Wszyscy zostaniemy cyborgami - nadchodzi era implantów mózgowych

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Neuralink, założony przez Elona Muska w 2016 roku, otrzymał pozwolenie na przeprowadzenie badań klinicznych nad chipem, który ma być wszczepiany w mózg człowieka. Ten innowacyjny chip ma umożliwić korzystanie z komputera i telefonu bez użycia rąk. Chociaż rekrutacja do udziału w testach nie została jeszcze otwarta, przedsięwzięcie Neuralink budzi ogromne zainteresowanie i kontrowersje.

 

Neuralink połączył siły czołowych ekspertów w dziedzinie interfejsów neuronowych oraz tworzenia robotów, aby stworzyć technologię, która umożliwi wszczepienie niemal nieograniczonej liczby elektrod do mózgu człowieka w sposób w pełni automatyczny. Elon Musk uważa, że w przyszłości interfejsy neuronowe pozwolą ludziom stawać się cyborgami, którzy będą w stanie konkurować z sztuczną inteligencją. Ponadto, interfejsy te mogą pomóc ludziom nauczyć się bezpośredniego sterowania komputerem za pomocą myśli.

 

W lutym 2021 roku Neuralink przeprowadził badania chipa na małpach. Proces łączenia z chipem odbywał się przy użyciu iPhone'a. Naukowcy zdołali zidentyfikować i zdekodować aktywność neuronalną związaną z określonymi działaniami, co umożliwiło nauczenie małpy poruszania kursora po ekranie bez użycia joysticka.

Pomysł wykorzystania interfejsów neuronowych do sterowania technologią nie jest nowy, jednak Neuralink jest uważany za jednego z najważniejszych graczy w rozwoju tych technologii. Eksperci wskazują, że chip opracowany przez tę firmę może pomóc osobom z ograniczeniami ruchowymi oraz stanowić ważne narzędzie do badań naukowych nad mózgiem.

 

Mimo potencjalnych korzyści, nie wszyscy podchodzą entuzjastycznie do tego pomysłu. Niektórzy naukowcy i eksperci wyrażają obawy związane z potencjalnymi skutkami dla zdrowia i bezpieczeństwa ludzi wynikającymi z użycia interfejsów neuronowych. Istnieje również ryzyko nadużywania tej technologii oraz problematyka prywatności i etyki związanej z przechwytywaniem informacji z mózgu.

 

Niezależnie od kontrowersji, Neuralink otwiera nowe horyzonty i wzbudza nadzieję na rozwój technologii, które mogą pomóc osobom z różnymi niepełnosprawnościami oraz poszerzyć naszą wiedzę na temat mózgu. Przyszłość cyborgów, w której interfejsy neuronowe staną się powszechniejsze, staje się coraz bardziej realna, ale wymaga dalszych badań, testów i refleksji nad implikacjami, aby móc w pełni wykorzystać potencjał tej technologii.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem to jest

Moim zdaniem to jest technologia kamienia łupanego, bo magiczna technologia istot UFO, lub duchowe techniki inteligencji anielskich, czyli "moce", tak jak w fimach "Gwiezdne Wojny" Rycerzy Jedi pozwalają na lepsze odczytywanie intencji innych osób, niż zacofana technologia bardzo upadłych technokratów, bez przygotowania do duchowości megalitycznej ! To co tworzą technokraci typu Musk to prymitywna technologia wieków ciemności, podobna do istot z ciemniości, które są wspomniane w Biblii ! Te istoty ciemności to te z Listu do Efezjan 6:12 - list do Efezjan 6:12 wyjaśnia nam w języku greckim że: „archonci świata tych ciemności”, to archonci, bo „rządcy” w jęz. greckim to Archont, słowo z języka greckiego ἄρχων, archon, inaczej 'rządzący’ ! W Biblii występuje ogrom informacji o nieznanych nauce inteligencjach i nieskończonych mocach, albo „rządcach”, inaczej „archontach”, występujących gdzieś na „bezmiarze wód”, razem z „wodnymi potworami”!

Czym są tajemnicze (kosmiczne) "wody" to każdy z was musi zrozumieć studjując super Biblię...

Biblia przekazuje coś bardzo tajemniczego o „rzekach i oceanach„, niektórzy pradawni mędrcy wiedzieli o świętym Kodzie Biblii, dlatego starali się przekazać zakodowane tajemnice w postaci „natchnionych opowieści”, nie wysztkie są przeznaczone dla początkujących chrześcijan, ale czasami można z nich coś zrozumieć, zwłaszcza jeśli człowiek poprosi Boga Jezusa o miłosierdzie i łaskę, a ta przeprowadzi adepta „deszyfranta” przez „wodę„, tak by nie utonął – W Ks. Wyjścia 14,21-27 mamy co następuje:

„Mojżesz wyciągnął rękę nad morze, a Pan cofnął wody gwałtownym wiatrem wschodnim, który wiał przez całą noc, i uczynił morze suchą ziemią. Wody się rozstąpiły, a Izraelici szli przez środek morza po suchej ziemi, mając mur z wód po prawej i po lewej stronie.” – Co to za „Morze Czerwone”, które uległo „wiatrom wschodnim” ? Bóg wysłał „wiatry wschodnie” by częściowo pokonały „morze”, by jogini i zaawansowani Żydzi przeprawili się do kolejnych etapów medytacji – Świętej Nauki Najbardziej Starożytnej Istoty Logosu.” – pisaliśmy w „Poszukiwacze zaginionej Biblii, najbardziej starożytnej Istoty Logosu (Druga część kosmicznego błota i gliny, plus metal: żelazo?)„.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika wiktor wektor

O cyrbogizacji można by mówić

O cyrbogizacji można by mówić dopiero wtedy gdy owe implanty wszczepiano by ludziom komercyjnie w celu zwiększenia ich naturalnego potencjału. Natomiast obawa, że "wszyscy zostaniemy cyborgami " jest jedynie opcją dobrowolną, no chyba że zostaniemy zaatakowani przez rasę Borg'a jak ze "Star Trek'a" i siłą poddani cyrborgizacji.. co jest raczej bardzo mało prawdopodobne.

Portret użytkownika Mrufka

Jasne. Problem w tym ze dr

Jasne. Problem w tym ze dr wszczepy doprowadza ludzi do histerii, bo ktory człowiek zniesie na dłuższa metę włączająca się co chwile w mózgu kretyńska reklamę z rytmiczna muzyczka i migającymi obrazami

Skomentuj