Wizje przyszłości według Stephena Hawkinga: Od exodusu ludzkości po ewolucję nadludzi

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Stephen Hawking to człowiek, który zmieniał definicję nauki i zasady świata, jakim go znamy. Cierpiący na chorobę neuronu ruchowego Hawking, pomimo że większość życia spędził na wózku inwalidzkim, nigdy nie przestał dążyć do poznania prawd ukrytych w tajemnicach Wszechświata. Jego badania nad czarnymi dziurami i teoria o tym, że czarne dziury nie są w rzeczywistości całkowicie czarne, przyniosły mu międzynarodowe uznanie. Ale znany z niezłomnej determinacji i fenomenalnych umiejętności intelektualnych, Hawking był także człowiekiem, który nie bał się wyglądać w przyszłość i przewidywać, jakie mogą być jej konsekwencje dla ludzkości. Niektóre z jego przewidywań były niezwykłe, ale przede wszystkim zmuszały do zastanowienia się nad tym, jakie wybory czekają nas w przyszłości.

 

 

Pierwsze z tych przewidywań dotyczyło przyszłości naszej planety. Hawking wierzył, że ludzkość ostatecznie stanie się ofiarą katastrofy takiej, jak zderzenie z asteroidą, globalne ocieplenie, wojna nuklearna, czy nawet nadejście sztucznej inteligencji. Dlatego sugerował, że powinniśmy szukać nowych planet do zamieszkania, aby dać ludzkości nowy dom.

 

W kontekście sztucznej inteligencji, Hawking wyrażał obawy, że maszyny mogą w pewnym momencie przejąć władzę nad światem, tworząc nową formę życia, która przewyższa ludzkość. Wezwał do ostrożności w rozwijaniu tej technologii, aby zapobiec potencjalnie katastrofalnym skutkom.

 

Hawking uważał także, że globalne ocieplenie stanowi jedno z największych zagrożeń dla życia na Ziemi, przestrzegając przed punktem krytycznym, po którym efekty globalnego ocieplenia stają się nieodwracalne i zagrażają przetrwaniu ludzkości na naszej planecie.

 

Jedno z najbardziej kontrowersyjnych przewidywań Hawkinga dotyczyło możliwości kontaktu z istotami pozaziemskimi. Wierzył, że mogą one potencjalnie spowodować zniszczenie na Ziemi i zagrozić naszemu przetrwaniu. Jego komentarze na ten temat skłaniają do zastanowienia się nad nieznanym i nad tym, jakie wyzwania mogą czekać przyszłe pokolenia.

 

Poza tym Hawking przewidywał możliwość ulepszania genów ludzkich za pomocą technologii, co mogłoby prowadzić do powstania "nadludzi". Jednak obawiał się, że takie jednostki mogą przyczynić się do zniszczenia naszej planety.

 

Te i inne przewidywania Hawkinga to nie tylko fascynujące spostrzeżenia na temat potencjalnej przyszłości, ale także wezwanie do refleksji nad tym, jakie wybory czekają na nas jako gatunek. A przede wszystkim są one przypomnieniem, że nawet w obliczu niewiadomych i wyzwań, możemy znaleźć siłę, aby szukać odpowiedzi i dążyć do poznania nieznanych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Żadna z katastroficznych

Żadna z katastroficznych wizji się nie zmaterializuje jeśli... przepędzimy "na cztery wiatry" lewaków, komunistów i resztę idiotów wraz z pospolitymi zdrajcami jak tusk, trzaskowski i ich koledzy ideologiczni. Gdy to samo zrobią obywatele pozostałych krajów na ziemi to będzie nas czekać tylko świetlana przyszłość. Tolerancja jest dobra przy pasowaniu części do traktora a nie w życiu polityczno-gospodarczym. Pręgierz, szubiennica i batog.. a w najlżejszych przypadkach banicja. Gdy zaś zniknie (zostanie wykorzeniona) chciwość to pozostałe bolączki ludzkości również odejdą w niepamięć.

Portret użytkownika ba19

A co Bilia mówi o drodze na

A co Bilia mówi o drodze na lewo albo na prawo , czyli być lewakiem albo prawicowcem :

Przysłów 4:27  Nie skłaniaj się na prawo ani na lewo.+ Cofnij swą stopę od tego, co złe.+

Izajasza 1:16  Obmyjcie się,a oczyśćcie się;b usuńcie sprzed moich oczu zło waszych postępków;c przestańcie wyrządzać zło.d

Rzymian 12:9  Miłośća wasza niech będzie bez obłudy.b Miejcie wstręt do tego, co niegodziwe,c lgnijcie do tego, co dobre.d

Tylko życie wypośrodkowane daje szczęście, bo nikogo sie nie krzywdzi !

 

Skomentuj