Wszyscy żyjemy we wnętrzu czarnej dziury?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy naukowcy już jakiś czas temu zaproponowali zupełnie niewiarygodną hipotezę, wedle której cały nasz rozległy wszechświat znajduje się wewnątrz gigantycznej czarnej dziury. Jakkolwiek dziwacznie to brzmi, nieoczekiwanie, ten model jest w stanie wyjaśnić wiele tajemnic Wszechświata.

 

Głównym autorem tej dosyć nietypowej teorii struktury wszechświata jest amerykański fizyk Nikodem Poplawski z Indiana University. Według tej teorii, cały nasz wszechświat znajduje się wewnątrz gigantycznej czarnej dziury, która z kolei znajduje się w innym, super-wielkim wszechświecie.

 

Przyjęcie takiej hipotezy pozwoli wyjaśnić wiele sprzeczności, które istnieją w nowoczesnej teorii Wszechświata. Poplawski przedstawił swoją koncepcję już rok temu, ale teraz zostało to wyjaśnione i znacznie rozszerzone. W opracowanym przez amerykańskiego fizyka modelu budowy Wszechświata jedno z podstawowych miejsc zajmują czarne dziury. Zdaniem Poplawskiego są to wejścia do hipotetycznych tuneli Einsteina - Rosena, czyli tuneli podprzestrzennych (wormhole), które łączą się ze sobą w różnych miejscach czterowymiarowej czasoprzestrzeni.

 

W modelu tym, czarny dziura to tunel połączony z własnym przeciwieństwem, białą dziurą, która znajduje się na drugim końcu tunelu podprzestrzennego. Jeśli wewnątrz tunelu w takiej strukturze znajdowałby się nasz wszechświat byłby w stałej ekspansji, dokładnie tak jak obserwujemy.

 

Popławski zatem stwierdził, że nasz wszechświat znajduje się w tunelu, który łączy czarną-białą dziurę. Ten model wszechświata pomaga w wyjaśnieniu najtrudniejszych problemów współczesnej kosmologii takich jak ciemna materia czy ciemna energia. Uczony twierdzi, że w takim układzie czasoprzestrzeń powinna ulegać skręcaniu, ale jego wykrycie jest bardzo trudne, zwłaszcza jeśli jesteśmy częścią tego pomiaru.

[ibimage==20496==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Przyjęcie takiego modelu wszechświata implikuje, że ​​każda czarna dziura w naszym wszechświecie jest bramą do innego świata. Ale nie jest jasne, jak wiele takich wszechświatów może istnieć. Poza tym nawet sam Poplawski zauważył, że istnieje zawsze pytanie o wszechświat pierwotny i to gdzie on się znajduje. Przy tej hipotezie łatwo się zapętlić a dylemat będzie zawsze przypominał słynne „co było pierwsze jajko czy kura”.

 

Nikodem Popławski zauważa, że w naszym wszechświecie wszystkie czarne dziury i gwiazdy obracają się. Logicznego rozumując, tak samo powinno być w tym super wielkim wszechświecie, w którym znajduje się czarna dziura z naszym wszechświatem. Dlatego też, parametry obrotu naszego świata musi być taki sam, jak tego, w którym się ona znajduje.

 

Poza tym na poparcie swej teorii naukowiec wskazuje fakt, że w jednej części wszechświata galaktyki spiralne skręcają w lewo a w drugiej w prawo i tratuje to jako dowód popierający jego hipotezę skręcenia czasoprzestrzeni wewnątrz osobliwości pomiędzy czarną a białą dziurą.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ochronka

No dobrze wytłumaczę to

No dobrze wytłumaczę to obrazowo: nasze oko - źrenica jest taką czarną dziurą wpada w nią światło, obrazy, ale nic z niej nie wypada, jest nie do obejrzenia w normalnych warunkach i zapewne tylko ci wiedzą jak wygląda źrenica od środka co się tym interesują, bo patrząc z zewnątrz źrenica jest nieprzenikniona. Gdzie podziewa się to wszystko co do naszego oka "wpada"? jest przekazywane do mózgu, podejmujemy reakcje na otrzymane informacje, które "wpadły" do oka, nasz umysł tłumaczy to co obserwujemy na zrozumiałe dla nas informacje zmuszając nas do podjęcia odpowiednich działań. Chroń wszystko co kochasz, to co masz najcenniejsze, jak źrenicy oka. "Czarne dziury" kosmiczne są zapewne czymś innym ale łatwo pojąć jak może wyglądać ich działanie i czym może być dla Wszechświata czy Grupy Lokalnej.

Portret użytkownika Sebawolf1

Tak to prawda wszyscy żyjemy

Tak to prawda wszyscy żyjemy w tym ogromnym gigancie zwanym pożerczem wszechświata . Ale co było wcześniej i jak do tego mogło dojść, te i inne informacje wyjaśnia znany nam FIZYk I TEORETYk :STEWENN HAWKING.
 

Portret użytkownika dmr

Ile jeszcze glupot zaserwują

Ile jeszcze glupot zaserwują nam  amrykańscy pseudo-naukowcy. Czy oni byli na zewnątrz tej wg nich "czarnej dziury" żeby stwierdzić ze to jest czarna dziura? Czy ktoś widział już "czarną dziurę" od wewnatrz że by stwierdzić że tak ona wygląda? 

Portret użytkownika ryan

dmr jak ukończysz studia na

dmr jak ukończysz studia na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, po czym uzyskasz tytuł doktora na Wydziale Fizyki w Indiana University będziesz miał prawo nazywać innych pseudo-naukowcami. Powodzenia w karierze naukowej.
P.S. Liczę na antytezę Twjego autorstwa.

Portret użytkownika andy V

Tak, to prawda: wszyscy

Tak, to prawda: wszyscy żyjemy wewnątrz czarnej dziury lecz tylko przez pewien ściśle określony czas a potem się rodzimy. Jak ten kandydat do podjęcia pracy napisał w swoim c.v.: urodziłem się...albowiem nie miałem innego wyjścia.

Strony

Skomentuj