Wkrótce będzie dwóch papieży i dwa "słońca" na niebie nad Watykanem

Kategorie: 

Źródło: NASA

Jedna z centurii Nostradamusa powinna zostać przypomniana ludzkości w związku z tym, do czego dojdzie już za kilkanaście dni. Można znaleźć w niej pewne informacje na temat zdarzeń, jakie rozegrają się niedługo w Watykanie i na całym świecie.

 

Jak to zwykle bywa z tym średniowiecznym jasnowidzem większość jego przepowiedni jest zaszyfrowanych w czterowierszach. Z tego powodu są one wyjątkowo wieloznacznie tłumaczone. Innymi słowy często każdy widzi w nich to, co chce widzieć, ale porzućmy wątpliwe interpretacje i popatrzmy na ten czterowiersz (Druga centuria 41 czterowiersz ).

 

Wielka gwiazda przez 7 dni zapłonie,

Chmura sprawi pojawienie się dwóch słońc

Spasły brytan całą noc powije,

Kiedy wielki pontif zmieni terytorium.

 

Nie trzeba popuszczać wodzy fantazji, wystarczy literalna interpretacja. Na 7 dni ma zapłonąć gwiazda a chmura sprawi pojawienie się dwóch słońc. Trudno nie zobaczyć tutaj analogii do zbliżającej się komety PanSTARRS, która ma być widoczna na półkuli północnej od około 10 marca 2013 roku. Będzie się utrzymywała na widnokręgu po zachodzie Slońca i wtedy stanie się dość jasnym obiektem wieczornego nieba. Jej koma będzie na tyle duża aby utworzyć warkocz kometarny. To właśnie on będzie jaśniał co wywoła efekt jakby na niebie znajdowała się nowa jasna gwiazda.

[ibimage==16647==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Idźmy dalej z tą interpretacją. Jakkolwiek nie sposób bez puszczenia wodzy fantazji własciwie wyjasnić trzeci wers tej przepowiedni to już czwarty jest jak najbardziej zrozumiały, bo przecież właśnie jutro kończy się praca ponitfa, Benedykta XVI.  Wiadomo też, że w dniach, kiedy dojdzie do największego zbliżenia komety PanSTARRS do Słońca może też dojść do pierwszego konklawe po abdykacji papieża. Będziemy mieli zatem koniec pontyfikatu i drugie słońce, dokładnie jak w czterowierszu Nostradamusa.

 

Reasumując może dojść do sytuacji, w której będziemy mieli dwa słońca na niebie, z czego jedno będzie jasną kometą i jednocześnie świat będzie się wpatrywał w komin na Kaplicy Sykstyńskiej, co zawsze zwiastuje jakieś zmiany. Kto wie czy przekazy medialne wysyłane w świat przez liczne ekipy telewizyjne nie będą zawierały nieziemskich wręcz zdjęć komety i jej ogromnego warkocza, który zgodnie z tym, co napisał Nostradamus jest przecież chmurą gazów. Czy takie literalne spojrzenie na przepowiednie średniowiecznego jasnowidza ma jednak jakiś sens?

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika rolnik

  tekst z netu ...... "A

 
tekst z netu ......
"A zatem powiadam wam,iż koniec się zbliża, bowiem kiedy prawdziwia wiara w Odkupiciela upadnie, co stanie się ponad 2 tysiące lat po jego śmierci, zagrzmią niebiosa. Niczym stado koni przez świat przebiegną kataklizmy. Najpierw ziemia wyda swój płomienny okrzyk, a niebo stanie w odcieniu czerwieni, wiatry zadmą, a woda się podniesie. Ludzie ujrzą swe błędy, kiedy słońce zacznie ich palić. Zapłoną wtedy bowiem dwa Slonca, a po zgaśnięciu jednego z nich woda zaleje lądy. Strzeżcie się, bowiem będzie to śmierć, której nikt jeszcze nie doznał. " Erafryt Elezjusz, 1572 r.p.n.e

Mało osób zna tą przepowiednie, ja poszukując w najróżniejszych księgozbiorach dotarłem do niego. Doczytałem się też, że niejaki Edmund Byrwoll obliczyl w 1956 w swoim dziele "początek apokalipsy" , iż ok. 2012 słońce wysle silna wiazke energii, taką, iż zakloci to polem magnetycznym ziemi iw arunki atmosferyczne beda sie gwaltownie zmieniac, czego nastepstwem beda trzesienia ziemi oraz zmiana biegunów. Ale jak to sie ma do przepowiedni, otoz mowie:
Dwla slonca, kiedy jedno zgasnie woda zaleje lady - wnioskowac mozna, ze po uderzeniu meteorytu w zbiornik wody (np. ocean), powstana wielkie tsu-nami, a takie jak to w Azji co bylo, to kropla w morzu ich potegi.
Słońce zacznie ich palic - dwojako mozna to zrozumiec:
1. Warstwa ozonowa Ziemii zostanie tak uszkodzona, ze do niej zacznie docierac wiecej promieni slonecznych
2. Slonce bedzie miec wzmozona aktywnosc i ..... zacznie pochlaniac planety ukladu
Płomienny okrzyk - zwiazane jest po prostu wzmozona aktywnosc wulkaniczna.

Portret użytkownika kenod

Nie powyje tylko powije. To

Nie powyje tylko powije. To oznacza narodzi, czy urodzi, jak kto chce. W Konstalacji Wielkiego Psa Canis Majoris jest Syriusz A (który ma mieć wg. szacunków naukowców 250 milionów lat). Nawiasem mówiąc jest tam też Syriusz B, który już przeistoczył się w przeszłości w czerwonego olbrzyma a potem w białego karła. To samo ma stać się z gwiazdą, która ma masę 2 x większą od naszego Słońca. Naukowcy przypuszczają wersję optymistyczną, że śmierć Syriusza A może mieć miejsce dopiero za około 1 miliard lat. Jak wiemy, do dziś nic nie wiedzą o czarnej materii czy energii albo o czarnych dziurach. Snują hipotezy i obliczenia matematyczne a potem do nich próbują dopasować rzeczywistość, żeby w ich równaniach wszystko było OK. A tak naprawdę to nikt nie wie , kiedy Syriusz A wybuchnie. Dla mnie tłumaczenie trzeciego wersu Nostradamusa jest banalnie proste. Spasły brytan to Syriusz A w konstelacji Canis Maioris. Gdy Papież zmieni terytorium niebo nocą będzie widne tak jak za dnia. Promieniowanie umierającej gwiazdy, która przeistoczy się (mam nadzieję, że tylko w Czerwonego olbrzyma a nie gorzej - bo są takie formy, które mogą być jeszcze bardziej groźne) w olbrzyma rozjaśni nocne niebo. Promieniowanie tej gwiazdy może być śmiertelnie zabójcze. Mam nadzieję jednak, że Nostradamus się mylił.

Portret użytkownika Astronom

Kalendarium ciekawostek

Kalendarium ciekawostek astronomicznych na 2013.
 
Comet PANSTARRS Best Dates To See: March 10-24
Partial Lunar Eclipse: April 25
Annular Solar Eclipse: May 10
‘Supermoon’, Biggest And Brightest Moon of 2013: June 23
Perseids Peak of Meteor Shower: August 12
Hybrid Solar Eclipse: November 3
Comet ISON Best Dates To See: Mid-November 2013 Through Mid-January 2014

Portret użytkownika MARGO

"...Ciekawe co nowy Papież

"...Ciekawe co nowy Papież przyniesie dla Polski ? Miejmy nadzieję że coś dobrego !
Jakieś zmiany na lepsze..."
_______________________
Ciekawa dyskusja toczy się na blogu Astromarii...
Cyt. "...
Odcinek o religii powinien mieć numer I, ponieważ całe nieszczęście ludzkości zaczęło się i wciąż trwa za sprawą religii. Ale jako pierwszy napisał mi się ten o demokracji, a że jestem w gorącej wodzie kąpana od razu wrzuciłam go na blog.
Proszę mi wybaczyć chrześcijański (a nawet słowiański) europocentryzm, ale jest mi on bliski o tyle, że urodziłam się, wychowałam i do dziś żyję w (post)chrześcijańskiej Europie. Wiem, że gdzieś daleko są różne inne religie, ale nie będę się teraz nimi zajmować, ponieważ nie znam ich, ani skutków ich praktykowania, aż tak dobrze. Skutki chrześcijańskiego prania mózgu natomiast odczuwam w wyjątkowo przykry sposób, również w dziedzinach, w których (teoretycznie) nie powinno ich być, np. w ateizmie i racjonalizmie.
Unikam katolików jak tylko mogę, ale i tak moje uszy rani powtarzane do znudzenia zdanie, że chrześcijaństwo to NASZA TRADYCJA, to wiara OJCÓW NASZYCH.
Ale to jeszcze nic!
Parę razy omal nie spadłam z krzesła widząc w telewizorze „polskich” celebrytów, z uniesieniem i ekscytacją zapewniających, że nasza tradycja wywodzi się z… palestyńskiej pustyni! Jakaś niespełna rozumu panienka z okienka egzaltowała się, że kiedy czytamy opisy biblijne, są one tak realistyczne, że czujemy powiew palestyńskiego wiatru na twarzy i słyszymy beczenie palestyńskich owiec. Pewien znany koczownik za dużo podróżował po świecie, przez co chyba pomylił kraje, bo w Boże Narodzenie, przy dźwiękach żydowskiej muzyki (!) pląsał radośnie na tarasie palestyńskiej willi, krzycząc euforycznie, że TU jest NASZA TRADYCJA, NASZA KULTURA, NASZA WIARA, a palmy szumiały „tradycyjnie” i „patriotycznie” do wtóru jego słów!
Że co ???...
Że niby Palestyna to nasza ojczyzna?
Czy oni w tej telewizorni już kompletnie na łeb upadli?
Karmią nas na siłę bzdetami, jak gęś hodowaną na francuskie wątróbki. Słuchając tych pierdoletów jak nic skończymy dokładnie tak samo, jak owa gęś! Albo raczej jak Palestyńczycy..."
Całość wpisu oraz pozostałe dysputy na
http://astromaria.wordpress.com/2013/02/28/rzadzenie-swiatem-jest-rownie-proste-jak-wypas-owiec-czyli-kilka-slow-o-slepej-wierze-i-porazajacej-bezmyslnosci-odcinek-ii-slepa-wiara-religijna-i-slepa-wiara-w-autorytety/#comment-46775

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem tego Boga ?  Czyż może od Boga się różnić ?   Czyż dąb nie jest w żołędziu zawarty  ? Czyż Bóg nie jest ukryty w Człowieku ?

Portret użytkownika Endor

Michel de Nostredame, znany

Michel de Nostredame, znany jako Nostradamus, był z pochodzenia Żydem, Urodził się jako jedno z dziewięciorga dzieci Reynière de St-Rémy i handlarza zbożem oraz notariusza Jaumego de Nostradame. Dziadek Nostradamusa, Guy Gassonet, przeszedł na katolicyzm ok. 1455, przybierając imię Pierre (Piotr) i nazwisko "Nostradame". Michel od początku wyróżniał się, głównie inteligencją – jako młody chłopak opanował kilka języków obcych oraz matematykę wyższą. Popierał teorię  Kopernika. Nostradamus był uduchowiony i pojmował Wszechświat jako Dzieło Boga ! Moim zdaniem powinniśmy chociaż spróbować zrozumieć jego nastawienie i jego poglądy na świat jako Świat Stworzony a nie inny, jakis który powstał z ewolucji ! Pamiętajmy że zbawienie idzie od Żydów !

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika Jacoo

zbawienie od żydów.. co za /

zbawienie od żydów.. co za / ... /. żydzi to nowa nacja która ukradła tożsamość ludów semickich - izraelitów. od żydów nic dobrego nie przyjdzie, a napewno nie zbawienie jakiego oczekujemy Smile btw. Jezus nie był żydem - tak dla sprostowania. choć nagminnie nam się to wtłacza do głów, o dziwo robią to nawet kapłani KK ://

Portret użytkownika antka kobity szwagra brat

....to - oksymoron - jest

....to - oksymoron - jest synonimem sprzeczności - zydzi lub naród żydowski - nie ma czegoś takiego...czasami para względem uważana jest oksymoron przez tych, którzy trzymają się z opinią, że są to dwa wzajemnie wykluczające się. Oznacza to, że chociaż nie ma nieodłączną sprzeczność między warunkami, mówca wyraża opinię, że te dwa terminy sugerować właściwości lub cechy, które nie mogą wystąpić razem. Takie roszczenia mogą być wykonane wyłącznie dla humorystycznego efektu; wiele przykładów, takich jak wywiad wojskowy , bojowników o wolność , etyki biznesu zostały spopularyzowane przez komik George Carlin . Innym przykładem jest określenie wojna domowa , która nie jest oksymoron, ale może być uważana za tak dla humorystycznego efektu, jeśli cywilny to rozumieć w ten sposób uprzejmy , a nie między obywatelami tego samego państwa . Alternatywnie, takie roszczenia mogą odzwierciedlać rzeczywiście odbędzie opinię lub ideologiczne stanowisko. Dobrze znane przykłady obejmują roszczeń wobec "pracownika rządu", "uczciwego pośrednika", "telewizji edukacyjnej", " Microsoft Works "i" pracy w domu "./sorry! - maszynowe tłumaczenie...   http://en.wikipedia.org/wiki/Oxymoron
....a w - "zbawienie" - już sie bawią od tysiecy lat - kierując sie wytycznymi talmudu - który sami napisali - kodeks psychopatycznych zboków!...Watykan - wykorzystuje ten "narót wyprany" - i jego rękoma gnoi cały świat...
http://www.fourwinds10.net/siterun_data/government/war/israel_palestine_war/news.php?q=1260897288
 

Strony

Skomentuj