Zagadkowa kamienna figura odkryta w USA

Kategorie: 

Źródło: Mary Beth Fitts

Niezwykła kamienna rzeźba zakłopotała archeologów z Karoliny Północnej. Niezwykłe dzieło przypominające ludzką twarz, zostało znalezione przez niejakiego Toma Giddensa, który mieszka w Newton Grove. Rolnik, natrafił na ten artefakt podczas orania swojego pola pługiem. Gdy maszyna zatrzymała się na kamieniu, znalazca dostrzegł iż na jej odwrotnej stronie skrywa się coś przypominające twarz.

Sprawą, zainteresowałą się między innymi Mary Beth Fitts, zastępca archeologa państwowego w Urzędzie Archeologii Państwowej stworzyła nawet model 3D kamiennej rzeźby i opublikowała go w mediach społecznościowych, mając nadzieję, że ktoś będzie w stanie dowiedzieć się czegoś o pochodzeniu artefaktu.

„(...) Nie wiemy z jakiego okresu pochodzi. Może to być dzieło sztuki ludowej lub mogło być stworzone dawno temu. Jest zrobiony z piaskowca który jest dość miękkim kamieniem, więc jego obróbka nie wymaga specjalnych narzędzi do rzeźbienia piaskowca, co oznacza, że rzeźba mogła powstać w dowolnym momencie historii ”.

Oznacza to mniej więcej tyle, iż trudno byłoby ocenić czy znalezisko pochodzi z okresu starożytności, czy też jest bardziej bliskie naszym czasom. Niestety ale datowanie nie umożliwia nam określenia daty obróbki skał, a jedynie moment jej powstania. Co za tym idzie, zagadka tego niezwykłego posągu pozostaje bez rozwiązania.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika DFHG

Jak już cię stworzą,

Jak już cię stworzą, skontaktuj się ze mna! Zanim wykonasz  to co zawsze takie istoty wykonują, znajdz mnie! Wtedy pogadamy dowiesz się czym jestem. I powiem ci co możesz dla mnie zrobić ......

Skomentuj