Wszyscy jesteśmy...mordercami

Kategorie: 

http://pixabay.com/

To że świat jest brutalny każdy widzi na co dzień, każdego dnia doświadczamy przemocy a nawet mordów ale wszechobecna znieczulica, czasem nam już przysłania oczy i wiele rzeczy traktujemy już jak normalność.

 

A jednak normalne to nie jest, każda żyjąca istota powinna mieć szacunek do życia nie tylko swojego, ale i cudzego, życia niestety nie da rady przywrócić a jeśli komuś je odbierzemy to jest zbrodnia jedna z największych jaką możemy popełnić na tym świecie i dotyczy to zarówno ludzi jak i innych istot żywych.

 

O ile zabójstwo człowieka jeszcze robi na nas jakieś wrażenie i szacunek do śmierci człowieka, gdzieniegdzie jeszcze nie zanikł, o tyle zwierzęta są mordowane czasem dla przyjemności i nie sposób tutaj mówić o jakiejkolwiek regulacji w populacji zwierząt groźnych, wystarczy przejechać się drogą wzdłuż lasu i policzyć rozjechane zwierzęta, by zobaczyć skalę bezsensownej śmierci, że już nie wspomnę o sadystycznych filmikach, na których oprawcy, często pastwią się nad zwierzętami tylko po to by film był „ciekawszy”.

 

Bzdurą są twierdzenia o duszy którą posiada tylko człowiek, jeśli dusza istnieje a sądzę że tak (owa odrobina energii która nas opuszcza w chwili śmierci) to każda żywa istota ją posiada...nie potrzeba żadnych chrztów, czy warunku bycia człowiekiem by zyskać duszę, ona po prostu jest we wszystkim co żyje...ludziach, zwierzętach, roślinach.

 

Można by powiedzieć że to czasy apokaliptyczne nadchodzą, że wszyscy są źli itd. a tu niestety, tak było jest i będzie...a dlaczego ? Otóż odkąd powstały różne wierzenia, każdy bóg z danego wyznania jest sprawiedliwy i miłosierny, ale to tylko ludzkie wymysły i chęć tego by istota boga taka właśnie była.

 

Od początku dziejów, aby żyć, trzeba było zabić, bo takie są boskie założenia świata, każda istota żywa musi pozyskiwać stale energię by przeżyć, tylko i wyłącznie zabierając ją innej istocie żyjącej i nic nie dadzą naskakiwania wegetarian, że oni nie mordują...owszem też mordują ...rośliny też żyją, chociaż brak jest badań naukowych np. na temat taki czy roślina cierpi...

 

Dramat tej sytuacji jest nie do rozwiązania, bo ten kto stworzył świat nie dał nam drogi obejścia tej morderczej walki o przetrwanie. Możemy jednak życie każdej istoty szanować i zabierać go tylko wtedy kiedy musimy...czyli, tylko by przeżyć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sajgoniarz

Baron dobre spotrzeżenie, aż

Baron dobre spotrzeżenie, aż mi trochę ulżyło, bo ja np. wolę złapać zabłąkanego owada i wypuścić przez okno niż bezceremonialnie zredukoać jego cielesną formę o jeden wymiar. Co do badań nad czuciem roślij już przeprowadzono wiele eksperymentów i udowodniono że rośliny reagują na nasze nastroje, myśli skierowane pod ich adresem, normalnie potrafią się bać, czy cieszyć. Nie mam najciekawszych warunków w mieszkaniu do hodowli niektórych gatunków roślin, a mimo to dobrze się trzymią i podejrzewam że to dzięki temu że mama lubi do nich mówić podczas pielęgnacji. 

Pozdrawiam wszystkich Homo Sapiens nie będacych duszowymi egoistami.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika aron jasnowidz

baron poruszył temat który

baron poruszył temat który wprowadza chaos w poczynianiach ludzi ,pisałem juz o tym ale powiem tak ,śwait 3 wymiaru jest tak ustawiony że jemy i sami jesteśmy jedzeni przez obych ,zwięrzeta ,robaki ,i nic tego nie zmieni ,natomiast to co będziemy tworzyć będzie zmieniać cała tą strukturę ,od zwierząt aż po ludzi i obcych którzy jawnie będą mieszkac z nami na planecie,nie ma sensu debatowac czy to jest złe czy dobre bo taka jest istota stworzenia tego panujacego wymiaru ,akceputjemy ją ale mozemy piętnowac zło ,złe zachowanie wobec istot ,piętnować złe zachowanie wobec zwierząt ,i najważniejsze sami uważać na to jak traktujemy zwierzeta i ludzi dookoła nas .to jest wazne a gdy zmieni się czas ,zmieni się też poziom naszej egzystencji ,i tak jak wyższe rasy ,nie które jeszcze jedza a inni karmią się tylko enenrgią ,tak my dojdziemy do etapu zasilania naszych ciał tym co niezbędne do istnienia w nowym czasie .kazdy z nas może wybrać czy jeśc mięso czy też nie ,kazdy orgaznizm jest inny i każdy orgaznim tak naprawde sam decyduje co chche zjeść ,bo szuka mikroelementów potrzebnych do egzystencji ,i szuka ich w produktach które macie dostępne ,a to ze trują nam zywnośc i ze musimy uwazać na to co jemy i jak jemy to juz inny temat ,ale też już nam znany. 

Portret użytkownika b@ron

aron jasnowidz... piszesz,

aron jasnowidz... piszesz, cyt...
"kazdy z nas może wybrać czy jeśc mięso czy też nie ,kazdy orgaznizm jest inny i każdy orgaznim tak naprawde sam decyduje co chche zjeść"
problem w tym że nie chodzi tylko o mięso...rośliny też żyją, a więc tłumaczenie się wegetarianizmem nic tutaj nie da...
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika aron jasnowidz

sek w tym baron że nie

sek w tym baron że nie widzisz że na kazdej planecie jest dana energia która słuzy drugiej energi ,i rosliny stanowią taką wałsnie energię ,daja nam przeżyć i doskonale wiedzą do czego zostały stworzone ,opowiem ci historię dziecka 4 wymiaru które mieszka w Niemczech wraz z mamą i sa moimi znajomymi ,,dziwczynka ma wszystkie cechy dzieci na nowy śwait ,w wieku 5 lat pamieta swoje poprzednie wicelenia ,pamieta nawet jak umierała poprzednio i gdzie zyła ,teraz po kolei odkrywa swój potencjał i w domu idąc na kolacje przeszła obok roslinki która rosła w doniczce i stała na oknie ,zatrzymała się koło niej i chwile zastygła bez ruchu a potem przyszła do jadalni i powiedziała <mamo roslina z okna mówi że nie podlewałaś jej juz ponad tydzień i że potrzebuje wody ale czytsej bez tego co w niej jest bo to jej szkodzi (,chodziło o nawóz który dodawała do wody gdy podlewała kwiatki) ,i prosi abys ją teraz podlała ,a potem jakby nic się nie stało poszla jeść .Mama była tak zaskoczona tym faktem że przypomniałao jej się że faktycznie zapomniała podlac tego kwiatka i oczyiwscie zapytała a skad wiesz córciu że nie podlewałam kwiatka ?> on mi powiedział ,rosliny mówią ,czują i wiedza do czego są stworzone ,szkoda że ich nie słyszysz> .więc baron masz racje , ale śwait jest bardziej złozony i w większej harmoni współistnienia niz nam się wydaje ,znam kilka takich dzieci i wdziałem jak się bawia z roslinami a raczej z istotami które żyja w nich a których nasze oczy nie widzą,jak rozmawiają w ich języku , zupełnie nam obycm ,ale rodzice patrząc na 5 letnie dziecko które stoi koło roslny i mówi w zupelnie nieznanym języku ,wykonuje dziwne ruchy jakby cos trzymało ,przenosiło ,przytulało się do siebie i tak będą uważać że to dziecięca wyobraźnia ,dopiero gdy sami otrzymaja dowód wówczas zaczynaja rozumiec kogo maja w domu .fajne jest to że te dzieci szaleją teraz po wszytkich programach typu mam talent i mozesz zobaczyc je na youtube.więc nie musimy jeśc kamieni ,mozemy spokojnie jesc to co nam zostało dane ,ten swait jest jeszcze tak ułozony i gdy przyjdzie zmiana ,zmieni się tez nasz sysytem bilogiczny.

Strony

Skomentuj