Zgodnie z legendami, Annunaki stworzyli ludzi ponad 400 tys. lat temu

Kategorie: 

Źródło: https://www.ancient-code.com/anunnaki-create-mankind-400-thousands-years-ago/

Niemal wszystkie starożytne teksty skupiają się na historii stworzenia świata i początkach ludzkości. Bez znaczenia o jakiej starożytnej religii czy kulturze mówimy, wszystkie mają wspólny mianownik – twierdzą, że życie na ziemi zostało stworzone przez pewnego rodzaju „interwencję”.

Przykładem może być święta księga Majów a nawet Koran czy Biblia. Każda z tych ksiąg w dużej mierze skupia się na wyjaśnieniu skąd się wzięliśmy i jaka jest geneza gatunku ludzkiego na Ziemi. Każdy z tych przekazów zawiera motyw stworzenia człowieka, gdzie to „Bóg” był twórcą i sprawcą życia. Jednak kim mogli być owi „bogowie”? Być może jedne z najstarszych podań na Ziemi – te, pochodzące ze starożytnego Sumeru – pomogą nam zrozumieć tę zagadkę.

W podaniach starożytnych kultur mezopotamskich, pojawiają się informacje na temat starożytnych bogów zwanych przez nich Anunnaki. Wiele osób wierzy, że wspomniane istoty to nie bóstwa, ale inteligentna rasa, która stoi sa powstaniem gatunku ludzkiego. Reasumujac, uważają oni, że nie są to mitologiczne twory, a obcy „bogowie”, którzy żyli na Ziemi w odległej przeszłości.

 

Wiele osób wierzy, że Anunnaki byli zaawansowaną technologicznie cywilizacją, która przybyła na Ziemię z obcej planety i wylądowała w Zatoce Perskiej 432 tys. lat temu. Zacharia Sitchin, twórca siedmiotomowego cyklu „Kroniki Ziemi”, w którym przedstawia własną teorię dotyczącą historii i prehistorii naszego globu oraz powstania ludzkości twierdzi, że około 250 tys. lat temu, Anunnaki połączyli się z gatunkiem Homo erectus, co stworzyło późniejszy gatunek, znany dziś jako Homo sapiens.

W pewnym sensie potwierdza to treść mitów i świętych ksiąg, które ewidentnie podkreślają, że gatunek ludzki został stworzony przez istotę wyższą od człowieka. Czy te istoty to Anunnaki? Czy jest możliwe, że wszystkie mity i podania są do siebie podobne, ponieważ pochodzą z tego samego źródła? Nowe odkrycia i alternatywne teorie, które kwestionują nasze dotychczasowe podejście są źle widziane przez współczesną naukę i oświatę ale przecież z takim samym oporem ścierali się wszyscy wielcy ludzie odrzucający dotychczasowe dogmaty.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Człowiek z Ziemi

Historia bez końca odwieczne

Historia bez końca odwieczne pytanie ludzkości z kąd sie wzielismy i jakie było nasze stworzenie oni nas a kto ich ? A może było inaczej ziemie zamieszkuje wiele roznych ras i to nie te ktore znamy ale na długo przed nami mieszkali inni "ludzie" przed katastofą potopem. Do dziś mamy po nich wielkie konstrukcje ktore przedtrwały do naszych czasów. A my jestesmy ich potomkami.

Portret użytkownika Człowiek z Ziemi

Historia bez końca odwieczne

Historia bez końca odwieczne pytanie ludzkości z kąd sie wzielismy i jakie było nasze stworzenie oni nas a kto ich ? A może było inaczej ziemie zamieszkuje wiele roznych ras i to nie te ktore znamy ale na długo przed nami mieszkali inni "ludzie" przed katastofą potopem. Do dziś mamy po nich wielkie konstrukcje ktore przedtrwały do naszych czasów. A my jestesmy ich potomkami.

Portret użytkownika Sio

Nikt nikogo nie stwarzał.

Nikt nikogo nie stwarzał. Annunaki stali się ludżmi.

Istoty anielskie stały się bóstwami, potem bóstwa stały się ludżmi a ci demonami spożywającymi padlinę i mięso oraz inne nieczyste pożywienie. Zabijają siebie nawzajem.

Żadne stwarzanie z niczego nie istnieje, ale przeistoczanie.

Obecnie człowiek czyli demon może ponownie stać się aniołem, ale tylko ten, który nim był i bóstwem. Reszta nie  może bo duch może się zmieć tylko w tego kim wcześniej był.

 

Portret użytkownika Roman

Wszystko co stworzone podlega

Wszystko co stworzone podlega ewolucji/ zmianie więc także i Duch !  Stałą jest tylko zmiana ! Najkrótszą definicją rozwoju podaje Kabała: kamień, drzewo,zwierzę, człowiek, demon, Bóg. Pogłówkuj, a zrozumiesz.

Portret użytkownika b@ron

w tym sęk, że w religiach, to

w tym sęk, że w religiach, to występuje "bóg" a nie "bogowie" annunaki jako nasi stwórcy ... okej, ale oni wcześniej też skądś musieli się wziąść ... tego typu "poznawanie histori ludzkości" nigdy nie doprowadzi do poznania prawdy

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika eKolo

To może małe przypomienie z

To może małe przypomienie z Księgi Rodzaju "26 A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam....". Sprawdziłem w innych dostępnych wydaniach Biblii i tam również jest liczba mnoga. Różnicę można zauważyć w Biblii Warszawsko-Praskiej która zamiast słowa "uczyńmy" zawiera słowo "stwórzmy". Tak czy inaczej jest liczba mnoga a słowo Bóg może zawierać dowolną ilość istot podobnie jak współcześne słowa "Sejm", "Zarząd", "Kratorium" itp.

Portret użytkownika b@ron

niezupełnie ... bo w bibli

niezupełnie ... bo w bibli występuje bóg w trzech osobach bożych i liczba mnoga może tego dotyczyć, zwróć uwagę nawet na  10 przykazań

"Jam jest Pan .Bóg twój, który cie wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli."

"Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną"

a znalazło by się więcej ... problem jednak w interpretacji i tłumaczeniu starych zapisków ... nie wiemy kto i ile zmienił z oryginału i ile prawdy zostało w dzisiejszych wydaniach ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika eKolo

Zgadzam się z ostatnim

Zgadzam się z ostatnim zdaniem. Nie wiadomo ile z orginalnego przekazu jest w dzisiejszej Biblii. Poza tym mam wrażenie, że w Biblii jest kilku bogów: na początku stwórca, później mąciciel, wojownik itd ale wszyscy z narcystycznym uwielbieniem samych siebie

A co do 10 przykazań... Z psychologicznego punktu widzenia ludzka podświadomość nie czyta/rozumie słowa "nie". Np. powiedz małemu dziecku: "nie dotykaj piekarnika" i nie tłumacz mu dlaczego - na pewno dotknie. A teraz przeczytaj jeszcze raz 10 przykazań bez czytania słowa "nie" i będziesz miał dokładny instruktaż dla ludzi od głównego bohatera Biblii. Wydaje mi się, że świadomy tego faktu Jezus dał dwa ważniejsze przykazania bez słowa "nie" i które są rzeczywiście warte stosowania...

Strony

Skomentuj