Zagadkowa ruchoma wyspa, na samym środku argentyńskiego bagna

Kategorie: 

Źródło: Google Earth

W środkowej części Ameryki Południowej odkryto dziwną i niemal idealnie kulistą wyspę, która jest na dodatek ruchoma. Wiele osób twierdzi, że ten zagadkowy krąg zwany przez niektórych "Okiem" może mieć jakiś związek ze zjawiskami paranormalnymi.

 

Krąg znajduje się na bagnistym terenie i mierzy prawie 100 metrów średnicy. Do odkrycia tego obiektu miało dojść za sprawą anonimowego pilota helikoptera, który akurat przelatywał nad tym terenem. Jak się okazało, zdjęcia dziwnego kręgu są widoczne również na mapach Google Earth. Tajemnicza wyspa znajduje się w delcie rzeki Parana pomiędzy miastami Campana i Zárate w Argentynie.

Jak nie trudno się domyślić, geneza powstania tej wyspy stanowi temat do żywej dyskusji wśród internautów. Czy ma ona związek z jakimś rzadkim zjawiskiem naturalnym? Jak długo funkcjonowała ona bez uwagi ludzi ? I dlaczego jest ona ukształtowana jak okrąg? Wszystkie te pytania, a zwłaszcza to ostatnie zwróciły uwagę badaczy zjawisk paranormalnych. Ich zdaniem, powstanie prawie idealnie sferycznej wyspy w samym środku bagna nie jest przypadkiem i może być połączone z aktywnością UFO.

Zdjęcie przedstawiające okrąg z poziomu gruntu
Źródło: Sergio Neuspiller

Nie da się ukryć, że ​​jeśli spojrzymy na historyczne zapiski z Google Earth okaże się, że "Oko" jest widoczne na zdjęciach satelitarnych od ponad dziesięciu lat i zawsze jest ono przesunięte w którymś kierunku. Zupełnie, jak gdyby chciało ono przyciągnąć czyjąś uwagę. Oczywiście o niczym to jeszcze nie świadczy. Znalezisko to, nie zostało odpowiednio przebadane, dlatego jest jeszcze zbyt wcześnie na tworzenie pełnoprawnych teorii.

Aby zapoznać się z tą wyspą na własną rękę należy jedynie odwiedzić następujące współrzędne: 34 ° 15'07.8 "S 58 ° 49'47.4" W.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ŚZwi++ Z=BIG!

23.37...28.08.16 r: Zaraz tam

23.37...28.08.16 r: Zaraz tam...para ???Acz Parana w pobliżu!Jak i...PARA-diSE?D>N>>O!!!

Otóż jest to...pływająca wyspa-trzcinowisko!Pod wpływem  WIATRU...sie obraca i w NATURALNY sposób zaokrągla: JAKamień każdy zresztą też: O-toczak!

O...hydroponice nie słyszeliście?U mnie ...tak samo z siebie podobne cudo się utworzyło w zbiorniczku...w niezbudowanej cz.domu,w fundamentach gdzie spadła tafla...STYROPIANU(SIC!)i po kilku latach ???Wrzuce na YTo z obaczyta: 

PŁYWAJĄCY...LAS !!!Jak malowanie...rosną na tej wysepce obok traw i chwastów ponad 1 m(SIC!) już osiki,doganiają ją brzozy jest też kilka...modrzewi! WSIO...PŁYWA mając korzenie zakotwiczone w tej tafli styropianu i swobodnie zanurzone w wodzie z której pobierają skł.odżywcze ...Zdumiewające ?PARA...norma(!)l NE?

A jeD.N..A k tak!!! Otóż ja wpADAM na...SYSTEM O-polny w jesieni 19-87 r!Odbyła się wtedy tzw.KONWERGENCJA HARMONICZNA na rzecz przywołania...DUCHA (sic!) PACAL VOTANA kogoś na kształt(jak piszą...) Jezusa...indian!Jego grobowiec...jak wiemy(?) w nienaruszonym stanie odkryto w...r.mego POCZĘCIA: 19-52!!!

Miałem więc...34 lata a przypadkiem(???) od tego nr.zacząłem zbierać i czytać(wszystkie...) nr.Nieznanego ŚWI...M.Rymuszki gdzie tytuły art.MÓWIĄ !!!

Np.?UNIWERSYTET...POTĘGI...DUCHA ! Czy...słynny: GŁOS Z KOSMOSU !!!(opis zdarzenia z 26.11.1977 r ...).Czy TO: 11.11.1918 r jak i 11.1952 me poczęcie i TEN sygnał od KOSMITÓW(jak tam powiedziano: RADY GALAKTYCZNEJ SIC!) też listopadowy...???Nie wyczuwacie owej...subtelnej nutki? 11...!!! Co TA liczba symbolizuje? Ano...BÓG Ojciec=numero uno no i...???CZŁEK=SYN Jego=ty?ŚZ Adinka!Pu:TbOO?

 Sie składa,że to właśnie jesienią owego 1987 r...POCZUŁEM...MOC DUCHA...swego=ŚWI...! Oj sie działo...1.3.1988r o g.3.00...zostałem NAGLE...wybudzony a potem...???To rozmowa na NOCNĄ ROZ-ZMOWĘ...PRAWDZIWYCH...PO:LAK...???UFF...jaka WOLNOSSSĆĆĆ: wreszcie...moRZzzzzz...D.N..A...będzie odetchnąć PEŁNĄ PIERSIĄ: ...ARZ po.BAŁkaniCA aa aa !

Ps: Uwierzyć w DUCHA...wielu z was ma jak widzę z tym BIG PROBLEM...a tu pewnego dnia moja żona budzi się i mi mówi,że coś ją strasznie "gniotło" w nocy ..."siadło jej na klatę"...!!!

Nic tam...jęczy stara jak zwykle(ciągle na coś narzeka...)pomyślałem i...wszłem w Internet a TU...TU SUPREInf.>SIC!!! W nocy...zmarł Patrick Swayze...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I JA K...tu nie uwierzyć w DuCHA?...\D.N..O: 00.4!

 

 

Portret użytkownika kreatura

Po pierwsze - podanych

Po pierwsze - podanych współrzędnych nie sposób wyszukać, po drugie - wyspa nie znajduje się POMIĘDZY miastami Campana i Zarate, a przed Campana, po trzecie, jak o obiekcie płaskim jak naleśnik można pisać, że jest kulisty lub sferyczny???

Portret użytkownika Q...

Trochę pomyślunku. "Nie

Trochę pomyślunku. "Nie sposób"?. Sposób, sposób. Trzeba spacje zlikwidować a "gugloert", po wklejeniu skorygowanej piosowni współrzędnych znajdzie je bez protestu. Po za tym nie wymagaj byt wiele.

Portret użytkownika stary_wyga

cudze chwalicie swego nie

cudze chwalicie swego nie znacie:) rezerwat przyrody ZAKRĘT w Puszczy Piskiej:)pływające wyspy na planie głównym:)i żadnego ufo ani uso nikt nigdy tam nie widział chyba , że akurat gajowy sr..ł za zakrętem:)

Skomentuj