Zbliża się termin opublikowania przez Pentagon raportu na temat UFO

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Podczas gdy od kilku miesięcy z niecierpliwością czekamy na raport Grupy Zadaniowej ds. Niezidentyfikowanych Zdarzeń Lotniczych i Departamentu Obrony, który ma zostać przedstawiony Kongresowi Stanów Zjednoczonych, wciąż nie podano dokładnej daty ujawnienia akt. Ostatni wywiad FOX News z Johnem Ratcliffem wzbudził kolejną falę dyskusji na ten temat. Były oficer wywiadu za kadencji prezydenta Donalda Trumpa, odniósł się do rządowego śledztwa w sprawie zjawiska UFO i poinformował, że część z akt została udostępniona kongresmenom. Wspomniał również, że wojsko posiada znacznie więcej dowodów na istnienie tego fenomenu, niż ujawniono opinii publicznej.

 

Nikt nie ma złudzeń co do tego, że prawdziwa tożsamość twórców pojazdów UFO, prawdopodobnie nie zostanie ujawniona po opublikowaniu raportu. Może on jednak wywołać dalsze dochodzenia, które przyciągną więcej uwagi na to zagadnienie. Mając to na uwadze, niektóre komentarze Johna Ratcliffe'a brzmią conajmniej dziwnie. Wywiad zdaje się wskazywać na to, że wkrótce możemy się spodziewać podania ostatecznej daty ujawnienia raportu. Niezależnie od intencji amerykańskiej armii, musi do tego dojść w ciągu najbliższych 60 dni a powstały raport będzie niemal w pełni jawny.

 

W ramach przypomnienia, w zeszłym roku senator Marco Rubio wywołał poruszenie w raporcie Komisji Wywiadu z 17 czerwca. Senator z Florydy zwrócił się o szczegółową analizę do „niezidentyfikowanej grupy zadaniowej ds. Zjawisk powietrznych” wywiadu marynarki wojennej. Wniosek ten został dołączony do ustawy o zezwoleniach na wywiad na rok podatkowy 2021. Po podpisaniu ustawy, amerykański wywiad miał 180 dni na opublikowanie raportu. Centralna Agencja Wywiadowcza, Pentagon, FBI i inne agencje, muszą dostosować się do tego ustawodawstwa i zapewnić akta dotyczące:

 1. Szczegółowej analizy danych o niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych i raportów wywiadowczych zgromadzonych lub przechowywanych przez Biuro Wywiadu Marynarki Wojennej, w tym danych i raportów wywiadowczych będących w posiadaniu Zespołu Zadaniowego ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych
 2. Szczegółowej analizy danych o niezidentyfikowanych zjawiskach zebranych przez:  
  • wywiad geoprzestrzenny;
  • wywiad radarowy 
  • indywidualnych agentów
  • sprzęt pomiarowy i sygnalizacyjny
 3. Szczegółowej analizy danych FBI, które uzyskano z badań danych o niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych nad przestrzenią powietrzną Stanów Zjednoczonych
 4. Szczegółowgo opisu międzyagencyjnego procesu zapewniającego terminowe gromadzenie danych i scentralizowaną analizę wszystkich niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych zgłaszanych rządowi federalnemu, niezależnie od tego, która służba lub agencja uzyskały informacje.
 5. Wskazania urzędnika odpowiedzialnego za proces opisany w ust. 4
 6. Identyfikacji potencjalnych zagrożeń w przestrzeni powietrznej lub innych zagrożeń stwarzanych przez niezidentyfikowane zjawiska lotnicze dla bezpieczeństwa narodowego oraz ocena, czy te niezidentyfikowane zjawiska lotnicze można przypisać jednemu lub większej liczbie zagranicznych przeciwników. 
 7. Identyfikacji wszelkich incydentów lub wzorców, które wskazują, że potencjalny przeciwnik mógł osiągnąć przełomowe zdolności lotnicze, które mogą zagrozić siłom strategicznym lub konwencjonalnym Stanów Zjednoczonych
 8. Zaleceń dotyczących zwiększonego gromadzenia danych, wzmożonych badań i rozwoju oraz dodatkowego finansowania i innych zasobów ”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Nezłastrona

Jeśli mają ufo i latają na

Jeśli mają ufo i latają na inne planety i z ufoludkami pracują to mają technologię ktora jest o 100 lat przed nami i wy myślicie że oni to ujawnią haaa to musicie być nieżle naiwni. Znowu ujawnią jakieś małe nieistotne rzeczy i nic więcej pfff błagam was. Przecież to co oni tam mają w tych bazach swoich górskich i podwodnych to przekracza ludzkie pojęcie i to nie może być ujawnione glupim zaściankowym ciemnym świrom ludziom bo nie są na to jeszcze gotowi i raczej nigdy nie będą . Nie macie nawet co liczyć na to że za naszego życia ujawnią najlepszą technologię głupim ludziom.

Skomentuj