Yeti jest hybrydą niedźwiedzia polarnego, twierdzą naukowcy

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube
Profesor genetyki Bryan Sykes z Uniwersytetu Oxford ogłosił, że człowiek śniegu żyjący rzekomo w Himalajach, czyli tzw. Yeti, jest krzyżówką niedźwiedzia polarnego z brunatnym, bądź jest nieznanym gatunkiem, który pochodzi od przodka niedźwiedzi polarnych.

 

Naukowiec przeprowadził badania genetyczne włosów znalezionych w Ladakhu oraz w Bhutanie w Indiach. Włosy miały należeć do istoty zidentyfikowanej przez tubylców jako Yeti. Analizy wykazały, że próbki posiadają ten sam unikalny ślad genetyczny co kość szczękowa niedźwiedzia polarnego, którą odkryto w rejonie norweskiego archipelagu Svalbard w 2004 roku. Szacuje się iż szczątki mają co najmniej 40 tysięcy lat.

 

Bryan Sykes nie jest pewny czy Yeti rzeczywiście jest krzyżówką niedźwiedzia polarnego z brunatnym ale jego zdaniem ta teoria jest  bardziej wiarygodna od wielkiego humanoida, pokrytego gęstym futrem. Jednak sam fakt iż dopiero niedawno znalezione próbki włosów były tak daleko od siebie (około 1300 kilometrów) dają naukowcowi do zrozumienia, że Yeti wciąż mogą żyć na pokrytych śniegiem Himalajach.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj