Zaawansowane technologicznie cywilizacje mogły żyć na Ziemi ponad 100 tys. lat temu

Kategorie: 

Źródło: https://pixabay.com/

Idea zaawansowanych technologicznie cywilizacji zamieszkujących Ziemię w odległej przeszłości zawsze wzbudzała zainteresowanie pisarzy, historyków i archeologów na całym świecie. Co jakiś czas eksperci dokonują odkryć, które całkowicie zmieniają wszystko co wiemy o historii. Być może ponad 100 tys. lat temu Ziemia była zamieszkana przez całkowicie inne cywilizacje?

Czy to możliwe, że zaawansowane starożytne cywilizacje zamieszkiwały naszą planetę setki tysięcy lat temu? Kilka niedawnych odkryć wydaje się potwierdzać tę możliwość. Dowody na istnienie takich cywilizacji można znaleźć we wszystkich zakątkach świata. W starożytnym Egipcie, Mezoameryce i Sumerze istnieją teksty mówiące o wielkich cywilizacjach, wielkich władcach i „złotym wieku”, który trwał tysiące lat.

 

W Afryce, 150 km na zachód od Maputo znajdują się pozostałości ogromnej metropolii, która według wstępnych badań mogła mieć około 1500 kilometrów kwadratowych. To starożytne miasto jest według badaczy częścią jeszcze większego kompleksu o długości około 10 000 kilometrów kwadratowych,  który został wybudowany od 160 000 do 200 000 lat przed naszą erą. Metropolię otaczają liczne kopalnie, stąd teza, że starożytna cywilizacja osiedliła się tu ze względu na liczne pokłady złota.

Na terenach dżungli Amazońskiej mogła istnieć kultura, która rozwijała się tam przed Inkami. W wyniku gwałtownej wycinki lasów ziemia zaczęła odsłaniać niesamowite struktury. Za pomocą Google Earth wykryto 210 geoglifów w 200 różnych miejscach puszczy Amazońskiej. Przedstawiają one wzory geometryczne, zwierzęta i sylwetki ludzkie.

 

Jednym z najbardziej tajemniczych zabytków jest bez wątpienia Wielki Sfinks. Jest to starożytna konstrukcja, która od czasów odkrycia zajmuje badaczy, lecz do dziś nikt nie jest w stanie dokładnie określić daty jej powstania. Dwóch badaczy z Ukrainy zaproponowało nową, kontrowersyjną teorię, w której sugerują oni, że Wielki Sfinks może mieć około 800 000 lat.

Zdaniem naukowców nie jesteśmy pierwszą złożoną formą życia na Ziemi. Na naszej planecie żyła kiedyś inna, zaawansowana technologicznie cywilizacja, lecz zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach, a ślady jej istnienia mogą być bardzo trudne do odnalezienia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Capone1

Pan czy tez Pani "B"

Pan czy tez Pani "B" podejzewam ze sporo naczytala sie talina dodatkowo skonczyla humanistyke badz studia filozoficzne stad bardziej rozbudowane artykuly aczkolwiek nic z sensem

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę!

Bez przesady! Taka

Bez przesady! Taka zaawansowana cywilizacja musialaby po sobie pozostawić masę nawet po milionach lat niezniszczalnych stopów, plastików, szkła w przeróżnych wysoko zaawansowanych wyrobach. Ogromne śmietniki-rezerwuar tychże byłyby co rusz odkrywane, tymczasem...nic!!!

Portret użytkownika b@ron

zwróć uwagę tajemniczy

zwróć uwagę tajemniczy autorze B, że w bardzo krótkim czasie napisałeś dwa arty które opierasz na doniesieniach naukowych i jeden głosi że inteligentne cywilizacje mogły istnieć miliardy lat  a w tym arcie, że ponad 100 tyś lat Smile rozbieżności naukowe są potężne, a niektórzy się obrażają, jak piszę że dziś naukowcem tytułuje się każdy kto ma jaką wyższą szkołe Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika mufasa

Homo sapiens, a co powiesz o

Homo sapiens, a co powiesz o filmie "kod piramid" i teorii na końcu, że piramidy i sfinks to wielki zegar, który ma nas ostrzec przed naturalną katastrofą, która to występuje bodajże co 26 tyś. lat na ziemi ?

Portret użytkownika Mitomann

pretendent do tytułu Talina

pretendent do tytułu Talina-Autor......

wystarczy ze odpowiesz mi na jedno pytanie... skad szacunkowe daty 100-200tys lat temu sie biorą ? jak napiszesz 500tys to ma to takie samo znaczenie.... napisz 1mln lat temu tez gowno kto kolwiek sprawdzi....

tyle dziwne ze sama planeta nie ma tylu lat....

Strony

Skomentuj