Zgodnie z legendami, Annunaki stworzyli ludzi ponad 400 tys. lat temu

Kategorie: 

Źródło: https://www.ancient-code.com/anunnaki-create-mankind-400-thousands-years-ago/

Niemal wszystkie starożytne teksty skupiają się na historii stworzenia świata i początkach ludzkości. Bez znaczenia o jakiej starożytnej religii czy kulturze mówimy, wszystkie mają wspólny mianownik – twierdzą, że życie na ziemi zostało stworzone przez pewnego rodzaju „interwencję”.

Przykładem może być święta księga Majów a nawet Koran czy Biblia. Każda z tych ksiąg w dużej mierze skupia się na wyjaśnieniu skąd się wzięliśmy i jaka jest geneza gatunku ludzkiego na Ziemi. Każdy z tych przekazów zawiera motyw stworzenia człowieka, gdzie to „Bóg” był twórcą i sprawcą życia. Jednak kim mogli być owi „bogowie”? Być może jedne z najstarszych podań na Ziemi – te, pochodzące ze starożytnego Sumeru – pomogą nam zrozumieć tę zagadkę.

W podaniach starożytnych kultur mezopotamskich, pojawiają się informacje na temat starożytnych bogów zwanych przez nich Anunnaki. Wiele osób wierzy, że wspomniane istoty to nie bóstwa, ale inteligentna rasa, która stoi sa powstaniem gatunku ludzkiego. Reasumujac, uważają oni, że nie są to mitologiczne twory, a obcy „bogowie”, którzy żyli na Ziemi w odległej przeszłości.

 

Wiele osób wierzy, że Anunnaki byli zaawansowaną technologicznie cywilizacją, która przybyła na Ziemię z obcej planety i wylądowała w Zatoce Perskiej 432 tys. lat temu. Zacharia Sitchin, twórca siedmiotomowego cyklu „Kroniki Ziemi”, w którym przedstawia własną teorię dotyczącą historii i prehistorii naszego globu oraz powstania ludzkości twierdzi, że około 250 tys. lat temu, Anunnaki połączyli się z gatunkiem Homo erectus, co stworzyło późniejszy gatunek, znany dziś jako Homo sapiens.

W pewnym sensie potwierdza to treść mitów i świętych ksiąg, które ewidentnie podkreślają, że gatunek ludzki został stworzony przez istotę wyższą od człowieka. Czy te istoty to Anunnaki? Czy jest możliwe, że wszystkie mity i podania są do siebie podobne, ponieważ pochodzą z tego samego źródła? Nowe odkrycia i alternatywne teorie, które kwestionują nasze dotychczasowe podejście są źle widziane przez współczesną naukę i oświatę ale przecież z takim samym oporem ścierali się wszyscy wielcy ludzie odrzucający dotychczasowe dogmaty.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Człowiek z Ziemi

Historia bez końca odwieczne

Historia bez końca odwieczne pytanie ludzkości z kąd sie wzielismy i jakie było nasze stworzenie oni nas a kto ich ? A może było inaczej ziemie zamieszkuje wiele roznych ras i to nie te ktore znamy ale na długo przed nami mieszkali inni "ludzie" przed katastofą potopem. Do dziś mamy po nich wielkie konstrukcje ktore przedtrwały do naszych czasów. A my jestesmy ich potomkami.

Portret użytkownika Człowiek z Ziemi

Historia bez końca odwieczne

Historia bez końca odwieczne pytanie ludzkości z kąd sie wzielismy i jakie było nasze stworzenie oni nas a kto ich ? A może było inaczej ziemie zamieszkuje wiele roznych ras i to nie te ktore znamy ale na długo przed nami mieszkali inni "ludzie" przed katastofą potopem. Do dziś mamy po nich wielkie konstrukcje ktore przedtrwały do naszych czasów. A my jestesmy ich potomkami.

Portret użytkownika Sio

Nikt nikogo nie stwarzał.

Nikt nikogo nie stwarzał. Annunaki stali się ludżmi.

Istoty anielskie stały się bóstwami, potem bóstwa stały się ludżmi a ci demonami spożywającymi padlinę i mięso oraz inne nieczyste pożywienie. Zabijają siebie nawzajem.

Żadne stwarzanie z niczego nie istnieje, ale przeistoczanie.

Obecnie człowiek czyli demon może ponownie stać się aniołem, ale tylko ten, który nim był i bóstwem. Reszta nie  może bo duch może się zmieć tylko w tego kim wcześniej był.

 

Portret użytkownika Roman

Wszystko co stworzone podlega

Wszystko co stworzone podlega ewolucji/ zmianie więc także i Duch !  Stałą jest tylko zmiana ! Najkrótszą definicją rozwoju podaje Kabała: kamień, drzewo,zwierzę, człowiek, demon, Bóg. Pogłówkuj, a zrozumiesz.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika eKolo

To może małe przypomienie z

To może małe przypomienie z Księgi Rodzaju "26 A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam....". Sprawdziłem w innych dostępnych wydaniach Biblii i tam również jest liczba mnoga. Różnicę można zauważyć w Biblii Warszawsko-Praskiej która zamiast słowa "uczyńmy" zawiera słowo "stwórzmy". Tak czy inaczej jest liczba mnoga a słowo Bóg może zawierać dowolną ilość istot podobnie jak współcześne słowa "Sejm", "Zarząd", "Kratorium" itp.

Portret użytkownika b@ron

niezupełnie ... bo w bibli

niezupełnie ... bo w bibli występuje bóg w trzech osobach bożych i liczba mnoga może tego dotyczyć, zwróć uwagę nawet na  10 przykazań

"Jam jest Pan .Bóg twój, który cie wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli."

"Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną"

a znalazło by się więcej ... problem jednak w interpretacji i tłumaczeniu starych zapisków ... nie wiemy kto i ile zmienił z oryginału i ile prawdy zostało w dzisiejszych wydaniach ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika eKolo

Zgadzam się z ostatnim

Zgadzam się z ostatnim zdaniem. Nie wiadomo ile z orginalnego przekazu jest w dzisiejszej Biblii. Poza tym mam wrażenie, że w Biblii jest kilku bogów: na początku stwórca, później mąciciel, wojownik itd ale wszyscy z narcystycznym uwielbieniem samych siebie

A co do 10 przykazań... Z psychologicznego punktu widzenia ludzka podświadomość nie czyta/rozumie słowa "nie". Np. powiedz małemu dziecku: "nie dotykaj piekarnika" i nie tłumacz mu dlaczego - na pewno dotknie. A teraz przeczytaj jeszcze raz 10 przykazań bez czytania słowa "nie" i będziesz miał dokładny instruktaż dla ludzi od głównego bohatera Biblii. Wydaje mi się, że świadomy tego faktu Jezus dał dwa ważniejsze przykazania bez słowa "nie" i które są rzeczywiście warte stosowania...

Portret użytkownika Roman

Biblia nie jest żadną świętą

Biblia nie jest żadną świętą księgą, została napisana i zredagowana przez ludzi,z ludzkimi intencjami i subiektywnym zrozumieniem. Z Bogiem i rozwojem duchowym ma niestety niewiele wspólnego, a tam gdzie ma to niestety jest interpretowana przez cwaniacki kler  na wzór i podobieństwo swoje. Przez dwa tysiące lat strzegą ,jak oka w głowie, że SYNOSTWO TO LUDZKOŚĆ,a Chrystus to jeden z SYNOSTWA !  Każdy człowiek jest SYNEM JEDYNYM !  STWÓRCA jest MIŁOŚCIĄ więc nie może sprawiać prawdziwego cierpienia, a Bóg w którego karzą wam wierzyć religie jest tylko wykreowanym przez człowieka bożkiem, którego niby nie ma, ale jest powodem do tworzenia fałszywej iluzji, w której nieżle można się ustawić, zresztą też iluzorycznie, gdyż nasza rzeczywistość, rzeczywistą w żadnym wypadku nie jest. Kto pomyśli zrozumie !

Portret użytkownika eKolo

Skoro Bóg jest taaaaki dobry

Skoro Bóg jest taaaaki dobry i wspaniały no to poczytaj jak sam o sobie mówi:

Księga Wyjścia (5) "Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. "

Księga Nahuma(2): "Zazdrosnym i mszczącym się Bogiem jest Pan; mścicielem jest Pan i Władcą  pełnym ] gniewu ; Pan mści się nad swymi wrogami i długo się gniewa na swoich nieprzyjaciół."

Z opisów biblijnych możemy wyczytać, że ten bóg w swej nieskończonej dobroci i miłosierdziu zamordował lub w zabiciu współdziałał około 2,5 mln ludzi!!! (link: http://biblia.pismo-swiete.pl/bogjestmiloscia.html). Jeśli przyjąc, że za czasów Mojżesza było na Ziemi 100mln ludzi to ten bóg wymordował 2,5% ziemskiej populacji!!! A ile osób zginęło w jego imię w czasach późniejszych?!?!? Tak czy inaczej większego demona pochałaniającego istnienia ludzkie to we wszystkich kulturach świata nie znajdziecie...

 

Portret użytkownika Meg

Jak poczytasz dobrze Biblie

Jak poczytasz dobrze Biblie to bedziesz wiedział, że Bóg nie zabijał ludzi tylko potomków nefilimów, skażone genetycznie istoty a także tych, którzy mu ewidentnie bluźnili. Demoniczne anioły zeszły na ziemię by skazić rodzaj ludzki, co miało zapobiec przyjściu na świat Jedynego Sprawiedliwego Człowieka.

Łatwo jest wydawać wyroki, gdy nie zna się całej historii opisanej w Piśmie św. a jedynie w wyrwane z kontekstu fragmenty.

Portret użytkownika b@ron

z całym szacunkiem, ale

z całym szacunkiem, ale bezsensownie to napisałeś/aś...

"Bóg nie zabijał ludzi tylko potomków nefilimów, skażone genetycznie istoty a także tych, którzy mu ewidentnie bluźnili"

a ci którzy mu bluźnili nie byli ludźmi? ... wszystkie wojny religijne opierają się na mordowaniu tych co bluźnią, tłumaczenie boga w ten sposób nie ma sensu

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Meg

Dlatego, że oddał na śmierć

Dlatego, że oddał na śmierć krzyżową jednorodzonego syna by odkupił grzech ludzkości. Ponieważ Chrystus jest jedną z osób trójosobowego Boga, więc tak naprawdę Bóg wydał sam siebie. 

Żyjemy we wszechświecie stworzonym przez Jahwe, dlatego powinniśmy być Mu posłuszni i wdzięczni, ze naprawił to co skrewili nasi prarodzice. Najdziwniejsze na tym świecie jest to, że ludzie nie chcą daru Boga przyjąć, wolą dalej taplać się w tym swoim bagienku i iść na zatracenie, a to takie proste, przyjąć zbawienie. Ktoś może teraz krzyknąć, hej ty nie masz racji, nie ma Boga, to ewolucja, to annunaki itp. Dobrze, jeśli nie mam racji to po śmierci zniknę, proch do prochu. A jeśli mam rację? Bóg wszystkich rozliczy. A przyjęcie zbawienia oznacza, że nie idziesz na sąd. Warto o tym pomyśleć bo wieczność na dole jest bardzo długa i smutna.

Portret użytkownika b@ron

odkupił grzech ludzkości  ???

odkupił grzech ludzkości  ??? po pierwsze jeśli to była ofiara z syna, to musiał ją złożyć komuś kto był ponad nim i bynajmniej nie była to oznaka iż był wszechmocny ... po drugie, co on niby naprawił po naszych prarodzicach ??? po trzecie, dlaczego uważasz, że kto nie przyjmie zbawienia idzie na zatracenie ??? i wreszcie po czwarte, co to znaczy "przyjąć zbawienie" ???

skąd  ty niby wiesz że wieczność na dole jest smutna i długa i kiedy idziesz a kiedy nie idziesz pod sąd ?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika adiringo

Nasz wspaniały Bóg Jahwe to

Nasz wspaniały Bóg Jahwe to Bóg wojny co też w Biblii jak wół jest napisane (księga wyjscia) jego gierki pomiędzy izraelitami a Egipcjaninami są aż nazbyt widoczne, czytać ze zrozumieniem proszę 

Portret użytkownika adiringo

A chociażby w Biblii, po

A chociażby w Biblii, po zerwaniu jabłka, jak się jeden Bóg dowiedział to poszedł pogadać z innymi o tym jakim to zagrożeniem jest człowiek rozpoznający dobro od zła, a z obawy żeby z drzewa życia nie zerwał owocu wygnali go z raju 

Portret użytkownika Edgar

akurat biblia jasno mówi

akurat biblia jasno mówi "jest jeden bóg" - w którym miejscu? To dogmaty kościelne - jeden bóg, ale wtrzech osobach... itd. itp.

 

W Księdze Rodzaju 1.26 - pierwszej księdze Pisma Świętego Starego Testamentu czytamy: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. (...)

 

A tak w ogóle są to nieistotne bzdety. 

 

Porównaj stan świadomości swej duszy ze stanem duchowego zamroczenia nienawiścią do innych.

Portret użytkownika Angelussimus

To wszystko domniemania.

To wszystko domniemania. Annunaki po Potopie zdegradowali się genetycznie i obecnie to są słynne szaraki... To była i jest ziemska "cywilizacja", czyli "upadłe Anioły"

Portret użytkownika biedulka

Gdybyś napisał, że człowiek w

Gdybyś napisał, że człowiek w obecnym swoim kształcie ma około 6000 lat, zapewne było by to jakąś tam podstawą dyskusji, ale, że ziemia ma 6000 lat to już jest absurdem do kwadratu i na nic tutaj filmiki z YOUTUBE :D.  Nie ma żadnych podstaw by nie wierzyć przetłumaczonym mniej lub lepiej przekazom sumeryjskim, że ziema powstała  z rozpadu wodnej planety Tiamant. Czyli pierwotnie ziemia po nabraniu kulistego kształtu musiała miliardy lat zbierać pył i gruz kosmiczny by na jej wodnej powierzchni powstała kilkuset kilometrowa twarda skorupa na której rozwinęło się źycie. Oczywiście z pomocą inteligentnych istot których mozemy nazywać Annunakami, Bogami i jak kto woli:) Przestań więc bredzić o wieku ziemi 6000 lat bo to jest niedorzecznością i świadczy o braku podstawowego myślenia:).

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Istotnie. Ziemia nie ma wieku

Istotnie. Ziemia nie ma wieku liczonego w miliardach, czy w milionach lat. To są tysiące i to niewiele. Wszelkie dowody polegające na badaniu radiowęglowym oscylują na odległościach czasowych w granicach tych 6-12 000 lat. ( Badania izotopowe są do dupy)

Dodać należy, że zgodnie z przekazami summeryjskimi Stwórca Swiata tworzył swoje dzieło 7 dni, z tym że 1 dzien Stwórcy to 1000 lat... co bezczelnie pustynni rabini ukradli i umieścili ten fakt w swoej biblii...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Czuję się zaszczycony, że

Czuję się zaszczycony, że poświęcasz mojej osobie tak dużo czasu... Nie masz pomysłów, by mysleć o kimś innym? Pomyśl o swojej kobicie, którą posuwa twój sąsiad....

w sutannie...

...Angelus Maximus Rex

Skomentuj