Wynaleziono urządzenie symulujące pocałunki w wirtualnej rzeczywistości

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Naukowcy z Instytutu Interakcji Człowiek-Komputer Uniwersytetu Carnegie Mellon, znanego również jako Future Interfaces Group lub FIG, odkryli, jak sprawić, by użytkownicy odczuwali wrażenia na ustach, zębach i języku w wirtualnej rzeczywistości. W tym tygodniu opublikowali wideo ze swojego badania, a także raport w formie dokumentu.

 

FIG zmodyfikował nabyty zestaw słuchawkowy VR, aby emitować energię akustyczną. Technologia łączy się z istniejącym sprzętem VR, więc nie musisz kupować kolejnego zestawu słuchawkowego, aby z niego korzystać. Impulsy są wysyłane do i wokół ust. Materiał filmowy pokazuje, jak użytkownik doświadcza szczoteczki do zębów, papierosa, gorącej kawy i innych symulowanych sytuacji stworzonych przez naukowców do pracy z nową technologią.

 

W jednej ze scen gracz strzela do gigantycznego pająka i czuje paskudny zielony szlam spływający po jego twarzy. Oczywiście artykuł o nowym rozwoju VR trafia do sedna czyli pocałunków. Raport podaje więcej kontekstu badania i mówi, że programiści mogliby potencjalnie wykorzystać tę technologię do symulacji doświadczenia całowania osoby w VR i nietrudno zrozumieć, dlaczego jest to atrakcyjne.

 

Jeśli zespołowi udało się sprawić, by te uczucia były super realistyczne, możemy być bliżej niż kiedykolwiek doświadczenia w VR. Może to być dziwne, ale będzie ciekawsze niż to, co do tej pory wydarzyło się w metawersie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj