Zagadkowa eksplozja nad Kalifornią - co to mogło być?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W weekend nad Stockton w Kalifornii rozegrał się niezwykły spektakl. Jasny błysk i głośny huk rozdarły niebo, wprawiając mieszkańców w zdumienie. Choć zdarzenie wzbudziło spore zainteresowanie, jego przyczyna wciąż pozostaje niewyjaśniona.

Misha Taylor, jedna z mieszkanek, była w domu, kiedy doszło do tego niezwykłego zdarzenia. "Nagle rozległ się głośny huk, jakby coś uderzyło w dom. Zerwałam się ze snu, myśląc, że może runął dach nad naszym carportem" - relacjonuje kobieta. Jej partner początkowo sądził, że to wypadek na pobliskim skrzyżowaniu, ale szybko okazało się, że nic takiego nie miało miejsca.

 

W mediach społecznościowych zawrzało od spekulacji. Pojawiały się przypuszczenia, że mogło dojść do wybuchu butli z gazem, kolizji samochodu z budynkiem szpitala św. Józefa lub nawet niekontrolowanego uderzenia pioruna. Jednak władze miasta szybko zdementowały te doniesienia. Policja w Stockton potwierdziła, że otrzymała wiele zgłoszeń od zaniepokojonych mieszkańców, ale po przeprowadzeniu kontroli nie znaleziono żadnych śladów eksplozji.

 

Nagranie video opublikowane przez Mishę Taylor stało się przedmiotem analizy meteorologów. Eksperci z National Weather Service stwierdzili, że w czasie zdarzenia w okolicy Stockton występowały burze, ale zarejestrowany huk nie miał nic wspólnego z warunkami atmosferycznymi. "To zdecydowanie nie był grzmot ani żadne zjawisko pogodowe" - podkreślają specjaliści.

 

Poszukiwania wyjaśnienia tej zagadki trwają. Redakcja skontaktowała się z ośrodkami naukowymi, takimi jak Uniwersytet Kalifornijski w Davis czy Uniwersytet Stanowy Sacramento, ale na razie nie uzyskała satysfakcjonującej odpowiedzi. Eksperci z Laboratorium im. Lawrence'a Livermore'a również nie odnieśli się do tej sprawy do czasu publikacji artykułu.

"Nie mam pojęcia, co to mogło być. Wiem tylko, że to nie był grzmot, nie były to też fajerwerki. Chciałabym się dowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło" - mówi zaintrygowana Misha Taylor.

Mieszkańcy Stockton wciąż czekają na wyjaśnienie tej niezwykłej sytuacji. Miejmy nadzieję, że wkrótce uda się rozwikłać tę zagadkę i uspokoić zaniepokojone społeczeństwo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj