Zagadka starożytnych rur z Chin

Kategorie: 

http://popotopie.blogspot.com/2013/05/zgony-mamutow-i-tajemnicze-artefakty.html

W chińskiej prowincji Qinghai odnaleziono dużą ilość tajemniczych starożytnych metalowych rur.  Na terenach koło szczytu Baigong znajdują się trzy jaskinie wypełnione rurami prowadzącymi do pobliskiego słonego jeziora. Odnaleziono również rury pod dnem  jeziora, jak i na jego brzegach.

 

Rury posiadają różną średnicę, najmniejsze mają parametry przekrojonej wykałaczki. Ich wiek oszacowano na 150 tysięcy lat (150.000) Pekiński Instytut geologii ustalił, że rury zostały wytopione 150 tysięcy lat temu. Datowanie odbyło się metodą termoluminescencji, czyli techniki która ustala jak długo przedmiot pokryty minerałem krystalicznym był wystawiony na dzialanie światła słonecznego albo podgrzewania-wypalania. Władzom chińskim nie są znane żadne starożytne ludy zamieszkujące te odległe tereny.

[ibimage==21885==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jedynymi ludzmi, którzy tu mogli kiedykolwiek zaglądać byli przejeżdżający nomadzi, a ci nie mieli możliwości na konstruowanie takich rzeczy. Chińska agencja informacyjna Xinhua donosi, że rury te znajdują się także w piramidzie (lub jej pozostałości), zespół chińskich naukowców został wysłany do zbadania tej starożytnej zagadki w 2002 roku.

[ibimage==21886==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Niektórzy z chińskich naukowców starają się wyjaśnić występowanie tych rur jako naturalny fenomen. Jednak część naukowego establiszmentu jak Yang Ji, członek "Chińskiej Akademii Nauk Społecznych" powiedział wyżej wspomnianej agencji, że piramida mogła zostać wybudowana przez istoty inteligentne. Nie wyklucza, że mogły to zrobić istoty z kosmosu, zaznaczył jednak że:

 "...naukowe środki muszą zostać zastosowane do zbadanie tego czy jest to prawdą.."

[ibimage==21887==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Inną teorią obecną przy próbach wyjaśnienia tej tajemnicy jest ta, że znalezione artefakty są pozostałością prehistorycznej cywilizacji ludzi, a techniki jakie wykorzystali do budowy tego skomplikowanego przedsięwzięcia zostały na przestrzeni wieków utracone. Rury te biegną do słonego jeziora, chociaż pobliskie podwójne jezioro jest słodkowodne. Strefa otaczająca ten wodny zbiornik jest usiana kamieniami o dziwnych kształtach, a te wedłóg niektórych przypominają roztrzaskane kolumny.

[ibimage==21888==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Kierownik publicznego departamentu z okręgowego rządu Delingha poinformował Xinhua, że rury zostały przebadane w lokalnej hucie, z czego skład w ilości 8% nie mógł zostać rozpoznany. Reszta materiału rur zawierała między innymi tlenek żelaza, tlenek krzemu i tlenek wapnia. Tlenek krzemu i tlenek wapnia są rezultatem długiego procesu reakcji chemicznej pomiędzy żelazem a otaczającym je piaskowcem, co wskazuje na starożytny wiek znalezisk. Inżynier Liu Shaolin, który zrobił analizy materiałowe, powiedział agencji Xinhua co następuje:

 "...Te wyniki spowodowały, że miejsce to stało się jeszcze bardziej tajemnicze..." dalej naukowiec stwierdził, że: "...Natura jest tu surowa, nie ma w poliżu nowoczesnych zakładów, jedynie na pobliskich górach kilku pasterzy..."

Do tej zagadki doszła wypowiedz geologa Zheng Jiandonga z "Chińskiej Administracji do Spraw Trzęsień Ziemi", w 2007 roku oświadczył on, że:

"... część z tych rur była wysoce radioaktywna..."

Pojawiają się głosy, że kształt piramidy to naturalna formacja, a całość jest raczej przmilczana z braku racjonalnych wyjasnień zagadki znalezionych rur.

 

Innym podobnym znaleziskiem świadczącym o wysokiej technice jaką mogli osiągnąć ludzie w czasach przedpotopowych są metalowe sprężynki i inne metalowe przedmioty znajdowane na obszarze Uralu, wydobywane były często z dużych głębokości. W latach 1991 – 1993 poszukiwacze złota przeczesujący okolice niewielkiej rzeki Narada we wschodniej części Uralu natknęli się na niezwykłe obiekty kształtem przypominające sprężynki. Nie byłoby w tym jednak nic dziwnego, gdyby nie fakt, że odkryć tych dokonano głównie na głębokości od 3 do 12 metrów pod ziemią. Znaleziska różniły się także znacznie swymi rozmiarami, które wahały się od ok. 3 cm do 0.003 mm.:

[ibimage==21889==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jak wielu z was pamięta  "kule z klerksdorp" są także dobrym przykładem nieznanej ery technologicznej. Południowoafrykańscy górnicy znaleźli co najmniej 200 takich kulek. Kule odkryto w warstwie pyrofilitu, w której zbudowano kopalnię srebra. Pyrofilit (Al2Si4O10(OH)2) to relatywnie miękki minerał (stopień twardości 3 w ska­li Mohsa), który powstał w trakcie two­rzenia osadu potopu.

[ibimage==21890==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Nie jest chyba przesadą stwierdzenie, że Vimany to autentyczne pojazdy starożytnych. Spora część elit naukowych woli przypisywać takie znaleziska istotom UFO, niż poprzedniej tajemniczej cywilizacji ludzi. To co obserwujemy w postaci resztek ich niezywkłych budowli czy dziwnych artefaktów to pozostałości zagadkowego społeczeństwa, gdzie życie biologicznych ciał sięgało 900-set lat. 

 

Pozostało zapewne jeszcze wiele starożytnych artefaktów archeologicznych, które oficjalna nauka odrzuca lub po prostu przemilcza, z nich wszystkich najbardziej szokujące mogą się okazać znaleziska modyfikacji genetycznych dokonanych w starożytności, ale o tym było i zapewne będzie pisane innym razem. Należy przytoczyć tu bardzo cenną informację dotyczącą możliwości Arki Noego.

 

Zródła rabinistyczne informują nas, że:  Arka musiała zaakceptować wszystkie stworzenia, które chciały się uratować, miała rozeznać istoty żywe "uszkodzone" jak to mędrcy przekazali, a my możemy już dopowiedzieć, że chodziło o te z deformacjami, ze zmianami genetycznymi i bez nich ! Nie wiem na czym miała polegać ta umiejętność Arki, czy była to jakaś specjalna cecha tej konstrukcji ?! Czy w Arce znajdowało się coś więcej do takiego "rozpatrywania" problemów zniszczonych-zepsutych ciał ? Czy był to może Boży Duch znajdujący się w i na zewnątrz tej konstrukcji, albo Anioł ? Zródło informacji o Arce:

[Sanh. 108b, Tan. ad loc., Zev. 116a, Gen. Rabbah 32:8 from 7:16; Pirkei d’Rabbi Eliezer ch. 23 from ibid. 15; only Mid. Hagadol]

 

 

Poniżej film opisujący tajemnicę znalezisk z Chin:

Mysterious Iron Pipes Left by 'ET'?Baigong Qinghai /CHINA   

 

Zapraszam państwa serdecznie na stronę mojego bloga gdzie znajdziecie więcej podobnych informacji:

http://popotopie.blogspot.com/2013/05/zgony-mamutow-i-tajemnicze-artefakty.html

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Ach! Ci archeolodzy!

Ach! Ci archeolodzy! Oczywiście, ci poprawni. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że ta oficjalna archeologia nie różni się niczym od teologii. Tutaj, też powstały piękne wywody pseudo logiczne oparte na założeniu mającym tyle wspólnego z rzeczywistością, co baca z synagogą. W teologii tą podstawą jest zawsze jakieś "pismo", lub "słowa kogoś". W "nauce" o nazwie archeologia jest dokładnie tak samo, tylko, że tu rolę mędrca, proroka, czy innego bóstwa, gra jakiś starzec z "grona uczonych" i jego "pisma" zawierające z reguły jego własne pomysły, a nie rzeczywistość. Reszta towarzystwa zachwyca się tym i tworzy coraz więcej "prac" opartych ściśle o wywody takiego guru. Ile to jest warte w zderzeniu z praktyką i rzeczywistością? Właśnie widać choćby na przykładzie tych rur. To nie mogą być rury, bo 150 000 lat temu nie było huty Katowice. Tyle to jest warte wraz tymi "poprawnymi" specjalistami. Dwa dowody: 1. Czy wiecie kto jest najsłynniejszym i najbardziej znanym, polskim archeologiem? Jarosław Kret, robiący za pajaca od pogody. Dow. 2. Nie tak dawno w Krakowie grzebano w ziemi w Rynku Gł. Znaleziono zabudowę ze średniowiecza i chciano to odpowiednio wyeksponować dla turystów. Część archeologów ostro zaprotestowała, domagając się, by te znaleziska z powrotem zasypać i zostawić w ziemi dla przyszłych pokoleń. Dla czegho? Ponieważ, jak sami stwierdzili, za kilkadziesiąt lat będzie nowocześniejsza technika i technologia i będzie można lepiej zabezpieczyć te cuda. Nawet oni sami zdają sobie sprawę z tego, że ta ich wiedza i umiejętności są ile warte, to sobie sami dopowiedzcie.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

bardzo ciekawe są te wykopane

bardzo ciekawe są te wykopane czaszki tylko dlaczego tak mało...?
niech zgadnę ta duża jest człowieka, ta średnia małpy a ta malutka pochodzi od samicy krasnoluda - to musi być stosunkowo młoda czaszka bo doskonale się sierść na głowie zachowała...

Strony

Skomentuj