Wykazano, że księżyc w pełni negatywnie wpływa na sen

Kategorie: 

tg

Nowe badanie pokazuje, że podczas pełni księżyca nie mogą spać ,nie tylko wilkołaki i wampiry, ale także zwykli ludzie. Stwierdzono, że wiele osób ma zmniejszony całkowity czas trwania głębokiej fazy snu, kiedy nocne niebo jest oświetlone przez srebrzysty księżyc.

 

Badania, prowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu w Toronto w Kanadzie są bardzo ważne, ponieważ głęboki sen jest niezbędny do przywrócenia pracy mózgu po całodziennym stresie.

Wyniki wykazały, że w czasie pełni niektórzy ludzie potrzebują więcej czasu, aby zebrać się do spania, jak ma to miejsce w trakcie ciemnych nocy. Przy pełni księżyca kobiety zasypiają średnio w ciągu 52 minut, a w czasie jej braku – potrzebują na to od 25 do 30 minut. Relatywnie u mężczyzn czasy te są nieco wydłużone tj. 60 minut przy pełni i 30 minut przy jej braku.

Przez wieki powszechnie uważano, że księżyc ma potężny wpływ na sen i zdrowie, a także zachowanie ludzkie. W 2006 roku naukowcy z Uniwersytetu w Bernie w Szwajcarii odkryli, że człowiek śpi w nocy średnio 6 godzin i 49 minut, a kiedy księżyc jest widoczny, a do tego jest w pełni – sen trwa 6 godzin 41 minut. Inne badania wykazały związek miedzy pełnią księżyca i wyższym poziomem lęku, a także depresją.

Najnowsze eksperymenty Kanadyjczycy przeprowadzili na grupie 300 mężczyzn i kobiet w średnim wieku. Wyniki, opublikowane w portalu Dream, wykazały, że księżycowa noc ma silny wpływ na sen.

"Możliwe jest, że zmiana promieniowania elektromagnetycznego lub oddziaływanie grawitacyjne księżyca podczas pełni może wpływać na uwalnianie neurohormonów” – uważają badacze.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Korba102

Cytuje " Badania, prowadzone

Cytuje " Badania, prowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu w Toronto w Kanadzie są bardzo ważne, ponieważ głęboki sen jest niezbędny do przywrócenia pracy mózgu po całodziennym STRESIE.
stres? to kłamstwo mózg nie wie co to jest stres bynajmniej mój 
w ogulnym słowa znaczeniu stres to zjawisko sztuczne tak samo, jak w przypadku depresji
Wymyślają nowe choroby aby wcisnąć te stany ludziom a zarazem przuy okazji może jakieś tabletki psychotropy itp
Czy ktoś myśli nad tym, co pisze?
Misię wydaje, że jadnak nie
Ja gdy kłade się spać to wyłączam sie i śpię nie ma na to wpływu KSIĘŻYC itp 
Wszystko zależy od nas wystarczy tylko chcieć 
przestańcie nas karmic bzdurami o stresie lub depresji to nie istnieje 
 

Portret użytkownika przemektwywyyw73ueg

stres nie istnieje....dobre..

stres nie istnieje....dobre....obaliles wlasnie pomijajac juz fakty naukowe dot stresu psychicznego i fizycznego, rozumiem ze radosc i smutek i usniech i lzy to tez wymyslone?- tak samo jak nowe slowo ogulny zamiast ogolny....ehh przez socjalistyczne programy panstwowe takich naukowcow bedzie co raz wiecej

Portret użytkownika kp

Trzeba dostrzegac rowniez i

Trzeba dostrzegac rowniez i dobre strony naszego polozenia.Inni maja wiecej ksiezycow i to jest dopiero...Tak na powaznie,gdyby tezy zawarte w artykule rozwazyc krok po kroku to negatywny wplyw na organizmy ziemskie mozna bylo by tlumaczyc tym ze uklad ziemi z ksiezycem to uklad stosunkowo mlody gdzie okres adaptacji ze strony organizmow ziemskich nie zakonczyl sie w pelni.Z drugiej strony okres  cyklu owulacji samicy czlowieka trwa dokladnie 28(srednio) dni co stawia naszego satelite w najglebszej harmonii z biologia czlowieka.Badz tu madry,kazda odpowiedz rodzi kolejne pytania.

Portret użytkownika TheOgoras

ja uwielbiam pełnie księżyca

ja uwielbiam pełnie księżyca z tej przyczyny że w zagadkowy sposób podnosi libido mojej żonki Biggrin i wcale nie chce nam sie spać ,pora rozpocząć badania nad tym tajemniczym zjawiskiem, podpowie ktos jakie mierniki zastosować wobec napalonej babki a dokładnie promieni padających z księżyca na nią? być może dowiemy sie jak duży wpływ ma ksieżyc na wzrost populacji ludzkości i jedynym ratunkiem na przeludnienie może okazać sie zasłonięcie księżyca dużym banerem w kształcie np buźki Smile

Portret użytkownika Alena

Zasypianie zasypianiem a ja

Zasypianie zasypianiem a ja chcę powiedzieć ,że przed każdym większym trzęsieniem Ziemi mam lekkie i bardzo specyficzne mrowienie , na czubku głowy . Zaznaczam , że dzieje się to tylko wtedy ,gdy takie trzęsienie ma nastapić . Martwię się ,ale mam nadzieję ,że nikomu nic się nie stanie ,gdyby to ewentualnie nastąpiło. Właśnie dzisia mam takie uczucie Sad Może jednak tak się nie stanie.

Portret użytkownika em

I dlatego Ameryka jest 

I dlatego Ameryka jest  ziemią obiecaną - a ja tu za frajer rozdaję perły mojego intelektu: jak wyjdziesz z mokrą głową, to się przeziębisz (zero grantów na badania), mleko zaraz wykipi (ani złotówki dotacji), nie wsadzaj palców do kontaktu (nawet miesiąca stypiendium!). Miałam właśnie stwierdzić, że 'jak się utnie sznurek, to będzie krótszy', ale nie ma głupich, najpierw poproszę o porządne dofinansowanie badań tej zuchwałej hipotezy.

Portret użytkownika scolo

Świecący księżyc daje

Świecący księżyc daje wrażenia bycia obserwowanym. Podobne wrażenie mamy gdy ktoś uporczywie wpatruje się w nasze plecy.
Wystarczy przy pełni księżyca uspokoić się i przytulić do smugi księżycowego światła,a sen przyjdzie szybko i będzie głęboki i odświeżający.

Portret użytkownika benet

Odkrycie naukowców typowe dla

Odkrycie naukowców typowe dla naukowców : " człowiek śpi w nocy średnio 6 godzin i 49 minut, a kiedy księżyc jest widoczny, a do tego jest w pełni – sen trwa 6 godzin 41 minut" ciekawe jak długo to odkrywali i czy byli w pełni... rozumu ?

Portret użytkownika b@ron

zapomniałem że do ciebie

zapomniałem że do ciebie trzeba pisać całym zdaniem...w księżyc jestem wpatrzony...
ps. "księżyc w pełni" to nie jest imię, tylko to co czasem świeci nocą na niebie, powinieneś znaleźć bez problemu...szukaj największego świecącego obiektu...to łatwe juszka

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

księżyc nie świeci a jedynie

księżyc nie świeci a jedynie odbija światło Słoneczne :D.
ps. Nie rób z siebie idioty i nie daj się wciągać w takie polemiki które np. mnie bawią a jednocześnie pokazują ciebie "negatywnie" w niezbyt dobrym ŚWIETLE. To nie ja z siebie czy ciebie robię idiotę to ty nie odpuszczając wrednej z mojej strony ironi i szydery sam robisz z siebie idiotę. 

Portret użytkownika LOL :-)

 To, że Księżyc nie świeci

 To, że Księżyc nie świeci nie oznacza,że nie można się w niego wpatrywać, co to wogóle za uwaga?
Ponadto Księżyc piszesz z małej litery, a słoneczne z dużej, ty sam się pokazujesz w złym świetle

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Ciekawe, bo chyba każdy

Ciekawe, bo chyba każdy zauważył że to ty nie potrafisz odpowiadać rzetelnie na pytania i to ty zawsze odwracasz kota ogonem. Nigdy nie podpierasz się faktami tylko bajdurzysz 
To moje riposty trafiają w sedno. 
 

Portret użytkownika b@ron

"każdy" to znaczy kto ???

"każdy" to znaczy kto ??? juszka...poza tym, co ty z tym odpowiadaniem na pytania ??? nie baw się w nauczyciela, nie chcę się czepiać, ale jako że jesteś bardzo...rzekłbym wymagającym dyskutantem, to popełniłeś błąd niemożliwy do wybaczenia pisząc cytuję ..."księżyc nie świeci a jedynie odbija światło Słoneczne " otóż, księżyc świeci...odbitym światłem słonecznym ...poczytaj jeszcze o tym w "mondryk ksionżkah"

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika eRHea

Ode mnie masz plus za

Ode mnie masz plus za dyskusję. Poziom i logikę. Albo świeci albo odbija światło. Lustro kurcze nie świeci. Tylko odbija. do.... każdy wie do czego nędzy.
Co do Trzciny - przykro mi kochanie, ale niestety tym razem nie mogę stanąć za Tobą. Juszka może i jest upierdliwy i pogardliwy - jego cecha jak bacy. Po prostu bacowość Juszki. Nic dodać. No chyba że juszkowość Bacy. Jednak w tej wymianie zdań - prócz tego, że trochę drażnił, był naprawdę grzeczną wersją Juszki. No i miał argumenty. Choć do pełni brakowałoby choć jednego tytułu, co by w ójka google wklepać.
I o to Cię Juszka proszę - przestań wychodzić na trolla, bo prawda - ubawiłeś sie przy tym przednio, ale to nie ładnie. Chłopak na chwilę uwierzył że to nie zabawa.

Portret użytkownika eRHea

najważniejsze to dobrze się

najważniejsze to dobrze się bawić.
Co do jego sposobu bycia - napisałem, co myślę, co do argumentów- zgadzam się z nim po prostu.
Dla mnie świat jest prosty, wyjaśnialny i możliwy do udowodnienia - zaleta analitycznego łba. 
i wracając - albo coś świeci, albo odbija światło. Jak dla mnie awantura z powodu pierdoły i niepotrzebne wylewanie na siebie na wzajem pomyj. Wiadrami, taczkami, beczkowozami.
 
Czas dorosnąć, Kochani.
Nie wiem, jak Was, ale takie puste utarczki słowne niewiele mnie bawią. Może stąd bywam tu od przypadku do przypadku. Kiedyś to choć arty były ciekawe, a teraz co? Że przez księżyc nie można spać i to trzeba naukowcem udowadniać? Innemedium jak dla mnie zeszło na policję...
albo psy

Strony

Skomentuj