Zbadano tajemniczą strukturę znalezioną w Jeziorze Galilejskim

Kategorie: 

Źródło: www.wunderground.com

Olbrzymią kamienną strukturę znaleziono na dnie Jeziora Galilejskiego na terenie dzisiejszego Izraela. Odkrycia dokonano w 2003 roku, ale dopiero teraz udało się zbadać ją dokładnie.

 

Tajemniczy obiekt ma kształt okręgu. Z oględzin wynika, że jest to stos głazów, które mogły się tam znaleźć intencjonalnie. Cała struktura może ważyć nawet 60 tysięcy ton.  Jej wysokość sięga 10 metrów a średnica 70 metrów. Obiekt bywa porównywany do słynnego Stonehenge, ponieważ mógł powstać w podobnym czasie i jest również w kształcie okręgu. Niektórzy badacze sugerują, że może to być jakiś kurhan albo miejsce pochówku. Obecnie znajduje się pod wodą, ale powstał w czasach kiedy był to brzeg jeziora.

[ibimage==17184==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Po bliższym zbadaniu okazało się, że głazy na dnie czasem osiągają metr długości i nie są ułożone według jakiegoś porządku.  Powierzchnia kamienia nie nosi żadnych śladów obróbki Ponadto, nie ma żadnych śladów po ścianach lub innych znaków, określających granice struktury. Padły sugestie, że jest to pozostałość megalitów z III tysiąclecia p.n.e. ma to potwierdzać fakt, że w okolicy znajduje się starożytne miasto Bet Yerah. Naukowcy są zgodni co do tego, że obiekt powstał w sposób sztuczny i prawdopodobnie został zbudowany przez ludzi .

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Damian Michalewicz

Ja też uważam, że ze

Ja też uważam, że ze wszystkiego trzeba się nabijać. Bo po co rozkminiać takie nieprzyziemne sprawy, za trudne na mój głupi rozum i rozkminiać jakieś głupie teorie spiskowe, albo że ktoś zobaczył UFO i narobił w spodnie, kiedy można oglądać telewizję do góry brzuchem, żreć, chlać i żyć na kocią łapę.
W ogóle myślę, że wszyscy z bogatą wyobraźnią, którzy więcej czytają i rzadziej komentują, tak poważnie i rozsądnie powinni wziąć na luz. Bo przecież kto mądrze napisze coś głupiego, ten jest spoko gość.
Zwłaszcza podoba mi się ten wcale monotonna wszech-interpretacja semicka, nie daj losie antysemicka, która konserwatywnie pozwala trzymać się ziemii, bez górnolotnych fantazji o jakichkolwiek ukrytych dnach, idących dalej niż nasze ludzkie problemy. Jakieś New Age, Plejadiany, Kurchany, jaskinie w Tybecie, lampiony. Albo już w ogóle ten artykuł, który podobno pomaga zobaczyć UFO, nam niedowiarkom. Po co to komu...
Wcale nie ironizuję... :/

Portret użytkownika Zenek

Ciekawostka:   " Rzucono

Ciekawostka:
 
"
Rzucono klątwę na ministra gospodarki IzraelaMinister gospodarki Izraela Naftali Bennett otrzymał anonimowy list, że rzucono na niego starożytną żydowską klątwę „Pulsa diNura”.
„Twój dom został przeklęty. Umrzesz w nim młodo po życiu pełnym cierpienia” – czytamy w liście.
Według niektórych informacji, wcześniej obrzęd „Pulsa diNura” był przeprowadzany przez autorytatywnych rabinów wobec byłych premierów Yitzhaka Rabina i Ariel Sharona. Pierwszy wkrótce po odprawieniu obrzędu ostał zabity, a drugi wpadł w śpiączkę, w której przebywa do teraz.
"
 
(http://polish.ruvr.ru/2013_04_11/Rzucono-klatwe-na-ministra-gospodarki-Izraela/)

Portret użytkownika Zenek

Żydzi od lat "budują własne

Żydzi od lat "budują własne państwo" i zawsze ta "budowa" kończy się masakrami więc to co odnaleziono na dnie jeziora nie jest ich bo taka budowa najnormalniej w świecie by ich przerosła intelektualnie. Co zresztą widać do dziś w poszukiwaniu resztek swojej obecności w Azji Mniejszej (prawdziwych a nie pokradzionych od innych kultur).

Strony

Skomentuj