Zegarek, który odmierza czas do twojej śmierci

Kategorie: 

Źródło: http://mytikker.com/
Fredrik Colting zaprojektował zegarek na rękę "Tikker", dzięki któremu dowiemy się nie tylko jaka jest obecnie godzina ale również ile pozostało nam czasu do końca naszego życia. Choć sam pomysł może na pierwszy rzut oka wydawać się negatywny, twórca twierdzi że stworzył go w dobrym celu.

 

Colting chce w ten sposób uzyskać pewien efekt psychologiczy. Człowiek wiedząc ile pozostaje mu życia uświadamia sobie, że powinien wykorzystać dosłownie każdą sekundę aby cieszyć się swoim życiem, puki może, oraz żyć pełnią życia. Osoba nieuleczalnie chora dowiaduje się od swojego lekarza ile w przybliżeniu pozostaje mu życia. Oczywiście najpierw pojawia się poważna depresja a potem niektóre osoby dochodzą właśnie do takiego wniosku. Twórca twierdzi, że kupując ten zegarek, nasze życie stanie się o wiele lepsze, zaczniemy cieszyć się życiem i doceniać to co mamy.

 

"Myślę że możemy prowadzić lepsze życie i podejmować lepsze decyzje gdy jesteśmy bardziej świadomi upływającego czasu" - powiedział Fredrik Colting.

 

"Tikker" znajduje się na stronie Kickstarter.com, gdzie można znaleźć wiele innych interesujących projektów należących do osób, którzy szukają wsparcia dla swoich wynalazków. W ciągu kilkunastu dni Colting uzyskał ponad 55 tysięcy dolarów, więc zainteresowanie jest dość spore. Sam zegarek natomiast kosztuje 39 dolarów. Osoba która zakupi ten prototyp otrzyma również kwestionariusz dzięki któremu będzie mogła oszacować ile pozostało jej życia, a następnie wprowadzić dane do zegarka.

 

 

Źródło: http://www.kickstarter.com/projects/259499751/tikker-the-wrist-watch-that-counts-down-your-life

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj