Zjawisko Déja Vu może być rezultatem przenikania się wszechświatów

Kategorie: 

Źródło: Google Grafika

Większość z nas przynajmniej raz w życiu miała doczynienia ze zjawiskiem znanym jako "Déja Vu". Wrażenie albo raczej tajemnicze uczucie, które sprawia, że czas zdaje się mijać w zwolnionym tempie. Większość osób opisuje je jako doświadczenie przeżywanej przez nas sytuacji wcześniej, w bliżej nieokreślonej odległej przeszłości.

Jedni uważają, że pochodzenie tego zjawiska wynika z pewnej formy paranormalnych zakłóceń. Inni dopatrują się tutaj zaburzeń neurologicznych. Naukowcy starają się wyjaśnić to tajemnicze zjawisko przez dziesięciolecia, jednak do tej pory nikt nie był w stanie ani w pełni go zrozumieć ani znaleźć jego bezpośredniej przyczyny. Samo słowo "Déja Vu", pochodzi z języka francuskiego i oznacza "już widziałem". W przeważającej liczbie przypadków zjawisko to nadchodzi spontanicznie a przewidzenie jego zajścia jest praktycznie niemożliwe.
Oczywiście istnieją teorie, że zjawisko to bazuje na ludzkiej pamięci a odpowiedzialne za nie mogą być konkretne ośrodki w mózgu. Są również i tacy, którzy kojarzą "Déja Vu" ze zjawiskiem przepowiedni, jasnowidzenia albo nadają mu wręcz rangę mistycznego drogowskazu, który w kluczowych momentach naszego życia wskazuje nam odpowiedni dla nas kierunek rozwoju.

Jednak najciekawsza teoria odnośnie tego zjawiska wiąże się z istnieniem równoległych wszechświatów. Według astronomów, część światła dostrzeżonego w przestrzeni kosmicznej mogła "rozlać się" do naszego świata z innego wymiaru leżącego, bardzo blisko naszego. Naukowcy uważają, że nasza obecna technologia umożliwia nam obserwację tych światów O ILE znajdują się one wystarczająco blisko. Gdyby nasz wymiar zetknął się z innym niezależnie istniejącym wszechświatem pozostawiłoby to widoczne sygnatury.

Aby je odnaleźć naukowcy porównali mapę kosmicznego mikrofalowego tła (które jest pozostałością z wczesnego Wszechświata) z obrazem całego nieba wykonanym przez należący do Europejskiej Agencji Kosmicznej teleskop Plancka. Po odjęciu obojga obrazów od siebie, naukowcy dostrzegli niesamowitą plamę światła na niebie. Jednym z możliwych wyjaśnień jej istnienia może być fakt kolizji naszego wymiaru z innym wszechświatem.

Według dr Michio Kaku, amerykańskiego futurysty i fizyka teoretycznego, wszechświaty równoległe mogą wywoływać zjawisko "Déja Vu". W teorii miało by to być spowodowane przez zdolność ludzi do "skakania między różnymi wymiarami". Oczywiście może to brzmieć nieco niezrozumiale niemniej idea teorii wieloświatów została poparta przez badania wielu niezależnych naukowców.

Wśród nich, jest między innymi profesor Steve Weinberg, fizyk i laureat nagrody Nobla. Według Weinberga, możliwe jest, że w tym samym pomieszczeniu istnieje nieskończenie wiele równoległych rzeczywistości które koegzystują z nami bez naszej wiedzy. Oznacza to, że o ile takie wyjaśnienie dla zagadki "Déja Vu" okaże się zgodne z prawdą, to za każdym razem gdy ktoś odczuwa to zjawisko, w rzeczywistości jego umysł synchronizuje się z innym równoległym światem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Joker

Duzo ludzi miedzy 20 a 25

Duzo ludzi miedzy 20 a 25 rokiem zycia ma deja vu... Tez mialem wiec prawdopodobnie jest to zwiazane z aktywnascia mozgu i jakimiś zmianami to coś tak jak sny organizm cos sprawdza... Wiadomo ludzki umysł jest nieograniczony niczym wszechświat a ludzka wyobraźnia nie zna granic i wychodzi poza to... Ludzki umysl wykorzystuje od 2 do powiedzmy 3% swoich mozliwosci wiec zanim czegos sie dowiemy to wiecej pewnie troche minie. Pozostają jedynie domysły....

 

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Osobiście obstawiam

Osobiście obstawiam zaburzenia neurologiczne ponieważ po każdym takim doświadczeniu koszmarnie boli mnie głowa. Swoją drogą mówi się, że deja vu to już raz widziane, doświadczone a co jeśli wydaje się, że dana sytuacja miała miejsce trzeci raz ???? albo nieskończoną ilość razy ???....

Portret użytkownika jaa

wszystko, co się dzieje, jest

wszystko, co się dzieje, jest zaburzeniem stanu stałego więc takie wytłumaczenie nie określa przyczyn, a tym samym nie jest wytłumaczeniem. Głowa może boleć, bo albo, to może być "źle" wykonywane, czyli na przykład, obrazowo, głowa może nie być "przystosowana" do dodatkowych obciążeń, lub, zwyczajnie, przedtem robisz coś, co może być powodem bólu głowy albo, jednego i drugiego. Albo, akt deja vu uaktywnia coś, co jest przyczyną bólu głowy. Co do sameg deja vu, to pewnie są i takie, czyli czysto zaburzeniowe przyczyny, ale też i inne, czyli "zmysłowe". Zaburzeniowe mogą polegać na tym, że do odopwiedniego ośrodka dochodzą dwie informacje, przez różne ścieżki, lub nawet tę samą - tu może być tak, że taka powielona informacja traktowana jest jako nowa, ale, że jest identyczna, to jest przydzielana do tego samego miejsca, co powoduje "drgania" lub "pączkowanie" miejsca gdzie jest "zmagazynowana". Można by to rozwijać, ale neurolodzy mają pewnie lepsze informacje niż zwykła, amatorska dedukcja. Co do deja vu u dziewczyn i kobiet, to są, chyba, na ten temat jakieś specjalistyczne opracowania.

Portret użytkownika normalny ?!

Dziwi mnie,że NIKT nie

Dziwi mnie,że NIKT nie wspomniał o najbardziej sensownym wytłumaczeniu tego zjawiska a jest nim zmęczenie !!! Sygnały docierają do naszego mózgu z pewnym opóźnieniem i w wyniku tego mamy wrażenie,że już coś widzieliśmy/przeżyliśmy ... i potwierdzam,że w stanie zmęczenia jest to zjawisko najłatwiej przeżyć/powtórzyć !!! Smile Nie zmienia to faktu,że nieźle się bawiłem czytając uwagi pozostałych komentujących ;P

Portret użytkownika Damian

Ja uwazam ze deja vu jest to

Ja uwazam ze deja vu jest to nasza podswiadomosc ktora dany obraz widziala wczesniej niz swiadomosc... czesto miewalem deja vu i ostatnio kolo 2 tyg temu siedzac na kompie robilem cos w malym otwartym okienku a w drugim mialem otwarty FB i jak wiadomo filmiki sie same zaladowywuja ale bylem skupiony na tym okienku malym do convertacji jakis plikow. po zakoczeniu wszedlem na FB i odpalilem filmik ktory sie skonczyl i byl to trailer filmu ktory byl reklamowany... podczas ogladania go mialem wlasnie deja vu ze juz go widzialem..ale przeciez nie ogladalem? wiec moze wlasnie cos w tym jest ? ... pozdro Blum 3

Strony

Skomentuj