Zdaniem brytyjskiego badacza, w 2017 roku Planeta X zniszczy Układ Słoneczny

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Teoria o Nibiru bardzo długo wydawała się tylko wymysłem garstki zapaleńców wspartym przez interpretację sumeryjskich tekstów. Jednak w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy potwierdzono, że daleko za Plutonem rzeczywiście może się znajdować nieznane nam wcześniej ciało niebieskie. Wywołało to nowy wysyp teorii. Jedna z nich zakłada, że Nibiru i kilka innych planet jej towarzyszących, może być na kursie naszej części Układu Słonecznego. Zdaniem niektórych badaczy, nastąpi to już w 2017 roku.

Tym razem apokaliptyczne przewidywanie ujawnił podający się za naukowca David Meade. Jego zdaniem w kierunku naszego Układu Słonecznego zmierza nie tylko planeta, ale caly system planetarny. Swoje przypuszczenia opisał w książce,  "Planeta X - Przybycie 2017".

 

Według Davida Meade, w naszą stronę leci nie tylko mityczna Nibiru, o której wspominali już starożytni Sumerowie. W sumie ma to być aż siedem ciał niebieskich orbitujących wokół tej planety. Uważa on, że nikt jeszcze nie zaobserwował tej grupy obiektów gdyż nadlatują pod niekorzystnym kątem w stosunku do Ziemi co rzekomo uniemożliwia obserwacje astronomiczne.

 

Mimo to David Meade twierdzi, że ma wiedzę o szczegółach tego systemu Nibiru. Uważa, że niektóre z ciał niebieskich wchodzących w jego skład są większe niż Ziemia, a niektóre mniejsze niż nasz Księżyc. Jego zdaniem Nibiru nadleci, a dowodem na to są ostatnie katastrofy naturalne jak trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii, czy wybuchy wulkanów.

Teoria o Nibiru jeszcze pewnie nie raz stanie się przyczyną do powstawania kolejnych publikacji. Książka Davida Meade jest jedną z ostatnich takich pozycji, a jeśli w 2017, planeta X znowu nie nadleci, z pewnością pojawią się kolejne.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lipka

Pewne mity, teorie, które nie

Pewne mity, teorie, które nie sposób potwierdzić, będą obecne w życiu "naukowym" bo to fajna droga wybicia się, wystarczy znaleźć choć jednego, też naukowca, który poprze teorię i już przytacza się takich naukowców w periodykach.

Portret użytkownika ascendant_149

Wiadomym jest, że Zło

Wiadomym jest, że Zło władające Ziemią (na Ziemi) ma zostać pozostawione samemu sobie, bez możliwości atakowania kogokolwiek i czegokolwiek. Pozostaje zadać sobie tylko pytanie, gdzie znajduje się (w czasie) ów punkt krytyczny, po którego przekroczeniu, nie ma już odwrotu. Bo przecież kocioł stoi nad ogniem a woda sie podgrzewa, a jedynym ratunkiem aby oddalić jej moment wrzenia to ją mieszać, ale moment wrzenia i tak jest nieunikniony. Skoro wiadomo, że zdjęcie kotła z paleniska jest jedynym rozwiązaniem, to po co mieszać - jesli kiedykolwiek znajdziemy odpowiedź na to pytanie to zawsze będzie już za poźno.

Jedno jest pewne: wszystko w rękach mieszających a przede wszystkim w rękach nastawiaczy nad palenisko. Wiadomo co się stanie gdy mieszający przestaną mieszać a kocioł nie zostanie zdjęty z ognia. Jednak to Oni właśnie znają cel "podróży" i wiedzą, że ugotowanie to jedyna droga do tego aby ... . Pozostałe rzeczy i sprawy to tylko dodatki mniej lub bardziej ważne jednak w obliczu całości mało istotne.

Portret użytkownika zLo3000

nie dam sie wrobic zLo nikogo

nie dam sie wrobic zLo nikogo nie atakuje zLo nie zabija zLo nie prowadzi wojen - robią to ludzie

zLo NIGDY nawet palcem nie kiwnelo by skrzywdzic czlowieka

wasze zwalanie winy na kogos na cos na tych ktorzy nie sa w stanie sami sie obronic jest ochydne

Portret użytkownika MitterMann

motywem przewodnim wiekszosci

motywem przewodnim wiekszosci "newsow" jest aplikowanie strachu, strach doslownie zamienia ludzi w "glupie jednostki", czlowiek ktory sie boi swiadomie i nieswiadomie, odcina sie od rzeczywistosci w ktorej sa zawarte takie informacje jak przeczucie, pomysly rozwiazania niekiedy prekognicja itp. wartosc iq maleje bo wibracyjna wartosc strachu zmienia zasady dzialania organizmow....  tak ludzi jako bron rozladowuje sie do poziomu procy bez gumki....

Portret użytkownika Halo

Przedstaw dowody na zależność

Przedstaw dowody na zależność inteligencji od wysokości poziomu strachu. Jakieś badania czy coś? Masz cokolwiek?

Strach jest nam w życiu jak najbardziej potrzebny. Dzięki niemu potrafimy dostrzec zagrożenie z poziomu samych emocji. Strach blokuje również wykonywanie niebezpiecznych czynności zagrażającym naszemu życiu. Strach wcale nie przekłada się na inteligencję. Strach przekłada się natomiast na ostrożność i często właściwe podejmowanie decyzji.

Co do nibiru to oczywiście nie wierzę w takie brednie, że za chwilę zniszczy Ziemię, bo to czysta głupota pisać coś takiego. Każdy kto zajmuje się choć trochę astronomią wie, że coś takiego jest niemożliwe w tak krótkim czasie. Natomiast nie można wykluczyć jej istnienia. Czasami potrzeba poczekać 10 000 lat, aby w ogóle była widoczna na niebie. Żadnym teleskopem się jej nie wykryje jeśli odległość jest zbyt daleka. Jedynym dowodem na to, że taka planeta istnieje byłaby jej obserwacja lub zmiany orbitalne Neptuna. Na tą chwilę pisanie o tym w kontekście nauki jest absurdem, bo nie da się w żaden sposób na tą chwilę tego udowodnić. Już lepiej sięgnąć do źródeł starożytnych.

Strony

Skomentuj