Zaskakujące podobieństwa starożytnych cywilizacji

Kategorie: 

http://www.uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/tematy.htm

Czasy starożytnych Egipcjan, Majów, Inków, Chin itd... niewątpliwie przeminęły pozostawiając za sobą wiele niewyjaśnionych i zagadkowych tajemnic. Świat nauki nie potrafi bądź nie chce odpowiedzieć na pytania które są zbyt ciężkie i kłócą się z przyjętymi zasadami i osiągnięciami nauki. Ale czy nauka nie powinna iść do przodu i co jakiś czas odświeżać swoje poglądy?

 

Problem jest dość spory, naukowcy sprzed 100, 200, czy nawet 500 lat, coś tam udowodnili czego my teraz nie chcemy bądź ni potrafimy obalić chociaż dowody wskazują na coś zupełnie innego. Od zawsze nauki takie jak fizyka, chemia, matematyka i inne pokrewne im dziedziny miały swoje wzloty i upadki, gdzie ktoś bardziej lub mniej rozumny poprzewracał wszystko do góry nogami zmieniając powszechnie znane prawa i przyzwyczajenia. Takimi osobami byli m.in Kopernik, Einstein, Darwin.

 

Problem ma zwłaszcza historia a dokładniej mówiąc archeologia która kurczliwie trzyma się swoich XIX-wiecznych ustaleń. Obserwując budowle jakich dokonali nasi najdalsi przodkowie naukowcy zachodzą w głowę jak oni to zrobili wymyślając głupie wyjaśnienia (zachęcam do poczytania o tym, jak dzisiejsi naukowcy tłumaczą dokonania starożytnych - śmieszne).

 

Jak tłumaczy się to w pracach przy budowie piramidy? Erich von Daeniken opisuje jak austriacki egiptolog pan prof. dr. Dieter A. wymyślił sposób na budowę piramidy, a konkretnie rozwiązał problem unoszenia bloków kamiennych na coraz to wyższe poziomy. Według niego sprawa jest dziecinnie prosta. Zbudowano z drewna kołyskę - przecięto drewniane koło na pół i wykonano bujankę. Na górną, płaską część kładziono monolit o średniej wadze 4 ton i zaczynano bujać całość.

 

Dalej już szło jak po maśle. Kołyska w przód, a z tyłu natychmiast dwóch starożytnych osiłków podkładało belkę, teraz kołyska w tył i taka sama akcja z przodu. Blok powoli unosił się na deskach. Po osiągnięciu zadanej wysokości robiono ruch w kierunku piramidy, ale już bez deski i kamień wskakiwał na swój poziom. Teraz paru zmyślnych udokładniało położenie i gotowe.

 

Problem w tym, że pan profesor nie podał sposobu, jak ten blok ułożyć na kołysce i jak przymocować. Jaka drewniana kołyska jest zdolna wytrzymać nacisk kilku ton? Następny problem, to wielkość kołyski dla bloków z "wielkiej galerii". Tu profesorski mózg prawdopodobnie nie wytrzymał "bujania".

 

Następnym niezwykle zagadkowym dla naukowców dowodem są podobieństwa w sztuce, budownictwie a nawet niektórych opisach starożytnych cywilizacji oddalonych od siebie o tysiące kilometrów. Przyjęta liniowość ewolucji każe nam wierzyć, że człowiek w każdym miejscu na ziemi, należy do tego samego gatunku a co za tym idzie wcześniej czy później wpada na te same pomysły.

Czas na przykłady z różnych zakątków świata

[ibimage==13229==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Piramidy występują na całym świecie, ich podobieństwo czasem wręcz bliźniacze jest bezdyskusyjne

[ibimage==13247==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Dwa górne zdjęcia przedstawiają korony bogów 

Na dolnych zdjęciach bogowie poruszają się w "wężach" mając wokół siebie jakieś "przyrzady"

[ibimage==13262==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Górne zdjęcia przedstwaiają budowle z kamienia który niewątpliwie jest obrabiany w sposób znany tylko dawnym cywilizacjom

Dolne zdjęcia przedstawiają twrze bogów, tzw. długouchych

[ibimage==13269==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Bardzo ciekawa zbieżnaość płaskorzeźb Majów i Egipcjan

 

Wystarczy by w okolicy bloku z kamienia ważącego kilkadziesiąt lub kilkaset ton odnaleziono kawałek skorupy i jakieś resztki kości i już tryumfalnie ogłasza się światu, że znany jest wiek budowli i jej budowniczy. Metodę badania wieku za pomocą radioaktywnego węgla uznano za panaceum na wszystko, choć nawet uczeń szkoły średniej wie, że zawodzi ona już powyżej kilku tysięcy lat. Nonszalancja, brak samokrytycyzmu i nawet odrobiny logicznego myślenia prowadzi do jednego - do fałszowania historii. Dzisiejsze badania archeologiczne przypominają pracę na wielkim historycznym śmietnisku, gdzie potrafimy z grubsza posortować śmieci, ale odnalezienie kogoś kto je wyrzucił i kiedy tego dokonał jest

 

Zainteresownych, chcących pogłebić temat zachęcam do poczytania strony:

http://www.uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/tematy.htm

 

Pozdrawiam

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Tu na tym filmie są badacze,

Tu na tym filmie są badacze, którzy proponują teorię iż piramidy są urządzeniami jakiegoś rodzaju (energii ?) Ale najciekawsze jest zachowanie jednego badacza w momencie 1:02:00 od godziny i 2 minuty zaczyna się oddziaływanie na umysł badacza co możemy obserwować na jego twarzy, aż wreszcie dochodzi do jednej konwulsji !!! czyli wpływ piramid na odpowiednie jednostki jest niewyobrażalny ! Może były one jakiegoś rodzaju urządzeniami międzywymiarowymi ?obejrzyjcie od 1:02:00Ancient Alien Pyramid Mysteryhttp://www.youtube.com/watch?v=qaHONFBXV-0

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika konrad

tak jak juz marioti

tak jak juz marioti powiedział , a ja dodam jescze coś od siebie , piramida cheopsa zbudowana jest dokładnie z 2,5 mln wapienych bloków o wadze 2,5 tony do 6 ton i 114 tyś granitowych płyt ;), ciecia płyt sa równe ze z naszymi narzedziami diamentowymi i tarczami byś nie uzyskał,  PS: statek istot nadlatywał ze statku wychodzl taki fioletowy płomień, cioł te bloki jak masło, a drugi unosiłw powietrzu i kład te bloki, one  lewitowały  Wink Smile to bylo dla pod denerwowania co poniektórych XD

Portret użytkownika emil

Piramidy byly budowane ze

Piramidy byly budowane ze wzlędu na swoj kształt pozwalajacy skupiać energie,starozytni wiedzieli o tym i bylo dla nich rzecza naturalna by budowle sakralne znajdowały sie na swietych gorach lub w nich.
Zadziwiajace jest to ze rózne cywilizacje kontyunowały jedna po drugiej tworzenie tych obiektow,co pewnie świadczy o globalnym zasięgu kultu,i głebokim szacunku do symbolu jakim sa piramidy,zastanawialem sie gdzie szukać poczatku piramid ale wytlumaczenie jest tylko jedno,przed tysiacami lat musiala istniec cywilizacja o swiatowym zasięgu która w zależności od koloni,kultury danego obszaru wznosila rozniące się w szczegółach piramidy.Do jednych z pierwszych w europie zaliczaja się bośniackie,krymskie tak stare ze obecnie sa w całosci zakryte gleba osadową i monolityczne wyciosane z jednego głazu identyczne z egipskimi piramidonami,a także wloskie które także odzwierciedlaja oriona.
Na pozostałych kontynentach to olbrzymy z indonezji,lalacon i okolice a takze niektore amerykańskie oraz te kubanskie,obecnie zatopione.
Do egipcjan nie mam jeszcze zdania,jasne jest ze posiadali technikę zdolną do stworzenia piramid,budowali przecież monumentalne budowle wykorzystujac jakis rodzaj maszyn do cięcia i obróbki kamienia ale niewiem czy przed 12 000 tysiacami lat mozemy mówić o egipskiej kulturze czy jeszcze o koloni atlantydzkiej.rzecza pewna jest ze niektore monumenty Ozyrion,sfinks a sadze ze także podziemia gizy wraz z labiryntem pochodza grubo sprzed 4600 lat,co do piramid to sadze ze plan powstał wcześniej wraz z nieukończoną komora ktora musiała byc bardzo wazna skoro postawiono na niej najwieksza z piramid,kolejne pytanie co symbolizuje lub czym byla skoro nie zdecydowano sie jej zbeszcześcic nawet najmniejsza inskrypcją?

Portret użytkownika wowik

bzdura jesion ta krew i pot

bzdura jesion ta krew i pot to dotyczy tych piramid ktore powstaly PO pieramidzie chu-fu;) wczesniejsze byly budowane z latwoscia zapomnianej juz technologii...dzis ni krew ni pot nie pomoga polaczyc30 tonowych blokow w taki sposob by nie mozna bylowen wcisnac  zyletki lub kartki papieru....wszystkim polecam taki ciekawy cykl pt  ancient aliens-to co mowia ci ludzie mozna na swoj sposob interpretowac lecz tematy przez nich poruszane warte sa uwagipozdrawiam

Portret użytkownika Endor

Gubicie się w domysłach !

Gubicie się w domysłach ! Powtarzacie te same historie co New-Age-owcy(ale przecież ta strona jest new age Smile ), te same przypuszczenia i WYOBRAŻENIA ! Czy ktoś z was  zna starodawny grecki, hebrajski, aramejski, hieroglificzny egipski no i staro-sumeryjski ?! Czy ktoś tu ma forum zna którykolwiek z tych języków ?! Gdybacie nie mając pojęcia jak starożytni rozumieli świat i rzeczywistość, jak rozumieli istoty boskie i Boga co jest podstawą do zrozumienia w jakim celu powstawały piramidy a nie jak je budowano ! , ani jakiej niezwykłej metody użyto... to tak jak dzieciom pokazać latarkę, że świeci i gaśnie i dziecko się cieszy... Smile No ale tak jest zawsze na poczatku Smile Wszyscy musimy przejść przez etapy, jak to się mówi w new age Smile Ludzie new age twierdzą że cywilizacje egiptu były wspaniałe z wysoko rozwiniętą "technologią" ale zapomina się że dążyły do DOBRA, do człowieczeństwa będąc jednocześnie zanurzonymi w cywilizacji totalitarnej. Nie chciałbym tu wyjść na jakiegoś burzyciela porządku jaki sobie wyobraża admin czy może ta osoba która wierzy w daną teorię odnośnie egiptu (khemitu czy Mizraim) Tu jest krótki text-inskrypcja z tomb-a a kto zna angielski to może się zapoznać z tym o czym mówi Sheshi (6th dynasty, Saqqara):(1)   I have come from my town,I have descended from my nome,I have done justice for its lord,I have satisfied him with what he loves.I spoke truly, I did right,I spoke fairly, I repeated fairly,I seized the right moment,So as to stand well with people.(2)   I judged between two so as to content them,I rescued the weak from one stronger than heAs much as was in my power.I gave bread to the hungry, clothes <to the naked),I brought the boatless to land.I buried him who had no son,I made a boat for him who lacked one.I respected my father. I pleased my mother.I raised their children.So says he (4) whose nickname is Sheshi. Wielu nie chce słyszeć o podobnych inskrypcjach bo zbyt przypominają chrześcijański pogląd na świat i dobro !Pozdrawiam i owocnego poszukiwania prawdy życzę wam i sobie  ! Smile Oraz uwolnienia od zniewalającego ducha egipskiego mistycyzmu, który prowadzi na manowce... http://www.youtube.com/watch?v=LFCOW4sCR7A

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika gash

  Dla czego piramidy? Bo jest

 Dla czego piramidy? Bo jest to najprostszy sposób zbudowania czegoś wysokiego bez posiadania jakiejkolwiek wiedzy dotyczącej budownictwa czy też statyki budowli. Każdy kolejny rząd kamieni/cegieł posiada mniejszą powierzchnię. Wysokość obiektu zależy jedynie od wielkości zadanej podstawy, ilości materiałów, czasu i rzemieślników/niewolników. To jest tak oczywiste, że nie trzeba być żadnym geniuszem aby to pojąć. To tak jak byście się zastanawiali czemu ludzie budowali szałasy albo chodzili w zwierzęcych skórach - bo to było najprostsze. Dziwić by się można, jak by odkryto na całym świecie gotyckie katedry sprzed 4tys lat albo gdyby piramidy w środku były w całości puste Smile Pozdrawiam.  

Portret użytkownika CSW

Nie no, teraz to wywaliłeś

Nie no, teraz to wywaliłeś teorię gash. HEHE, jeżeli uważasz że piramidy, zwłaszcza Wielka Piramida, to tylko ustawianie kamieni jeden na drugim, to potwierdzasz tylko jak tępy jesteś. Piramidy zawierają tyle zleżności, chociażby liczbowych, astronomicznych, (o energetycznych nawet nie chcę wspominać bo i tak nie pojmiesz), że mógłbyś i sto lat studiować i tej wiedzy byś nie pojął, myśląc w ten wąski sposób jaki prezentujesz. Robisz z siebie pośmiewisko.

Portret użytkownika devoratus

HAHAHAHAHA !!!!!!!!   Gash,

HAHAHAHAHA !!!!!!!!
 
Gash, tym razem pobiłeś samego siebie Smile
Sądzisz, że zbudowanie piramid nie wymagało posiadania " jakiejkolwiek wiedzy dotyczącej budownictwa czy też statyki budowli" ?
 
Otóż wiedz, że zbudowanie takiej piramidy w czasach dzisiejszych jest niemożliwe. Choćby z tego, prostego powodu, że dzisiejsi chemicy nie byli w stanie odtworzyć cementu, którym spajano bloki. Pewnie nie wiesz, że najlepszy beton, jaki produkuje się w dzisiejszych czasach jest robiony według starożytnej, egipskiej receptury, sprzed paru tysięcy lat - bo dzisiejsi naukowcy nie wymyślili niczego lepszego.
 
Wiedz, że dzisiejsi, "racjonalni" naukowcy nie są w stanie nawet wykonać kopii piramidy, nie mówiąc już o zaprojektowaniu takiej budowli samodzielnie.
 
Ignorancja i arogancja przedstawicieli "racjonalnego punktu widzenia" już dawno przekroczyłą moment śmieszności i przeszła w fazę tragifarsy...
 
 

Portret użytkownika gash

Skończyłem studia z zakresu

Skończyłem studia z zakresu budownictwa kolego więc mnie nie pouczaj co jest dzisiaj możliwe a co nie. A te bzdury o mieszance betonu sprzed tysięcy lat możesz sobie wciskać swoim znajomym. Dzisiejsze betony rozwijają się dynamicznie a firmy produkujące je prześcigają się co miesiąc dodając kolejne chemiczne dodatki, zwiększające ich parametry. Na własne oczy widziałem badanie próbki betonu która na Pol. Śl. wytrzymała nacisk równy 160 wagonom kolejowym na cm2. Jak byś chciał wiedzieć to piramidy nie mają grama betonu. Tam po prostu blok kamienny leży na bloku kamiennym. W dzisiejszych czasach nie ma najmniejszych przeszkód technicznych żeby zbudować takie coś. To Twój świat wyczytanych w internecie bzdur można nazwać tragifarsą Smile

Strony

Skomentuj