Zbadano odciski stóp uważane za ślady przybycia starożytnych "bogów"

Kategorie: 

Foto: Nitish Priyadarshi

W małej indyjskiej wiosce Piska Nagri znajdującej się w stanie Jharkahnd znajduje się niezwykłe znalezisko. W kamieniu odciśnięte są ślady stóp, które według miejscowych są dowodem na zstąpienie z nieba starożytnych hinduskich bogów.

 

Sprawą zainteresowali się naukowcy i na miejsce przybył geolog Nitish Priyadarshi. Przeanalizował strukturę tych śladów, bo zaintrygowała go wiara miejscowych, że to pozostałość po pierwszym lądowaniu bogów, czy też istot za nich uchodzących.

 

Odciski stóp znajdują się w skale i przypominają ślady po drewnianych sandałach noszonych przed tysiącami lat. Wymiary odcisków to w jednym przypadku 28 cm na 13 cm i 25 cm na 11 cm. W mitologii hinduskiej w tym obszarze mieli się zatrzymać Lord Rama i Lord Lakshmana, którzy poszukiwali żony tego pierwszego o imieniu Sita,

[ibimage==18825==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Priyadarshi stwierdził, że odciski są wykonane w granicie i to jest na tyle twarda skała, że jest mało prawdopodobne, aby zostały odciśnięte i zostały raczej wyłupane na pamiątkę "boskiej obecności". Bardzo interesująco wygląda dodatkowy ornament, jaki zdobi to miejsce. Przedstawia jakiś latający obiekt i znajduje się to w bliskiej odległości od rzekomych odcisków, co może świadczyć o związku z tym monumentem.

[ibimage==18827==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Być może stworzeniem tego swoistego parku pamięci o boskiej wizycie starożytni mieszkańcy tych ziem chcieli oddać to co widzieli, a dostrzegli latający obiekt z którego wyszli dwaj „bogowie”. Wiek tego znaleziska nadal nie został potwierdzony, ale po zniszczeniu na skutek oddziaływania procesów erozyjnych można stwierdzić, że liczy to sobie tysiące lat.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kowal

Księga Izajasza, jedna z

Księga Izajasza, jedna z ksiąg Starego Testamentu:

"Wyrok na Damaszek:
Oto Damaszek przestanie być miastem,
stanie się stosem gruzów.
Na zawsze opuszczone jego miasta
będą pastwiskiem dla trzód,
które się [tam] pokładą,
i nikt ich nie spłoszy" (Iz 17, 1-2; cytat z Biblii Tysiąclecia wydawnictwa Pallotinum w Poznaniu)
[ciach]
edit: skasowane
Ostrzeżenie
/Moderator/
 

Portret użytkownika pasjonat

mozesz to jakos przyblizyc ?

mozesz to jakos przyblizyc ? skała jest miekka bardzo krotki czas. tak mowi kanon o tworzeniu sie formacji skalnych np diorytowych i tych nam blizszych granitowych...
ciekawi mnie siatka widoczna na tym kamieniu - struktura kwadratu
 
"Zależy które złoża granitu, gdyż jest to skała magmowa, głębionowa, która powstała w ten sposób, że magma wydzierała się na powierzchnię Ziemi i tam zastygała. Na terenie Polski granit powstał w Karbonie (345 mln - 280 mln lat temu) podczas orogenezy hercyńskiej, kiedy to zjawiska plutoniczne i wulkaniczne wypiętrzyły Sudety oraz Góry Świętokrzyskie. Wówczas intruzje magmowe spowodowały utworzenie się granitu, który jest podstawowym składnikiem Tatr i Karkonoszy."

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika dragon

Masz wiedze i to jest chwała

Masz wiedze i to jest chwała Tobie . Ale  jeszcze nie tak dawno bo przed 13 tyś lat atmosfera i ciśnienie na Ziemi były całkowicie inne mniej było UV . Świat przyrody był bardziej różnorodny a okazy duzo wieksze.  A to całkowicie zmiena stan wiedzy a zwłaszcza okreslanie wieku .

Portret użytkownika visionee

W tym miejscu wylądowali po

W tym miejscu wylądowali po wielokroć "przybysze" po próbki genetyczne. Pozostawiali liczne ślady swoich stóp odzianych w buty na glebie Na ziemi znajduje się całe mnóstwo bakterii i pasożytów mogących zagrozić wyjałowionym ciałom przybyszów. Stąd skafandry i solidne buty. Tubylcy na pamiątkę tych wizyt, wykuli te slady w kamieniu (pogłębili je), bo te na glebie długo by nie przetrwały. Stąd są tak koślawe nieco.
ale są miejsca gdzie ślady są prawdziwe, to tam gdzie obiekty z powierzchni ziemi były wznoszone do pojazdów za pomocą strumienia wysokoonergetycznej plazmy. Efektem ubocznym jest rozrzedzanie cząstek materii i możliwe jest pozostawienie odcisku nawet w granicie, jakby był on z masła.
Technologia ta umozliwia przybyszom wznoszenie budowli z rozrzedzonego kamienia, który poddaje się obróbce niczym glina albo nawet płynna masa. Nie jest on roztopiony (ani gorący) można nawet formować go kawałkiem drewna, ale nie ręki gdyż atomy mogą się przenikać. Wykonanie badań powierzchni takich odcisków może udowodnić to gdyż inny będzie skład na powierzchni odcisku a inny w jego głąb (o ile do wykonania odcisku był użyty inny materiał).

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Isabella

cyt. z bardzo starej ksiazki

cyt. z bardzo starej ksiazki XVI wieku "...Kule kamienne sa powiazane z Gotami, oni potrafili podgrzewac kamienie i wkladac w nie miecze..."
Goci mieli glowy smoka z ogonem na kilu-palu -tak  jest to takze pokazane w filmie o krolu ARTURZE.
Czarny smok to herb Gotow. Kolor czarny oznacza polnoc.
krol Artur  wyciagnal miecz z kamienia a wiec musial znac metode swoich przodkow.
Dlugo nie wiedzialam o co chodzi ,az zobaczylam ten film o kulach w Bosni.
Nestor pisal o Gotach jako wojownikach Boga 

Strony

Skomentuj