Zdaniem jednego z badaczy potwór z Loch Ness może nie być plezjozaurem

Kategorie: 

Internet

Steve Feltham, szeroko uznawany ekspert w dziedzinie badań nad potworem z Loch Ness, ogłosił właśnie, że nie wierzy już w to, że w jeziorze  przebywa żywy plezjozaur. Nadal wierzy on jednak, że rozwiązanie tej zagadki jest możliwe i po niemalże 24 latach badań doszedł do wniosku, że potwór z Loch Ness to w rzeczywistości poprostu ogromny sum.

 

Badania Felthma rozpoczęły się w 1991 roku, kiedy to po sprzedaniu domu zamieszkał on w swoim vanie, umiejscowionym nieopodal jeziora Loch Ness. Odkrycie zagadki Nessie było jego życiowym marzeniem i mimo braku jakichkolwiek dowodów oddał się mu całkowicie. Gdy okazało się, że zdjęcie potwora z 1934 roku było oszustwem, Feltham mimo wszystko wierzył, że będzie pierwszym badaczem, który zrobi zdjęcie tego domniemanego plezjozaura. Teraz wygląda na to, że zmienił on swoje stanowisko.

[ibimage==25016==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Prawde mówiąc, nie sądze już, że Nessie to prehistoryczny potwór. Podczas tych ostatnich 20 lat rozważałem wszystke możliwe teorie i myśle, że najprawdopodobniejszą jest ta, że potwór z Loch Ness to tak naprawdę ogromny sum.

Ta teoria może brzmieć jeszcze bardziej głupio, ale przyglądając się historii tego regionu Feltham zauważył, że w czasach wiktoriańskich walijskie sumy były hodowane w Wielkiej Brytanii dla sportu. Jest to bardzo długowieczny gatunek ryb i może urosnąć nawet do 4 metrów i ważyć nawet do 400 kilogramów. Jakby tego było mało ich grzbiet wręcz idealnie pokrywa się z tym co przez lata było uwieczniane na rzekomych zdjęciach Nessi.

[ibimage==25015==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Historie o sumach zjadających ptaki wodne, psy lub nawet ludzi są stare jak świat. Niestety Feltham nie ma żadnego dowodu na wsparcie tej teorii, a zdjęcia robione na przestrzeni lat albo są zbyt niewyraźne, albo ich wiarygodność stoi pod znakiem zapytania. Czy tego chcemy czy nie spekulacje pozostają spekulacjami, a tajemnica jeziora Loch Ness nadal czeka na swoje wyjaśnienie.

 

Źródło: http://mysteriousuniverse.org/2015/07/top-expert-changes-mind-about-loch-ness-monster/

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Ziemia i ta rzeczywistość ma

Ziemia i ta rzeczywistość ma więcej zagadek do zaoferowania niż materialiści którzy tu wykrzykują, że tego lub tamtego nie ma. ! (...)W oparciu o szczegółowe badania wspomnianych wcześniej starych map Hapgood ustalił, że Antarktyda była kiedyś wolna od lodu. Na biegunie południowym znaleziono szczątki roślin, jakie nie występują w strefie klimatu arktycznego. Ląd Antarktydy musiał się pierwotnie znajdować około 3200 kilometrów dalej na północ, a tym samym leżeć w strefie klimatu umiarkowanego. Również konserwatywni geolodzy nie wykluczają wolnej od lodu Antarktydy, dodając, że mogła tak wyglądać kilkadzie­siąt milionów lat temu. Kto jednak w takim razie mógł sporządzić mapy, przesta­wiające Antarktydę bez lodu?(...)Zasadnicze znaczenie ma podobny rozmiar przesunięcia stref klimatycznych i zajście porównywalnych, niezwykłych zdarzeń zarówno na półkuli północnej, jak i południowej.

Nie pasują do tego żadne teorie, chyba że z braku dowodów uznamy, iż wszystko było dziełem przypadku. (...)Zdaniem Mucka nastąpiło przesunięcie biegunów, wynikające z przechylenia osi obrotu naszej Ziemi o co najmniej 20 stopni pod wpływem potężnego uderzenia asteroidy. Logiczne i jednocześnie proste wyjaśnienie, które pasuje do opisanych zjawisk. Wątpliwe jednak, czy jedno uderzenie planetoidy mogłoby wywołać taki efekt. Jeżeli oś ziemska uległa przechyleniu tylko raz, na skutek uderzenia asteroidy czy innego zdarzenia, to oznaczałoby, że wcześniej nie było pór roku. Czyżby lu­dzie przed potopem żyli w lepszych warunkach, bo nie było wtedy wcale zim, a najwyżej bardzo łagodne? W stałych warunkach klimatycznych zawsze byłoby w bród owoców i innych jadalnych darów przyrody. Może był to biblijny raj?(...)Przed potopem mogły więc panować zupełnie inne warunki naturalne. W Biblii, starobabilońskim eposie o Gilgameszu i w innych starożytnych tekstach mowa jest o lu­dziach, którzy dożywali wieku kilkuset lat.(...)

Metoda datowania radiowęglowego ma pewne ograniczenia. Wbrew opinii wielu osób - nie jest ona w stanie określić domniemanego wieku Ziemi liczonego w miliardach lat. Powód jest prosty. Po 50 tysiącach lat, zawartość węgla 14 jest już tak mała (około 0,24%), że nie pozwala na wykonanie stosownych pomiarów. Zatem wszystkie wyniki powyżej tego progu, otrzymane rzekomo datowaniem radiowęglowym, pozostają w sferze fikcji. Willard Libby, autor metody datowania radiometrycznego, powiedział kiedyś, że naszej atmosferze potrzebne jest 30 tysięcy lat aby osiągnąć equilibrium. Oznacza to, że po danym czasie zrówna się tempo powstawania nowego i rozpadu obecnego izotopu C14. Jednak punkt ten wciąż nie został osiągnięty. Czy zatem kreacjonistyczny postulat młodej Ziemi ma swoje podłoże naukowe? Datowanie radiowęglowe do dziś budzi sporo podejrzeń. Założenia, których wymaga, zdecydowanie zmniejszają jego wiarygodność, a liczne przykłady błędnych wyników na przedmiotach o znanym wieku wręcz ją burzą.
 
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/jaki-jest-wiek-ziemi-wedug-fizyka.html
Ziemia może mieć faktycznie około 7000 lat. Ten kto stworzył tak niezwykły świat i dał życie istotom inteligentnym musi być wręcz szokująco niezwykłą Istotą ! Ciężko sobie to uświadomić ale wygląda na to, iż jesteśmy STWORZONYMI istotami, to znaczy Biblijny Adam i Ewa byli wykonanymi przez Stwórcę istotami, natomiast my ludzie po potopowi jesteśmy istotami z uratowaną, jeszcze czystą informacją DNA !
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/analiza-anatomiczna-czaszek-nefilim.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Że w jeziorze nie ma potwora

Że w jeziorze nie ma potwora to całkiem prawdopodobne ale, że samego jeziora też nie ma, to już przegiąłeś. W jego pobliżu jest jeszcze parę jezior rynnowych o podobnych nazwach. Zresztą ten koment to pewnie prowokacja...

Portret użytkownika MKs

To był słoń! Gdzieś

To był słoń! Gdzieś czytałem, że gdy zrobiono to zdjęcie, nad jeziorem rozbity był cyrk. Gdy zrobił sie wokół tego zdjęcia szum właściciel cyrku wyznaczył nagrodę za złapanie potwora. Najwyraźniej wiedział on, że nic ludzie nie złapią gdyż jego słoń wrócił już z kąpieli.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

he he "zaledwie" 24 lata

he he "zaledwie" 24 lata mieszkania jak cygan w wilgotnej przyczepie wystarczyło oszołomowi do odkrycia jeszcze bardziej kretyńskiej niż "oryginalna" szarlataneria wymówki... to wielki sum, proszę państwa - doszedłem do tego wniosku po trwającej ćwierć wieku medytacji.... no masakra
ciekawe ile lat w cygańskiej przyczepie aron jasnopomroczny spędzi na medytacji do własnej dupy zanim dojdzie do przekonania że nie jest jasnowidzem tylko menelem z przyczepy... tak zwany trailor trash

Strony

Skomentuj