Za 30 lat, człowiek będzie zdobywać wiedzę wchłaniając pigułki

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wielu futurologów przewiduje, że w przyszłości technologia będzie na bardzo wysokim poziomie a czasy zmienią się wręcz nie do poznania. Zmienić się może wszystko - również sposób wchłaniania wiedzy. Nicholas Negroponte z MIT stwierdził, że za 30 lat nauka języków obcych będzie równie prosta co zażycie pigułki.

 

Stwierdzenie to padło w trakcie konferencji naukowej TED (Technology, Entertainment and Design) ze strony założyciela Media Lab w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Jego zdaniem, człowiek w przyszłości będzie mógł wchłaniać wiedzę i to w sensie dosłownym. Wiedza ta miałaby znajdować się w specjalnych pigułkach. Według Negroponta, "połkniesz tabletkę i znasz język angielski. Połkniesz tabletkę i znasz Shakespeare'a".

 

Cała wiedza byłaby zawarta w pigułkach i przedostawałaby się do krwioobiegu a następnie do naszego mózgu. Taka możliwość wydaje się wręcz nieprawdopodobna - człowiek zamiast chodzić do szkoły czy biblioteki, mógłby po prostu kupić odpowiednie tabletki i wiedziałby wszystko to, czego tylko by zechciał. Nie wiadomo jednak jak długo działałyby takie pigułki mądrości, czy byłyby dostępne dla wszystkich ludzi, w jakiej cenie będzie je można zakupić oraz czy nie będą dla nas szkodliwe i nie wywołają niepożądanych efektów ubocznych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj