Wszyscy żyjemy w nieskończenie wielkim hologramie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Fizyka kwantowa powinna kiedyś zmienić ludzką świadomość tak jak niegdyś uczyniły to nauki Jezusa czy Buddy. Wiele osób nie rozumie niestety co oznaczają ostatnie ustalenia fizyków dla zrozumienia istoty rzeczywistości i czasoprzestrzeni. Jakby nie patrzeć wygląda na to, że żyjemy w czymś na kształt wielkiego nieskończonego hologramu.

 

Dowodów na to jest aż nadto, tylko ludzie uczą się tego nie dostrzegać. Dziwne zbiegi okoliczności niekiedy dają ludziom do myślenia, ale zdecydowana większość osób przeżyje całe życie nie mając świadomości, że to wszystko, co wydaje się tak bardzo realne i namacalne, to w istocie wygenerowana pustka, która przyjmuje postać materii tylko poprzez fakt interakcji z obserwatorem.

 

Każdy fizyk potwierdzi to, że w im większym powiększeniu obserwuje się zachowanie cząstek elementarnych, tym dziwniejsze się one wydają. Ostatecznie jednak dochodzi się zawsze do takiego samego do wniosku, że to, co wszyscy tak zwani racjonaliści, uważają za realną materię, składa się głównie z pustki. To mocna poszlaka wskazująca na holograficzną naturę rzeczywistości.

 

Do tego dochodzą osiągnięcia mechaniki kwantowej. Operuje się wtedy w tak niewielkich skalach, że wiele właściwości fizycznych takich jak energia i moment pędu funkcjonuje według zupełnie innych, kwantowych zasad. Skoro zatem właściwości materii mogą być kwantyzowane to czym jest ta czasoprzestrzeń, która coś takiego umożliwia?

 

Albert Einstein uznał w swojej teorii względności, że wszechświat jest płaskim kontinuum, ale gdy zagłębić się w skalę mikro okazuje się, że istnieją pewne fizyczne ograniczenia, takie jak liczba Plancka 1,6 x 10-35 metra. W unifikującej dotychczasowe ustalenia fizyków, pętlowej grawitacji kwantowej, liczba ta to najmniejsza długość mająca sens fizyczny. Innymi słowy nauka przewiduje, że tyle wynosi wymiar czegoś w rodzaju "piksela" naszej rzeczywistości.

 

Badanie liczby Plancka za pomocą akceleratora cząstek wymagałoby urządzenia rozmiarów naszej galaktyki. Ale naukowcy z Fermilab, laboratorium naukowego z okolicy Chicago, stworzyli niewielkie urządzenie, Holometer, który może pomóc uzyskać pewne wskazówki. Para laserów i precyzyjnych szlifowanych luster, ma pomóc odebrać ślady tych hipotetycznych pikseli, co jest zwane "holograficznym szumem". Jeśli uda się to określić, będzie to oznaczało, że pojawią się nowe dowody przesądzające o poprawności tej fantastycznej teorii holograficznego wszechświata.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika simon

naukowcy twierdzą, że

naukowcy twierdzą, że wszechwiat kiedys był scisnieyu do punktyu wielkosci groszku a potem sobie to wybuchło ipoprzez zjawisko ekspansji kosmos zaczął rosnąć i są już teraz sobie pierwiastki, które sie łączą i dodają do siebie tworząc mase, i są czarne dziury-gwiazdy neutronowe, bozony, brązowe karły etc. a potem są ryby, gady, ssaki gady, a potem małpy, a ludzie są po małpach ! UWIELBIAM KU*WA ZDAWAC SOBIE SPRAWE JAKI TO JEST WIELKI WAŁ !

Portret użytkownika kuzYn

  Według teorii strun,

 
Według teorii strun, znajdujemy się w świecie który przenika przynajmniej 10 wymiarów. Zakładając że jeden z nich, wymiar ósmy,  rządzi się zupełnie innymi prawami fizyki, możemy wnioskować, ze nie wszystko na co spojrzymy widzimy takimi jakimi jest naprawdę. Idąc dalej tym tokiem myślenia, i wiedząc z czego zbudowany jest atom, można następnie założyć, że być może widzimy przez mikroskop tylko to co mogą ujrzeć istoty ludzkie dysponujące swoją wymiarowością. A co jeśli cały nasz świat jest tylko częścią jakiegoś innego atomu, na dodatek rządzącego się zupełnie innymi prawami fizyki ? Jeśli tak to nie ma mowy o hologramie, ale o nieskończoności zarówno w makro, jak i mikro świecie.

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Kuzynie,trochę tak ,troche

Kuzynie,trochę tak ,troche siak.Kontinuum jest takim hologramem w którym jest nasze środowisko.Ponieważ nasze zmysły sa z jego elemntów,możemy tylko dotknąć lub zobaczyć co do niego należy.Przenikają go inne wymiary i struktury które wszystkie są zamieszkane i rządzą sie odrębnymi prawami i prawidłami Potrządku Rzeczy,z których nasza fizyka to mały wycinek.Ja to piszę nie domniemywując ale znając.

Portret użytkownika kuzYn

  Rozumiem  rozumiem,

 
Rozumiem  rozumiem, doskonale rozumiem, że pamiętasz swoje doświadczenia z poprzedniego życia na Marsie, i dlatego jak sam piszesz- znasz to. Ja niestety wszystko co pamiętam to życie doczesne. Może kiedyś, jak przypomnę sobie że żyłem już wcześniej na innej planecie, albo w innej galaktyce, to oczywiście opowiem o tym na IM :D. Na razie jednak to to, co wszyscy Pisza na ten temat ( na ziemi oczywiście Wink ) to tylko teorie, teorie, teorie , i oczywiście teorie !!! Biggrin

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika ben

Hologram jak to pieknie brzmi

Hologram jak to pieknie brzmi najlepsze są teorie trudne do udowodnienia a zarazem  ciezko je obalić  bo nie  można ich udowodnić i tak w koło .
 to stwierdzenie  jest ciekawe
cyt..większość osób przeżyje całe życie nie mając świadomości ! i   tu właśnie   dochodzimy do sedna  sprawy  naukowcy mają ogromną pustkę  i już się pogubili  w tych kwantach, kwarkach  bozonach Higgsa  a że w realnym świecie  trzeba z czegoś  żyć  wymyślili  swój hologram  oby ich  przełożeni  nie zaczeli im płacić   hologramowymi  pieniążkami .
 Tak  poprawdzie  za kilka a może  kilkanaście lat  bedziemy się śmiali  z tych   pustych   teori a matrix w jakim żyją  naukowcy okaże  się  holograficznym kłamstwem .
link http://www.crazytech.pl/przemyslenia/zyjemy-matrixie-naukowcy-zamierzaja-sprawdzic/
 

Strony

Skomentuj