzekomy wizerunek Jezusa Chrystusa, który powstał wśród chmur. Być może szczególną popularność tego virala można zrozumieć tak, że tematycznie trafił w dziesiątkę ze względu na trwające Święta Bożego Narodzenia.

 

Oczywiście pojawienie się tak interpretowanego wizerunku w chmurach raczej nie jest zjawiskiem paranormalnym. Mechanika płynów, będąca głównym czynnikiem wpływającym na rozmaite finezyjne kształty obłoków, prowadzi czasami do powstawania przypadkowych wizerunków.

 

Gdy ktoś poobserwuje chmury trochę dłużej, zwłaszcza jak w tym przypadku kłębiaste, ma duża szansę zobaczyć kształty, które nasz mózg zinterpretuje, jako cos nam znanego. Może niekoniecznie będzie to Jezus Chrystus, ale coś równie zaskakującego można zobaczyć bardzo szybko.

 

Popularność tego pozornie pospolitego zdjęcia jest zastanawiąjąca i wskazuje też na to, że pole do popisu dla rozmaitych manipulacji masami ludzkimi poprzez generowanie quasireligijnych pokazów niebieskich jest całkiem spore. Nawet teraz wiele osób nie daje wiary w przypadkowe powstanie czegoś tak "jezusopodobnego" i traktują niezwykły obłok w kategoriach znaku od Boga.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Horus

Jak słyszę "Matka Boska z

Jak słyszę "Matka Boska z dzieciątkiem Jezus" to mnie trzepie śmiech bezsilnej wściekłości... Toż ten kult idiotów to powielanie egipskiej historii Izydy z dzieciątkiem Horus na rękach... Ich historia jest identyczna..
 No mozna sobie wierzyć nawet w wróżenie z fusów to sprawa osobista... I nie, żebym chciał kogoś obrazić... Tylko wiem tyle, że na ciemnotę nie mogę patrzeć...

Portret użytkownika Nachbet

Nie szufladkuj. Większość

Nie szufladkuj. Większość religii jest do siebie pod różnymi względami podobna, to żadna nowość.
"Kult idiotów" to lekka przesada. Nie wszyscy katolicy/chrześcijanie są tak zagubieni, że szukają wizerunków Jezusa na spodzie patelni czy na desce klozetowej. Może trudno w to uwierzyć, ale są jeszcze tacy, którym wystarcza sama wiara i nie szukają na siłę dowodów.

Portret użytkownika AMRŚP

To jasne i zgodne z tym co

To jasne i zgodne z tym co niezmordowanie powtarzam na forach poddając się wyśmiewcom o futerkowych móźdkach... Blue-Beam przy udziale a'la HARPP-a przechodzi próby generalne dla gawiedzi...

Portret użytkownika Obcy

Ja zobaczyłem w chmurach

Ja zobaczyłem w chmurach ludzika Michelin
[ibimage==19855==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
 
Chociaż jak dłużej się przygladam to też widzę twarz Jezusa
[ibimage==19856==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Portret użytkownika Imadlo

 Religie,a w szczegosci

 Religie,a w szczegosci zydostwo sluza do manipulacji masami i zniewoleniu ludzi w sposob taki by  mysleli ze jest odwrotnie.Sa wszedzie na wszystkich wysokich szczeblach wladzy,polityki i massmedi na calym swiecie.Plany ich prowdza do calkowitego panowania nad swiatem i depolpulacji ludzi,a ci co zostana zapomna co to  prywatnosc,w ogole kontrolowac beda wszystko i wiedziec o tobie wszystko.My słowianie powinismy bronc swojej kultury i tradycji i nie mowie o chrzescijanstwie bo ta wiara zostala nam sila narzucona przez obce nam panswo setki lat temu.

Portret użytkownika Alphard z Hydry

W większości to prawda, ale

W większości to prawda, ale jest fakt dzięki któremu trzymają was ostro za "twarz". Nawet ateistów.
Religie, dosłownie wszystkie, są pod panowaniem najwyżej władzy na tej planecie, trzeba zrozumieć - wszystko co oficjalne, to oszustwo, krętactwo. 
Wśród setek religii, prawdziwa nie jest żadna, ale tylko jest jedna wiara/wiedza, dlatego tak trudno przesiać  tysiące lat naleciałośći plemiennych wymysłów po dragach i historii, z celowymi manipulacjami z góry, od jedenego przesłania, które jest prawdziwe. Które też przywłaszczyło sobie ugrupowanie z Rzymu to przesłanie, uzurpując sobie jego imię.
Może fanów Alexa J. rozczaruję, ale świat przyszłości i bezgranicznej inwigilacji już JEST, wszyscy patrzą na drogę wprzód, myśląc - chcą nas zniewolić informatyką, ale WY już jesteście nią zniewoleni ! Marionetkowa władza wie o was wszystko, mogą się domyśleć co jecie, oglądacie, gracie, gdzie imprezujecie, a wszystko za pomocą jednego serwisu dobrowolnie podajecie. Większość z was którzy to czytają mają, "wszechwidzące oko" na obudowie swoich laptopów, które może obserwować was tyle ile zapragnie. Dochodzi do tego wiedza o stronach jakie odwiedzacie, telefonów jakie wykonujecie - świat Orwella już istnieje - Ale to nie ten świat jest tym mitycznym NWO, i tu was mają w garści.
 
NWO to nowa atlantyda, czasy przedpotopowe o której marzą władcy tego świata, a która została im zabrana przez potop, która zostanie zbudowana na zgliszczach starego świata, tego z wojnami, inwigilacją, polityką i religiami -- "bogowie" znów zejdą na ziemię, przedstawią się jako stwórcy, tu wchodzi Blue Beam, przyjdzie mesjasz "półbóg", i te 95% ludzi które przetrwa te kilkadziesiąt lat wojen, kataklizmów, epidemii, huraganów, susz, głodu, wojen domowych powodzi, zkażeń chemicznych, wojen atomowych, będzie mogła żyć w świecie iście futurystycznym, imitacją edenu - vimany ( ufo) , wszystko co teraz jest przed nami ukrywane, zostanie odkryte. Technologie wolnej energi, latających spodków, psychotronika, telepatia. Na ziemi wtedy zapanuje imitowany - "Pokój i Harmonia z naturą". Jednym z warunków życia w tym świcie będzie oddanie ukłonu jego "władcy" i danie sobie znamienia na czoło lub rękę. Więc wybór jest dosadny i jasny Smile 

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Strony

Skomentuj