Właściciele paranormalnego muzeum byli zmuszeni do negocjacji z duchem

Kategorie: 

Źródło: Traveling Museum of the Paranormal & Occult

Właściciele pierwszego na świecie "Ruchomego Muzeum zjawisk Paranormalnych i Okultyzmu" twierdzą, że skanowana przez nich afrykańska figurka, a konkretnie znajdujący się w niej duch, przeszkadzał w przeprowadzeniu skanu 3D. Całe zdarzenie jest o tyle interesujące, że o ile cała ta sytuacja nie została sfałszowana, możemy rzeczywiście mieć tutaj doczynienia z jednym z lepiej udokumentowanych zjawisk nadprzyrodzonych.

 

Zgodnie z nagraniem umieszczonym na Youtubie przez właścicieli muzeum (Danę Matthews i Grega Newkirka) zamieszkujący figurkę duch wywołujący u ludzi koszmary, obawiał się skanu 3D. W związku z czym, wytworzył niewidzialną dla ludzkiego oka tarczę uniemożliwiającą zarejestrowanie jego twarzy przez skaner. Zjawisko powtarzało się przez wszystkie próby, aż do momentu gdy zdecydowano się zwrócić bezpośrednio do ducha.

Właściciele figurki przeprowadzili sesję EVP podczas której spytali się ducha, dlaczego wpływa na sprzęt do skanowania. Okazało się, że istota nie godzi się na skanowanie jego twarzy ponieważ nie rozumie co takiego robią. Nagranie uwieczniło nawet fragment z sesji w której duch w dość niewyraźny sposób stwierdza, że:

"Nie chce być zeskanowany".

Traveling Museum of the Paranormal & Occult

Określenie wiarygodności tego zdarzenia może być bardzo trudnym zadaniem. Jedyne dwa dowody w postaci sesji EVP oraz zagadkowych problemów ze sprzętem, mogły być wywołane sztucznie przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu. Co więcej, zdaniem autorów nagrania, duch zgodził się na skan jego twarzy po kilku godzinach negocjacji, ale udostępniono tylko fragment z sesji co kompletnie uniemożliwia wszelką weryfikację.

Traveling Museum of the Paranormal & Occult
Nie można też wykluczać, że cały projekt ze skanowaniem oraz tajemniczą duchową obecnością był zwykłą akcją marketingową. Kwestia tego co wydaje się najbardziej prawdopodobne jest jednak mocno indywidualna.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

no negocjacje były owocne ale

no negocjacje były owocne ale nie wiadomo co właściciele objazdowego paranormalnego muzeum wynegocjowali z duchami - zawiedziony jestem, bo właciciele naszego stacjonarnego paranormalnego muzeum wynegocjowali z duchami że będą płacić emerytury żydom ocalałym z holokaustu...

Skomentuj