Wykluł się wyjątkowy mały żółwik z dwiema głowami i sześcioma nogami

Kategorie: 

Źródło: The Mirror

W holenderskim mieście Putten wykluł się dwugłowy żółwik z czterema przednimi nogami. O anonalii rozwojowej informuje The Mirror.

 

Dziesięć dni temu hodowcy Reubenowi van Schoor urodził się mały żółw o dwóch głowach i sześciu nogach. Unikalnemu żółwikowi nadano przydomek Sorte, co po portugalsku oznacza „Szczęście”. Tomografia komputerowa wykazała, że ​​miał tylko jeden zestaw narządów wewnętrznych.

 

 

To podobno pierwszy taki przypadek w Holandii. Zdaniem weterynarzy zdarza się to bardzo rzadko, zwłaszcza w przypadku tego gatunku żółwia - ostrogrzbietowego. O ile właściciel wie, to pierwszy taki przypadek na świecie. 

 

Z reguły takie anomalne żółwie nie żyją długo. Często zwierzęta mają kompletny zestaw zduplikowanych narządów i dwa serca, więc są bardzo podatne na choroby.

 

Urodzony w Holandii żółw ma większe szanse na przeżycie, ponieważ ma tylko jedno serce i jeden przewód pokarmowy. Oznacza to, że w rzeczywistości jest to jedno zwierzę z dwiema głowami. Gdyby byli bliźniakami syjamskimi, mieliby większą szansę zachorowania, a w przypadku śmierci jednej połowy, druga również by umarła. ​​Sorte jest bardzo aktywny i dobrze się odżywia.

 

Żółwie ostrogrzbietowe są uważane za gatunek rzadki. Żyją do 70 lat i mogą ważyć do 100 kilogramów.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj