Ziemia otrzymała transmisję od „obcych” z Marsa

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Przyjęcie sygnału od obcej cywilizacji jest zarówno ekscytującą, jak i niepokojącą perspektywą, która od dawna fascynuje naukowców, filozofów i zwykłych obywateli. Eksperyment nazwany "Sign in Space", przeprowadzany przez zespół składający się z naukowców i artystów, pozwala społeczeństwu wziąć udział w tej niesamowitej próbie. Zadaniem jest rozszyfrowanie zakodowanej wiadomości symulującej przekaz od obcych.

24 maja, o godzinie 15:00 czasu wschodniego, sonda ExoMars Trace Gas Orbiter (TGO) Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) przesyła zaszyfrowaną wiadomość do Ziemi. Trzy naziemne obserwatoria radiowe - Allen Telescope Array, Teleskop Green Bank Roberta S. Byrda oraz obserwatorium Italian National Institute of Astrophysics - spróbują odebrać sygnał, który powinien dotrzeć w ciągu 16 minut.

 

Sygnał, stworzony przez artystkę Danielę de Paulis i jej zespół, zostanie następnie udostępniony publiczności, która zostanie zachęcona do próby zrozumienia jego znaczenia. Ten interdyscyplinarny projekt angażuje ponad 30 naukowców, artystów i badaczy, w tym również ESA i firmę D-Orbit, specjalizującą się w logistyce kosmicznej.

 

Chociaż obecnie nie otrzymujemy żadnej wiadomości od obcych cywilizacji, eksperyment "Sign in Space" stanowi badanie takiej możliwości. Daniela de Paulis, licencjonowany operator radiowy i artystka, twierdzi, że otrzymanie wiadomości od pozaziemskiej cywilizacji miałoby znaczący wpływ na całą ludzkość.

 

Eksperyment umożliwia zrozumienie, jak technologiczne i kulturowe interpretacje mogą być wykorzystane do zrozumienia potencjalnego przekazu od obcych. To również okazja do globalnej współpracy, wykorzystania różnych kultur i dyscyplin w poszukiwaniu sensu.

 

Eksperyment "Sign in Space" to unikalna szansa na konkretną próbę i przygotowanie się do potencjalnego kontaktu z obcymi. Uczestnicy są proszeni o dostarczenie danych naukowych, szkiców, przemyśleń i innych pomysłów w celu rozszyfrowania sygnału.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Nv 13 cr 78

A może ten niby eksperyment

A może ten niby eksperyment to tzw. ściema ....? może ten sygnał został wysłany na prawdę , przez nie znaną nam cywilizację, ale żadna z instytucji-organizacji do badania takich sygnałów nie jest w stanie rozszyfrować tego więc pomysleli, że może warto zrobić z tego ogólnoświatową akcję pod przykrywką eksperymentu , może na całym globie znajdzie się jakaś osoba czy grupa osób, która rozkmini ten sygnał ....... ma to sens Wink

Skomentuj