Za 30 lat ludzie będą mogli opuścić swoje ciała i przenieść umysły „do chmury”

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niesamowite i nieco przerażające wizje przyszłości staną się rzeczywistością w nadchodzących dziesięcioleciach. Według futurologów ludzie przyszłości zyskają nieśmiertelność i będą żyć w ciele maszyny.

 

Dr Ian Pearson przewiduje, że dana osoba będzie mogła przenieść swój umysł do komputera i pewnego dnia udać się na pogrzeb, gdzie zostanie pochowane jej dawne biologiczne ciało. Cyborgizacja ma również pozytywne aspekty. Weźmy pod uwagę, że każdą z naszych kończyn możemy zmienić na doskonalszą. Dzisiejsze zaawansowane protezy mają zmysł dotyku – możemy wyczuć np. temperaturę, nacisk czy materiał, z którego wykonany jest przedmiot.

 

Moglibyśmy dostać nowe nogi, co praktycznie rozwiązałoby problem niepełnosprawności. Ponadto moglibyśmy wszczepić implanty mózgowe, które poprawiłyby naszą pamięć, inteligencję lub ułatwiłyby naukę nowych umiejętności. Jednak futurysta dr Ian Pearson na swoim blogu wskazuje możliwości, które są częściowo ekscytujące, a częściowo przerażające.

 

Według niego przyszłe postępy technologiczne pozwolą nam uzyskać nieśmiertelność kopiując nasz umysł i przenosząc go do chmury. Od tego momentu człowiek będzie mógł żyć wiecznie w formie cyfrowej i „zadomowić się” w ciele dowolnego cyborga. Dr Ian Pearson uważa, że ​​w tym charakterze będziemy traktowani nie jako zwykły program komputerowy, ale jako żywa, choć cyfrowa osoba.

 

Futurysta uważa, że ​​pierwsi ludzie będą mogli to zrobić to nie taka daleka przyszłość, bo jego zdaniem stanie się to nie później niż w 2050 roku, ale cyborgizacja, przynajmniej na początkowym etapie, będzie oczywiście dostępna tylko dla najbogatszych.

 

Cyfrowa nieśmiertelność stanie się nieco bardziej dostępna w nadchodzących latach wraz ze spadkiem cen cyborgów, ale dziś można założyć, że niemal nieograniczone możliwości, które powstają w wyniku przeniesienia umysłu do ciała maszyny, najprawdopodobniej będą dostępne tylko dla mała grupa ludzi na świecie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika moon fake

Bzdura kompletna polegająca

Bzdura kompletna polegająca na zabobonach wyrosłych z nowej formy religii zwanej dla niepoznaki nauką. Nauka twierdzi że świadomość powstała z materii, natomiast energia z której powstała materia, powstała ze świadomości. Jak można wtedy za pomocą materii, uwięzić w niej świadomość z której wszystko powstało? Wszystkie organizmy żywe współdzielą jedyną, pozornie między nie podzieloną, Świadomość. Religia ją nazywała enigmatycznie Bogiem. Gratuluję inteligencji naukowcom bo są jeszcze dalej od prawdy o istocie Wszechświata niż tzw. wierzący.

Skomentuj