Zielony szczupak złapany w Polsce - anomalia czy dostosowanie do polowania?

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Na jednej z facebookowych grup poświęconych wędkarstwu opublikowano niedawno niezwykłe zdjęcie przedstawiające nietypoqwe umaszczenioa złapanego szczupaka. Ryba była jaskrawo zielona.

 

Szczupak został złapany przez doświadczonego wędkarza z kilkudziesięcioletnim stażem i nie krył on zdumienia tym co wyjął z wody.

Siema, mój dziadek złowił takiego zielonego szczupaka na odłowach, na swoich stawach, widział takie coś pierwszy raz od 40 lat czyli od kiedy jest rybakiem. Ktoś wie coś więcej??? - napisał internauta, który podzielił się zdjęciami

Do tej pory wiadomo było, że niekiedy występują szczupaki czarne. Staje się to często w sytuacji gdy ryba poluje w ciemnym otoczeniu. Jest to ewolucyjna adaptacja. Być może zielony drapieżnik to też przystosowanie jeśli na przykład szczupak żerował w wodzie pełnej glonów.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Radek B

Jaja dziś mi się rano śniło

Jaja dziś mi się rano śniło akwarium i że w akwarium mam szczupaka który zjada inne rybki a potem włączam fejsbooka i trafiam tutaj. Żeby to nie było tylko coś takiego jak z Karpiem któy miał dziwne znaki na ciele ,a za jakiś czas były ataki na wieże WTC w Ameryce.

Skomentuj