X-Men coraz bliżej, naukowcy zmodyfikowali wzrok ochotnika

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Często literatura sci-fi przedstawia wizję przyszłości w której rodzaj ludzki osiągnie możliwość poprawiania swoich zdolności poprzez różnego rodzaju ingerencje zewnętrzne. Okazuje się, że jest to osiągalne już obecnie i można wykonać odwracalny upgrade ludzkich oczu pozwalający na to, aby widzieć znacznie lepiej w ciemnościach.

 

Zespół niezależnych naukowców z organizacji Science for the Masses, nazywających siebie biohackerami, opracował metodę polegającą na wstrzyknięciu do gałek ocznych związku chemicznego Chlorin e6 (Ce6). Jest to rodzaj chlorofilu, który jest uzyskiwany z wodorostów i bywa stosowany w leczeniu niektórych form raka.

 

Już kilka lat temu zasugerowano, że wstrzyknięcie Ce6 do oka może zwiększyć zdolność siatkówki do widzenia w ciemnościach. Naukowcu z Science for Masses znaleźli ochotnika, który zdecydował się wypróbować tego udoskonalenia wizji. Do obu oczu wstrzyknięto około 50 mikrolitrów substancji, która zabarwiła białka oczu na czarno. Następnie oczy zasłonięto mu specjalnymi soczewkami kontaktowymi, które odcinały większość promieni słonecznych ochraniając pobudzony do absorpcji większej ilości światła narząd wzroku.

[ibimage==24300==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Tester już po godzinie od zabiegu widział w ciemnościach z 10 metrów, a potem stosownie do czasu z 50 metrów i więcej. Według badaczy zdolność do prowadzenia obserwacji nocą zwiększyła się o 100%. Wszystkie przeprowadzone testy wykazały, że ten biologiczny noktowizor jest w pełni funkcjonalny.

 

Następnego dnia po wstrzyknięciu Ce6 mężczyzna był zmuszony do noszenia okularów przeciwsłonecznych. Wszelkie skutki zabiegu ustąpiły po mniej więcej 20 dniach. Nie zaobserwowano dotychczas żadnych skutków ubocznych, ale nie wiadomo czy częste wstrzykiwanie tego preparatu jest bezpieczne.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj