Zdaniem rabinów, epidemię koronawirusa może zatrzymać jedynie budowa Trzeciej Świątyni w Jerozolimie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Obecnie Covid-19 zabił ponad 3200 osób i zainfekował ponad 94 tys. ludzi na całym świecie. Eksperci aktywnie próbują teraz rozszyfrować genom wirusa, zrozumieć, jak on działa i znaleźć na to lekarstwo, ale najprawdopodobniej ta praca zajmie wiele miesięcy, jeśli nie lata. Amesh Adalya, ekspert od chorób zakaźnych w Johns Hopkins Center for Health Security, powiedział w wywiadzie dla Business Insider: „Musimy pogodzić się z faktem, że wirus będzie z nami przez dłuższy czas i zniknie wraz z pojawieniem się szczepionki. Jedyne, co możemy teraz zrobić, to zmniejszyć częstotliwość przenoszenia wirusa do czasu wyleczenia.”

 

Jednak pomimo takich pesymistycznych prognoz, w Izraelu jest osoba, która wie, jak powstrzymać epidemię. Słynny rabin Arye Lipo, nauczyciel religioznawstwa, uważa, że Bóg karze ludzkość koronawirusem, ponieważ Trzecia Świątynia nie została zbudowana w Ziemi Świętej. Na Górze Świątynnej znajdowały się dwie święte świątynie Jeruzalem, które były kluczowymi miejscami kultu, dopóki nie zostały zniszczone przez Babilończyków i Rzymian. I, jak mówi rabin Lipo w tym wywiadzie, konieczne jest zbudowanie Trzeciej Świątyni, aby nie tylko pomóc przywrócić żydowską wiarę, ale także zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

 

Rabin nauczał swoich wyznawców podczas specjalnej lekcji na Wzgórzu Świątynnym, gdzie powiedział m.in.: „Jesteśmy tutaj na Wzgórzu Świątynnym, wysyłając modlitwę o uzdrowienie całego świata. Świątynia jest jej koroną, jak tefilin na głowie Żyda. Jesteśmy przekonani, że powrót korony tefilinowej na Wzgórze Świątynne usunie koronę cierpienia, koronawirusa, ze świata” - tłumaczy rabin. Na poparcie swoich słów rabin zacytował proroka Izajasza, który porównał Wzgórze Świątynne z koroną:

 

1. W dniach ostatecznych góra domu Pańskiego zostanie położona na czele gór i powstanie ponad wzgórzami, a wszystkie narody do niej popłyną.

 

2. I wiele narodów pójdzie i powie: przyjdźcie, a pójdziemy na górę Pana, do domu Boga Jakuba, a On nauczy nas Swoich dróg i będziemy kroczyć Jego ścieżkami; bo Prawo wyjdzie z Syjonu, a słowo Pańskie z Jeruzalem.

 

Izraelskie wydanie Breaking Israel News również cytuje rabina Lipo i zwraca uwagę na fakt, że koronawirus naprawdę przypomina koronę, a słowo „korona” w wielu językach ludów niepowiązanych brzmi w przybliżeniu tak samo. Zapożyczenia językowe są wykluczone, ponieważ ludy, które stworzyły te języki, są rozdzielone przez oceany. Dlatego mówimy albo o jakimś wspólnym proto-języku, który istniał przed upadkiem Wieży Babel i separacji ludów, albo o jakimś mistycznym zbiegu okoliczności. Jednak w każdym razie symbolika jest oczywista i według Breaking Israel News rabin powinien być wysłuchany. Być może wirus jest naprawdę wysyłany do ludzi jako kara i istnieje tylko jeden sposób na anulowanie tego nieszczęścia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cepcepacepem

Nie można patrzeć na

Nie można patrzeć na oślumpranego, kudłaja-gudłaja a co dopiero słuchać chorych fantasmagorii archeparcha... Wszyscy oni nic tylko świątynie-podżegalnie jednych jedyniesłusznych wyznawców przeciw drugim i kolejnym jedyniesłusznym wyznawcom by budowali - cała ziemia jest już nimi zapaskudzona i końca temu obłędowi nie widać bo każda WADZA przed nimi klęczy i o zmiłowanie oraz ambonalne poparcie czasu wyborów jęczy...

Portret użytkownika Arbuz

Nic nie zatrzyma zarazy, do

Nic nie zatrzyma zarazy, do póty tolerancyjny twór z l z przodu nie zostanie usunięty, wymazany, zniszczony itp. Moję życzenie skierowałem do mojego nowego Boga Boruty, do którego kieruje moją wiarę. 4 z 5 życzeń zostały spełnione w ciągu 2 lat 3 pierwsze w ciągu 2 tygodni. Jeśli toleracyjny twór przepadnie wtedy będzie moje 5 życzenie. Smile Gość jest lepszy niż złota rybka. Oczywiście źródło virusa to face, Chiny nie mają z tym nic wspólnego, ja sam nigdy nie czułem się lepiej niż teraz więc jestem odporny na zarazę. Zobaczycie jak owy twór i jego wyznawcy przepadną to to się uspokoi. Nie napisałem wprost jaki to twór ale każdy będzie wiedział o co chodzi to coś pojawia się czasem po deszczu.

Portret użytkownika Homo sapiens

Żydzi mają prawdziwy skarb,

Żydzi mają prawdziwy skarb, ale dostęp do tego skarbu posiada jedynie Jezus Chrystus, i tylko z pomocą Ducha Świętego można otrzymać łaskę i wgląd w te tajemnice, co jest niezwykłe i dla wielu niezrozumiałe !

Cała ta historia wyjścia z innego wymiaru, to znaczy z Egiptu, jest cudowną tajemnicą, warto by ludzie się zaczęli nią interesować, bo ucieczka z niewoli egipskiej jest możliwa i każdy człowiek który jest niewolnikiem w innym wymiarze, tzn. w Egipcie, powinien prosić o łaskę Chrystusa by mógł wyjść razem z innymi nawróconymi, z chrześcijanami.

"Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz Syn pozostaje na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. " J, 8, 31-47

To znaczy żeby wyjść z innego wymiaru niewolników Egiptu i wejść do innego wymiaru Nieba Chrystusa i Ducha Świętego !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Felipesku

Ten wasz "Bóg" kiedys

Ten wasz "Bóg" kiedys wymordowal cala ludzkosc... a wy myslicie ze przejmuje sie wami i cos wam da w zamian za wybudowanie jakiejs budowli... Poza tym powtarzam ciagle ze "Bóg" to jakis byt jeat ale nie jeat on prawdziwym Stwórcą wszystkiego a jedynie podszywa sie... samo myślenie daje wszelkie odpowiedzi.

Skomentuj