Wykazano, że księżyc w pełni negatywnie wpływa na sen

Kategorie: 

tg

Nowe badanie pokazuje, że podczas pełni księżyca nie mogą spać ,nie tylko wilkołaki i wampiry, ale także zwykli ludzie. Stwierdzono, że wiele osób ma zmniejszony całkowity czas trwania głębokiej fazy snu, kiedy nocne niebo jest oświetlone przez srebrzysty księżyc.

 

Badania, prowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu w Toronto w Kanadzie są bardzo ważne, ponieważ głęboki sen jest niezbędny do przywrócenia pracy mózgu po całodziennym stresie.

Wyniki wykazały, że w czasie pełni niektórzy ludzie potrzebują więcej czasu, aby zebrać się do spania, jak ma to miejsce w trakcie ciemnych nocy. Przy pełni księżyca kobiety zasypiają średnio w ciągu 52 minut, a w czasie jej braku – potrzebują na to od 25 do 30 minut. Relatywnie u mężczyzn czasy te są nieco wydłużone tj. 60 minut przy pełni i 30 minut przy jej braku.

Przez wieki powszechnie uważano, że księżyc ma potężny wpływ na sen i zdrowie, a także zachowanie ludzkie. W 2006 roku naukowcy z Uniwersytetu w Bernie w Szwajcarii odkryli, że człowiek śpi w nocy średnio 6 godzin i 49 minut, a kiedy księżyc jest widoczny, a do tego jest w pełni – sen trwa 6 godzin 41 minut. Inne badania wykazały związek miedzy pełnią księżyca i wyższym poziomem lęku, a także depresją.

Najnowsze eksperymenty Kanadyjczycy przeprowadzili na grupie 300 mężczyzn i kobiet w średnim wieku. Wyniki, opublikowane w portalu Dream, wykazały, że księżycowa noc ma silny wpływ na sen.

"Możliwe jest, że zmiana promieniowania elektromagnetycznego lub oddziaływanie grawitacyjne księżyca podczas pełni może wpływać na uwalnianie neurohormonów” – uważają badacze.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Korba102

Cytuje " Badania, prowadzone

Cytuje " Badania, prowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu w Toronto w Kanadzie są bardzo ważne, ponieważ głęboki sen jest niezbędny do przywrócenia pracy mózgu po całodziennym STRESIE.
stres? to kłamstwo mózg nie wie co to jest stres bynajmniej mój 
w ogulnym słowa znaczeniu stres to zjawisko sztuczne tak samo, jak w przypadku depresji
Wymyślają nowe choroby aby wcisnąć te stany ludziom a zarazem przuy okazji może jakieś tabletki psychotropy itp
Czy ktoś myśli nad tym, co pisze?
Misię wydaje, że jadnak nie
Ja gdy kłade się spać to wyłączam sie i śpię nie ma na to wpływu KSIĘŻYC itp 
Wszystko zależy od nas wystarczy tylko chcieć 
przestańcie nas karmic bzdurami o stresie lub depresji to nie istnieje 
 

Nie wierzę ponieważ BOGA niema, jestem słowianinem, a nie feudalnym niewolnikiem

Portret użytkownika przemektwywyyw73ueg

stres nie istnieje....dobre..

stres nie istnieje....dobre....obaliles wlasnie pomijajac juz fakty naukowe dot stresu psychicznego i fizycznego, rozumiem ze radosc i smutek i usniech i lzy to tez wymyslone?- tak samo jak nowe slowo ogulny zamiast ogolny....ehh przez socjalistyczne programy panstwowe takich naukowcow bedzie co raz wiecej

Portret użytkownika kp

Trzeba dostrzegac rowniez i

Trzeba dostrzegac rowniez i dobre strony naszego polozenia.Inni maja wiecej ksiezycow i to jest dopiero...Tak na powaznie,gdyby tezy zawarte w artykule rozwazyc krok po kroku to negatywny wplyw na organizmy ziemskie mozna bylo by tlumaczyc tym ze uklad ziemi z ksiezycem to uklad stosunkowo mlody gdzie okres adaptacji ze strony organizmow ziemskich nie zakonczyl sie w pelni.Z drugiej strony okres  cyklu owulacji samicy czlowieka trwa dokladnie 28(srednio) dni co stawia naszego satelite w najglebszej harmonii z biologia czlowieka.Badz tu madry,kazda odpowiedz rodzi kolejne pytania.

Portret użytkownika TheOgoras

ja uwielbiam pełnie księżyca

ja uwielbiam pełnie księżyca z tej przyczyny że w zagadkowy sposób podnosi libido mojej żonki Biggrin i wcale nie chce nam sie spać ,pora rozpocząć badania nad tym tajemniczym zjawiskiem, podpowie ktos jakie mierniki zastosować wobec napalonej babki a dokładnie promieni padających z księżyca na nią? być może dowiemy sie jak duży wpływ ma ksieżyc na wzrost populacji ludzkości i jedynym ratunkiem na przeludnienie może okazać sie zasłonięcie księżyca dużym banerem w kształcie np buźki Smile

Portret użytkownika Alena

Zasypianie zasypianiem a ja

Zasypianie zasypianiem a ja chcę powiedzieć ,że przed każdym większym trzęsieniem Ziemi mam lekkie i bardzo specyficzne mrowienie , na czubku głowy . Zaznaczam , że dzieje się to tylko wtedy ,gdy takie trzęsienie ma nastapić . Martwię się ,ale mam nadzieję ,że nikomu nic się nie stanie ,gdyby to ewentualnie nastąpiło. Właśnie dzisia mam takie uczucie Sad Może jednak tak się nie stanie.

Portret użytkownika em

I dlatego Ameryka jest 

I dlatego Ameryka jest  ziemią obiecaną - a ja tu za frajer rozdaję perły mojego intelektu: jak wyjdziesz z mokrą głową, to się przeziębisz (zero grantów na badania), mleko zaraz wykipi (ani złotówki dotacji), nie wsadzaj palców do kontaktu (nawet miesiąca stypiendium!). Miałam właśnie stwierdzić, że 'jak się utnie sznurek, to będzie krótszy', ale nie ma głupich, najpierw poproszę o porządne dofinansowanie badań tej zuchwałej hipotezy.

Strony

Skomentuj