Wyjaśniono zagadkę rzekomego "pojazdu UFO" na Marsie

Kategorie: 

Źródło: ESA/Europejska Agencja Kosmiczna

Tajemnicza marsjańska formacja skalna wprowadziła wielu kosmologów w osłupienie. Pewien element widoczny na zdjęciu satelitarnym wyglądał jak statek kosmiczny obcych. Nietypowy kształt na powierzchni formacji Medusae Fossae na Marsie uważany był przez wielu za dowód istnienia życia na Czerwonej Planecie.

Formacja skalna posiada wzgórza oraz płaskowyże, jednak spore wybrzuszenie na jednym z wzgórz wywołało lawinę komentarzy i domniemań czy jest to pozostałość po obcej cywilizacji. Ufolog Scott C. Waring uznał, że to najprawdopodobniej wrak rozbitego statku kosmicznego.

Dr Lujendra Ojha, naukowiec z Johns Hopkins University w Baltimore, rozwiał wszystkie wątpliwości co do niezwykłej skały i potwierdził, że formacja jest całkowicie naturalnym elementem geologicznym i nie jest to statek kosmiczny. Nowe zdjęcia Marsa wykonane w wysokiej rozdzielczości, wykonane przez Europejską Agencję Kosmiczną, dały naukowcom dużo jaśniejszy obraz tego zbioru skał.

 

Nowe badania sugerują, że formacja jest całkowicie naturalna i osiadła w pobliżu równika po gwałtownych erupcjach wulkanicznych 3 miliardy lat temu. Medusae Fossae została po raz pierwszy zaobserwowana w latach 60. przez statek kosmiczny Mariner NASA.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika mirjam

Nie było by żadnych

Nie było by żadnych spekulacji gdyby wszyskie kraje jakie maczają palce w sztucznych satelitach okrążających Marsa czy Księzyc , były oficjalnie opublikowane , I  wszyscy mieli by zamlknięte jakiekolwiek  teorie., i o czym kolwiek.

Skomentuj