Zaskakujące koncepcje ufologiczne profesora Jana Pająka

Kategorie: 

Magnokraft - jedna z ilustracji monografii Jana Pająka

Jest kilku słynnych wrocławskich naukowców, których połączyło zamiłowanie do zjawisk paranormalnych. Jednym z nich jest profesor Jan Pająk, który wywodzi się z Politechniki Wrocławskiej. Pierwszy tytuł naukowy zdobył on w latach siedemdziesiątych. Dzisiaj stał się jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych polskich ufologów. 

 

Profesor Jan Pająk to wybitny specjalista w dziedzinie wspomagania projektowania komputerowego, tak zwanego CAD. Jan Pająk zmieniał kilka razy Uniwersytety, profesurę uzyskał na uniwersytetach w Korei Południowej i w Malezji, aktualnie pracuje i mieszka on w Nowej Zelandii.  Jego teorie dotyczące UFO są bardzo dobrze opisane. Twierdzi on między innymi, że Ziemia jest pod okupacją Ufonautów, czyli istot poruszających się w UFO. Według niego taki stan rzeczy trwa od zarania ludzkości. Teoria, którą propaguje zakłada, że nasza planeta jest ciągle w kręgu zainteresowania tajemniczych istot, które cały czas są obecne między nami.

[ibimage==11474==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Niektóre z tych istot są niewidzialne, a niektóre wręcz przeciwnie z tym, że te widzialne osoby to w większości tak zwani „podmieńcy’, czyli osoby będące ufonautami, ale udającymi ludzi. Ta część teorii Pająka jest dość podobna do teorii gadziej rasy. Tam również pojawia się hipoteza, że część z ludzi to w istocie nie ludzie tylko udający Ziemian zmiennokształtni.

 

Ścisły umysł Jana Pająka i politechniczne wykształcenie czyni z niego doskonałego specjalistę w systematyzowaniu wiedzy. Legendą obrosła jego słynna wielotomowa monografia opisująca, w jaki sposób Ufonauci poruszają się po powierzchni Ziemi. To on wprowadził pojęcia komory oscylacyjnej czy magnokraftu. Jego teorie, co do sposobu napędu pojazdów UFO mogą się kojarzyć z opisami staroindyjskimi i wspominanymi tam pojazdami typu Vimana.

 

Pan Pająk twierdzi, że Ufonauci są na Ziemi, od co najmniej 40 tysięcy lat. Wcześniej bywali nazywani diabłami lub demonami. Wiele z religii uważanych za pogańskie również mogło mieć swe źródła w postaci obserwacji boskich jak się wydawało istot, które są w stanie zstępować z nieba i wchodzić w interakcje z mieszkańcami. Jan Pająk sugeruje, że mitologia słowiańska i nordycka może być oparta właśnie na takich podstawach.

 

Jan Pająk jest też twórcą teorii naukowej, tak zwanego Konceptu Dipolarnej Grawitacji. Zakłada on, że większość sił jak na przykład magnetyzm jest dwubiegunowa i na tej podstawie uważa on, że to samo ma zastosowanie do grawitacji. Trzeba przyznać, że ten koncept jest bardzo intrygujący zwłaszcza, że drugi biegun według niego znajduje się w świecie równoległym. Twórca teorii twierdzi wręcz, że „pole grawitacyjne jest 4-wymiarowym polem dipolarnym, którego rzut trójwymiarowy obserwujemy, jako monopole grawitacyjne.”

 

 Pomijając szczegóły tej teorii należy zauważyć, że dobrym dowodem na jej prawdziwość jest istnienie studni grawitacyjnych, czyli czarnych dziur. Mogą to być obserwowalne łączniki między światami. Wtedy grawitacja z naszego wszechświata, skumulowana w punkcie w czarnej dziurze miałaby swoją odwrotną emanację w świecie równoległym, prawda, że zgrabne? Pająk podjął próbę publikacji tej teorii w prasie naukowej, ale została ona odrzucona.

 

Bardzo ciekawa jest też koncepcja filozoficzno religijna, którą stworzył profesor Pająk. Jest to filozofia zwana totalizmem. Jest to bardzo rozbudowana koncepcja opierająca się na istocie moralności. Boga opisuje się, jako wszechświatowy intelekt a wszelkie uczynki nas ludzi sprowadzane są do tak zwanych praw moralnych. Dużo w tej koncepcji założeń karmy, znanej z filozofii wschodu. W dużym skrócie, złe uczynki powodują zakłócenia w czymś, co zwane jest „polem moralnym”. My zawsze dobrze wiemy, kiedy robimy coś wątpliwego moralnie i wiemy, że prędzej czy później w takiej lub innej formie za to odpowiemy. Totalizm jest koncepcją tak obszerną, że powstała cała monografia opisująca jego założenia.

 

Nie sposób streścić w tak krótkim artykule wszystkiego, co utworzył do tej pory płodny umysł profesora Pająka. Powyższe opracowanie ma na celu zainteresowanie czytelników tą nietuzinkową postacią. Można zachowywać umiarkowanie w wyrokowaniu czy ma on rację czy tez po prostu się myli na całej linii. Jednak osoby, które nie zadały sobie nawet trudu na zgłębienie, chociaż części jego prac nie powinny się wyrażać autorytarnie stwierdzając, które z jego słów są jest a które nie są błędne. Być może nie wszystkie jego teorie są zgodne z rzeczywistością, ale teorie te mogą być przynajmniej częściowo prawdziwe. Zachęcamy do lektury najpopularniejszych monografii naszego słynnego polskiego ufologa, poniżej znajdują się linki do najciekawszych jego witryn internetowych.

 

Źródła:

http://totalizm.pl/pajak_jan.htm

http://totalizm.pl/dipolar_gravity_pl.htm

http://totalizm.pl/totalizm_pl.htm

http://totalizm.pl/tekst_8_2.htm

Monografia o Magnokraftach

Monografia o Totalizmie

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Monika

Pytanie - czy strona

Pytanie - czy strona innemedium.pl jest obiektywna ??! Obiektywizm nie dotyczy płaszczenia się i przytakiwaniu zamieszczonym wpisom! Obiektywizm to akceptowanie wypowiedzi wszystkich osób, które dodały swoją ocenę i komentarz! bez względu na swoje racje, a mam czytając wpisy odnoszę nieodprarte wrażenie, że kasowanie wypowiedzi internautów nie ma nic wspólnego z cenzurą - raczej z zachowaniem typowym dla sekt - umieszczanie wypowiedzi tylko aprobujących - zwyczajnie żałosne. Stworzony własny światek - tylko po co to zostało dodane jako strona internetowa - proszę wpisać w tytule - tylko dla wierzących ufoludki. Adminitrator - wrzuć na luz!!!  chociaż z zamieszczonych artykułów zaczynam wątpić czy pozycja administratora nie uległa awarii na orbicie Saturna.

Portret użytkownika Monika

Pan Pająk być może miałby coś

Pan Pająk być może miałby coś do powiedzenia konkretnego, gdyby zajął się bardziej faktami niż wymyślonymi przez siebie wizjami na temat ufoludków - biały kaftan się kłania. Nic dziwnego, że artykuły z teoria spiskową nie zostały opublikowane, to jakiś niepoważny typ.

Portret użytkownika Dj Fazzman

Jeżeli czarna dziura jest

Jeżeli czarna dziura jest jednym biegunem pola grawitacyjnego, to drugim powinna być "biała dziura", czyli punkt wyrzucający z siebie materię. Dotychczas naukowcy nie znaleźli żadnej "białej dziury" we wszechświecie. Zatem coś tu nie do końca pasuje.

Strony

Skomentuj