Zagadka "monolitów" została rozwiązana. Ujawnili się ich twórcy!

Kategorie: 

Źródło: Własne

Po blisko miesiącu żywiołowych internetowych rozważań, wreszcie znamy prawdę. Tożsamość osób odpowiedzialnych za stworzenie słynnych "monolitów", (a przynajmniej tych ze Stanów Zjednoczonych) została niedawno ujawniona publicznie. Wygląda na to, iż jedna z rozważanych przez nas opcji okazała się prawdą.

 

Wielu internautów, ze zdumieniem słuchało nowych informacji o metalowym "monolicie", który został odkryty w zeszłym miesiącu na południowej pustyni Utah. Dwa tygodnie po pojawieniu się, monolit został zdemontowany przez grupę mężczyzn co jedynie spotęgowało aurę tajemnicy.

Niedługo potem niemal identyczna konstrukcja pojawiła się w Rumunii w okolicy jeziora Bâtca Doamnei. Podobnie jak i monolit z Utah, ona również zniknęła bez śladu w zaledwie kilka dni od ustawienia. Trzeci monolit, został znaleziony na szczycie Pine Mountain w okolicy miasteczka Atascadero w stanie Kalifornia. Jednak on, nie spędził tam nawet całego dnia i zniknął bez śladu w ciągu kilkunastu godzin.

 

Podczas gdy internauci prześcigali się w zgadywaniu miejsca położenia kolejnego monolitu, cała sprawa nabrała niespodziewanego obrotu. Społeczność artystów przedstawiająca się jako The Most Famous Artist, opublikowała w piątek zdjęcie monolitu na swoim koncie na Instagramie. Post wkrótce zniknął z ich profilu i pojawił się na oficjalnej stronie grupy. Wygląda na to, że jej przedstawiciele przyznali się do stworzenia monolitów i zamierzają sprzedawać je zainteresowanym kupcom.

Instagramowa relacja, zawierała również zdjęcie czwartego monolitu w Joshua Tree Park. W wywiadzie dla portalu Mashable, jeden z założycieli grupy Maty Mo nie potwierdził wprost że to oni są odpowiedzialni za całą akcję. Być może, jest to sposób na zarobienie pieniędzy na całym chaosie, lecz prawda jest taka, iż wszystkie dostępne dowody, zdają się wskazywać na grupę The Most Famous Artist. Portal Mashable zauważył również, że rumuński monolit nie został przedstawiony w mediach społecznościowych ani na stronie internetowej grupy. Nie wyklucza to jednak możliwości, że monolit z Rumunii, był dziełem innej osoby, współpracującej z The Most Famous Artist.

Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno informowaliśmy o ujawnieniu tożsamości osób, które usunęły z pustyni pierwszy z monolitów. Niedługo po opublikowaniu zdjęć z demontażu, odpowiedzialność za tą akcję wziął na siebię mieszkaniec pobliskiego miasta Andy L. Lewis. Przypisał on sobie zasługę usunięcia rzeźby, zamieszczając film na swojej stronie na Facebooku. Jego wideo składa się z krótkiego, zacienionego klipu, trwającego zaledwie pół minuty, który przedstawia monolit leżący na taczce, gdy ktoś szybko stacza go z parku. Lewis tłumaczył swoje działania troską o dobro parku narodowego, który był najeżdżany przez hordy gapiów zainteresowanych tajemniczym monolitem.

 

Wygląda więc na to, że wszystkie tajemnice monolitów, zostały już rozwikłane. Jest to wyjątkowa okazja i chyba nikt nie sądził że w przeciągu miesiąca, dowiemy się czym są te monolity i jaki był cel ich pojawienia się. Okazuje się, iż była to poprostu zagrywka PRowa, przeprowadzona w celu sprzedaży monolitów bogatym kolekcjonerom. Cena jednego takiego nabytku na stronie grupy The Most Famous Artist to aż 45 tysięcy dolarów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kasprano

Jeśli to jest serio monolit z

Jeśli to jest serio monolit z Utah, to do chłopaków wkrótce zapuka policja Blum 3 Taka samowolka w tym stanie jest nielegalna, więc po sprzedaży monolitu i zapłaceniu kary - mogą wyjść na zero albo na minus I-m so happy (no chyba, że powiedzą, że to podróbka lub, że to nie oni go tam postawili tylko po prosu pro publico bono zdemontowali)

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj