Zagadkowy monolit pojawił się na środku pustyni w stanie Utah

Kategorie: 

Źródło: DEPARTMENT OF PUBLIC SAFETY UTAH

Słynny film Stanleya Kubricka pt. Odyseja kosmiczna, porwał umysły oglądających na wiele lat. Jednym z integralnych elementów tego obrazu, były obiekty nazwane "monolitami". Miały to być artefakty obcej cywilizacji, które w jakiś sposób przyspieszyły proces rozwoju ludzkości. Teraz, ku zaskoczeniu olbrzymich rzesz internautów, niemal identyczna konstrukcja, pojawiła się znikąd w samym centrum pustyni w amerykańskim stanie Utah.

 

Informacja na ten temat pochodzi z oficjalnej strony Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. Zgodnie z zamieszczoną tam informacją: 

18 listopada 2020 roku, Departament Bezpieczeństwa Publicznego w Utah współpracował z Wydziałem Zasobów Przyrody w Utah, aby przeprowadzić liczenie owiec gruborogich. Podczas tej misji zauważono niezwykły obiekt i wylądowano w pobliżu, aby zbadać jego pochodzenie. Członkowie załogi znaleźli metalowy monolit zainstalowany w ziemi. Załoga powiedziała, że ​​nie ma wyraźnych wskazówek, kto mógł umieścić tam monolit. Dokładna lokalizacja instalacji nie jest ujawniana, ponieważ znajduje się ona na bardzo odległym obszarze i jeśli ktoś miałyby próbować odwiedzić ten obszar, istnieje duże prawdopodobieństwo, że utkną na miejscu i będą wymagać ratunku. Zachęcamy wszystkich, którzy znają lokalizację monolitu, aby nie podejmowali prób jego odwiedzania.

Oficjele rządowi, podzielili się  również licznymi fotografiami a nawet filmami z eksploracji tego osobliwego znaleziska. Wygląda na to, iż jego wielkość odpowiada wzrostowi dwójki dorosłych mężczyzn. Jest on również wykonany z matowego metalu, który jak narazie nie został ubrudzony przez pył. Można więc spekulować że obiekt, został tam postawiony w miarę niedawno. Zdaniem świadków, ktoś zadał sobie sporo trudu by wyciąć otwór w litej skale i umieścić w niej zagadkowy monolit.

Podczas gdy departament Bezpieczeństwa Publicznego nie podał informacji odnośnie lokalizacji monolitu, nie oznacza to że internet nie był w stanie jej odnaleźć. Wkrótce po pojawieniu się informacji o tym znalezisku, użytkownicy reddita zdołali wskazać dokładne miejsce położenia monolitu na Google Maps. Pozwoliło to nawet na oszacowanie daty jego umiejscowienia. Bazując na zdjęciach satelitarnych Google Maps z października 2016 roku, (które wyraźnie pokazują cień rzucany przez monolit) oraz zdjęcia z lipca 2015 roku (nie zawierające monolitu), można bezpiecznie przyjąć, że postawiono go mniej więcej w tym odstępie czasu.

 

Nie ma pewności, kto postawił ten niezwykły monument. Spekulacje jakoby sugerował on się filmem Stanleya Kubricka są zrozumiałe, choć kształt monolitu z pustyni Utah oraz tego z Odysei Kosmicznej, wyraźnie się od siebie różnią, zarówno rozmiarami jak i barwą. Jeśli natomiast nie było to naśladownictwo, to jaki cel może pełnić pojedyncza metalowa kolumna o kształcie trójkąta, ukryta wśród skał?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Portale UFO fanów piszą ale i

Portale UFO fanów piszą ale i w filmach wideo o tym "monolicie" mówi się, że widać tam pełno śladów działalności człowieka więc monolit jest dziełem poszukiwaczy sensacji ! Zresztą możliwe że zrobili to amerykańscy masoni, oni lubują się w tego typu rzeczach !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika pejot

Cele są 2.

Cele są 2.

1. Media mają o czym pisać, jest nawet strona w wikipedi Smile

2. To kreowanie ekologicznych postaw narodu Amerykańskiego przez Uniwersytet w Utah, można o tym poczytać an ich oficjalnej stronie.

Skomentuj