Zgodnie z ostatnimi obliczeniami, powinno istnieć co najmniej bilion technologicznych cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Nowe badanie przeprowadzone przez astrofizyka prof. Adama Franka oraz astronoma Woodruffa Sullivana może w pewnym stopniu rozwiązać tajemnicę życia na innych planetach. Ich zdaniem, problem ten można ostatecznie rozwikłać z pomocą królowej wszystkich nauk, czyli matematyki.

 

Profesor Frank stwierdził bowiem, że sądząc po dzisiejszej wiedzy ludzkości na temat gwiazd, układów gwiezdnych i wreszcie całych galaktyk, to całkowity brak istnienia pozaziemskich cywilizacji, byłby niemożliwy. Zgodnie ze statystykami, wokół każdej gwiazdy średnio orbituje przynajmniej jedna planeta, wiemy również ile nowych gwiazd powstaje każdego roku, a około 20%-25% wszystkich planet jest zdatnych do podtrzymania życia.

Zagłębiając się dalej w te obliczenia, badacze chcieli ostatecznie stwierdzić czy ludzkość może być jedyną rozwiniętą technologicznie cywilizacją w naszej galaktyce. Wyniki tych obliczeń okazały się jednak oszałamiające, ponieważ nie dość, że wskazywały na istnienie wielu cywilizacji przed powstaniem rasy ludzkiej, to przy najbardziej pesymistycznym przeliczniku, przez całą historię kosmosu przewinęło się co najmniej bilion technologicznych cywilizacji.

Czy jest to jednak ostateczny dowód na istnienie obcych ras ? Niestety na ten moment, większość z nas czeka na dowód, który byłby bardziej materialny i mógłby ostatecznie rozwiać nasze wątpliwości a nie jedynie je zmniejszyć. Kto wie może doczekamy się takiego dowodu jeszcze za naszego życia ?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika szymek

oczywiście nie mamy 100%

oczywiście nie mamy 100% pewnosci,że inne cywilizacje istnieją,ale też nie mamy pewności że oni nie istnieją,więc po co insyunować,wezmy pod uwagę fakt,że wszechświat jest gigantyczny i aby akurat nasze cywilizacje się spotkaly potrzeba czasu nawet jeżeli już tu są to jeszcze długo zanim się z nimi zobaczymy,będą woleli poczekać,aż my ludzie przestaniemy zachowywać się jak dzikusy i będziemy na odpowiednim poziomie zarówno intelektualnym jak i technologicznym oraz także społecznym.Tak poza tym to najpierw wyliczali,że jest 10000 cywilizacji zaawansowanych technicznie(według równania Drayk*a)
 

Portret użytkownika KoFiPL

a dlaczego nie zakładasz że

a dlaczego nie zakładasz że potrzebny czas już dawno minął wiele razy - my na ziemi to nie jedyna cywilizacja która żyła - może jesteśmy jakąś tam "ą" cywilizacją a wszystkim wcześniejszym też to samo chodziło po głowach co nam...

Kosmos jest nieskończony - dlatego że nie można go nawet objąć myślami więc cywilizacji może być równie podobnie - nieskończenie wiele... Równanie równaniem to tylko człowiek - żadno równanie tego nam nie jest w stanie powiedzieć - trzeba myśleć i widzieć i mieć szczęście zobaczyć na własne oczy - wtedy wszystko staje się jasne Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Asia

W Biblii napisano, Bóg

W Biblii napisano, Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństowo, wynika z tego, że Bóg władca i stworzyciel Wszechświata jest podobny do człowieka, czyli jesteśmy wybrańcami, a przecież inne cywilizacje wyglądają inaczej niż my, powinniśmy być dumni z tego, że Bóg który stworzył Kosmos wygląda podobnie jak my chyba, że wszystkie religie to wymysł, sekty i kłamstwo, a cywilizacje się rodzą z tak zwanej "zupy fizycznej"

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Mówisz o administratorach

Mówisz o administratorach Boga. To oni nas stworzyli i oni nas zdradzili, stając się demonami.

W ten sposób złamali boskie przesłanie.. Bóg nie jest podobny do niczego i nikogo, gdyż jest inyteligentnym , niematerialnym Umysłem o zdolności kreacji

...Angelus Maximus Rex

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika benet

Obliczenia matematyczne to

Obliczenia matematyczne to jeszcze nie dowód, niemniej myślenie, że jesteśmy jedyną rozwiniętą cywilizacją w kosmosie jest faktycznie bardzo naiwne, bo niby że co ? jesteśmy wybrańcami ? czy jesteśmy tu za karę ? a może jesteśmy jedyną zacofaną i ułomną cywilizacją i dlatego żadne "wypasy" nie chcą mieć z nami nic wspólnego? może traktują nas jak kosmiczne śmieci, które dość, że nie potrafią zadbać o swój dom, to jeszcze bezlitośnie go niszczą. I wcale bym się nie zdziwił jeśliby tak było. Gdybym był kosmitą, patrzyłbym na działania tej rozumnej? cywilizacji ze zgrozą... i z litością.

Portret użytkownika Homo sapiens

"W środowisku UFO entuzjastów

"W środowisku UFO entuzjastów mowa jest często o podziemnych bazach, gdzie odbywa się proceder hybrydyzacji. Są to miejsca występowania transferu technologii, pochodzić ma ona od obcych. Do niedawna opowieści tego typu należały raczej do przestrzeni literatury sci-fi. Ujawniane coraz śmielej informacje o naziemnych laboratoriach, gdzie mają miejsce zaawansowane prace genetyków nad ludzkimi zarodkami, tak zwaną edycją ludzkiej informacji CRISPR, otwierają nas na nową rzeczywistość. Wielu badaczy-biblistów wykazuje, że tego typu aktywność wiązać się może z 'przywołaniem' do naszej rzeczywistości duchów pradawnych gigantów  (Nefilimów). Biblia w tej kwestii ma wiele do powiedzenia. Publikacje Toma Horna, czy Stephena Quayle nie pozostawiają wątpliwości, iż możemy mieć do czynienia z próbami sprowadzenia tych bytów z ich miejsca zesłania ("Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani..." Apokalipsa 17:9), albo z próbami stworzenia pseudo naukowych horrorów." całość tu:

http://popotopie.blogspot.com/2016/06/wyobrazcie-sobie-zrownowazony-rozwoj_13.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj