Zielone UFO zostało zaobserwowane nad Indiami

Kategorie: 

Źródło: MUFON

Amator fotografii wykonujący nocne zdjęcia w wiosce Gujarat w Indiach zdołał uwiecznić niezwykłe zjawisko UFO. Zdjęcie zostało wykonane przypadkiem, ale to co zawiera jest conajmniej zastanawiające.

 

Zjawisko miało miejsce 1 kwietnia 2017 roku. Zgodnie z wypowiedzią świadka niezidentyfikowany obiekt został uwieczniony wieczorem podczas obserwacji spadających gwiazd. Dopiero po powrocie do domu dostrzeżono zdjęcia zawierające dziwny świetlisty obiekt. Sprawa została zgłoszona do organizacji Mufon gdzie otrzymała numer seryjny 83441.

Część badaczy zwraciła również uwagę, że dziwny turkusowy, obiekt zaobserwowany w Indiach wykazuje niezwykłe podobieństwo do innego zielonego UFO, które pojawiło się na niebie nad Holandią, w czerwcu 2015 r. Nie wykluczone, że mamy tu doczynienia z tym samym obiektem, albo z tym samym zjawiskiem naturalnym. Spadające meteoryty o odpowiednim składzie chemicznym mogą wywoływać taki efekt, ale skala podobieństwa pomiędzy obydwojgiem zjawisk jest conajmniej podejrzana. Niestety autor fotografii twierdzi, że nie widział obiektu gołym okiem, a co za tym idzie, szansa na poznanie prawdy praktycznie nie istnieje.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika dzierak

Nie chodzi o aparat, ale o

Nie chodzi o aparat, ale o obiektyw. 

Ja mam dość często zarejestrowane takie flary obiektywem Tamron 17-50, f 2,8. 

Nie ma w tym żadnej tajemnicy. Żadne tam UFO. Przynajmniej nie to.

Portret użytkownika ???

Jeśli nie widział gołym okiem

Jeśli nie widział gołym okiem i w czasie robienia zdjęcia, rozwiązanie jest proste i samo się nasuwa. W czasie kiedy zostaje robione zdjęcie (od momentu naciśnięcia przycisku, a po element zapisu zajęcia) zachodzą zjawiska tzw. kwantowe (w pewnej ilości), których jeszcze naukowcy nie poznali i nie zrozumieli, a których my sami nie widzimy własnymi oczami, ale aparat (soczewka) i "prąd" już tak + zapis. Jeśli odgadną naukowcy tą tzw. mechanikę będzie można dostrzec więcej niż na co dzień.

Portret użytkownika jerry

Zwykła flara. Odbicie

Zwykła flara. Odbicie niedoskonałości obiektywu fotograficznego.

Na zdjęciach nocnych bardzo czesto występujące zjawisko, z którym poprostu Absolutnie nic nie jest w stanie mnie przekonać, że to UFO. Oczywiście potrafię dowieść tego o czym piszę.

Portret użytkownika fleks

Oczywiście, że flara. Linia

Oczywiście, że flara. Linia symetrii poprowadzona od tego artefaktu w dół kadru powinna trafić na żródło światła np. latarnię albo reflektor samochodowy.

Także mam w kolekcji takie "obiekty".

Skomentuj