Złodzieje otworzyli relikwiarz w kościele i ukradli mózg świętego do satanistycznego rytuału

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Castelnuovo we Włoszech nieznani sprawcy ukradli fragmenty mózgu katolickiego księdza Jana Bosko. Kapłan, który zmarł w 1888 roku, został uhonorowany za pomaganie biednym i upośledzonym dzieciom. Policja obawia się, że napastnicy mogą zażądać okupu za mózg lub szczątki zostaną wykorzystane w satanistycznych rytuałach. Obecnie funkcjonariusze studiują nagrania monitoringu w celu ustalenia sprawców.

Święty Jan Bosko zmarł w 1888 roku i został kanonizowany w 1934 roku. Jest patronem wszystkich szkół salezjańskich na całym świecie. Agencja informacyjna ANSA podała, że abp Turynu Cesare Nosiglia zwrócił się do złodziei z prośbą o „natychmiastowy zwrot skradzionego mózgu bez żadnych warunków”.

Według rzymskiej gazety "Il Messaggero", kradzież miała miejsce wieczorem w piątek, 2 czerwca, kiedy kościół był już zamknięty. Na razie, policja posiada niewiele śladów po tajemniczych włamywaczach. Ktokolwiek ukradł relikwię nie pozostawił po sobie jakichkolwiek dowodów. Policja uważa, że ​​złodziej mógł wmieszać się w tłum razem z pielgrzymami po czym cicho odszedł z mózgiem, gdy kościół został zamknięty na noc.

Dochodzenie prowadzone jest przez prokuratorów w Asti, którzy uważają, że mózg mógł zostać skradziony w celu otrzymania jakiejś formy okupu lub nawet po to aby wykorzystać go w jakichś satanistycznych rytuałach jako ofiarę. Bynajmniej nie jest to pierwsza kradzież relikwii, odnotowana we włoskich świątyniach w ostatnich latach. Przykładowo, jeszcze w 2014 roku z małego kościoła w górach, znajdującego się na obrzeżach Rzymu, skradziono fiolkę z krwią Jana Pawła II. Oba zdarzenia raczej nie są ze sobą połączone, ale wskazują na dość duże zainteresowanie jakim włoscy złodzieje dażą relikwie świętych.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Nie dziwie im się. Wystarczy

Nie dziwie im się. Wystarczy poczytać sobie jakie fantasmagorie (zwane wizjami) głosił ów facet, to zaiste jego relikwiarz musiał aż kipić satanistyczną, okultystyczną energią. Po prostu katoliccy ścięci idealnie nadają się do okultystycznych rytuałów.

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Ukradli mózg sprzed ponad 100

Ukradli mózg sprzed ponad 100 lat?!
No tak to jest na świecie, że każdy usiłuje brać to czego najbardziej mu brak. Szkoda, że własnego nie potrafią używać.

Najlepsze jest to, że kościół trzyma co bardziej sławne truchła - odwrotnie do swoich dumnych nauk, że to co ziemskie to nieistotne. No ale rozumiem: każdy musi na kimś żerować, a skoro da się zarobić na wiernych baranach obmacujących i oglądających poodcinane kawałki trupa - to do dzieła święta bando!
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ajwaj

"pytanie tylko po co?"

"pytanie tylko po co?"

A wiesz ile tysięcy ludzi jest w stanie przejść dziesiątki kilometrów żeby zobaczyć np. ucięty palec czy fujarę jakiegoś świętego (oczywiście czynący cuda) w nadziei, że wyleczy go to z czegoś? A wiesz ile pieniędzy taki chory/nawiedzony jest w stanie zostawić?
Dodam do tego retoryczne pytanie "co jest bardziej cudotwórcze niż elementy truchła kogoś przezwanego świętym?" i chyba sprawa stanie się jasna.

Portret użytkownika baca

pytanie na dziś co jest

pytanie na dziś co jest bardziej chore: kradzież mózgu czy trzymanie mózgu w jakimś parafialnym słoiku?

poprawna odpowiedź: najbardziej chory jest talinn... ciężko przechodzi każdy dzień w ktorym nie znajdzie w internetach chociaż jednego upośledzonego dziecka... jego mózg też powinni specjalisci egzorcyzmować i dobrze zabezpieczyć....

 

Portret użytkownika Kmieciu

Drugie pytanie: skąd taka

Drugie pytanie: skąd taka pewność, że "ukradli mózg świętego do satanistycznego rytuału", skoro byli to "nieznani sprawcy"? A może to jakiś ultramegakatolik z tej czci nabożnej i szaconku wielkiego "relikwię" podprowadził, żeby "obcować ze świętością" 24/7 u siebie na chacie i modły odczyniać, a nie tylko raz w tygodniu na mszy św. Jana Bez Mózgu adorować...? Blum 3
 

 

Portret użytkownika Znawca

Polska potęga która

Polska potęga która zniszczyła zakon szwabskich ryzerzy to potęga katolickich polskich królów, a nie protestanckich krzykaczy ! Dlatego katolicyzm jest tak znienawidzony przez wielu.

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Nie zniszczyła, Prusy

Nie zniszczyła, Prusy pozostały w krzyżackich rękach, bo Jagielle Papa popgroził paluszkiem, co by zakonu z krzyżem nie zniszczył. Słabo znasz mocherku historię... Od czasów chrztu zdrajcy Mieszka, Wielki Babilon ( Państwo KOścielne następca zrujnowanego przez nich Cesarstwa Rzymskiego) wzniecił nienawiść pomiędzy Słowian! Wszystkie nasze "zwycięstwa" posiadały jeden mianownik- tworzenie imperium,  kosztem nawróconych przez wyrżnięcie słowiańskich ludów na Wschodzie. Mnie się podoba historia pogańskiej Lechii w której królowie plemienni wspólnie najechali Rzym i go zrujnowali... Katolicka inkwizycja tej szatańskiej wiary pogrążyła Polaków i innych Słowian w niedoli i zabobonie!!

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika mijo

Islam to taki judaizm dla

Islam to taki judaizm dla Arabów. Za Anioła Gabriela robił żydowski rabin z Mekki. Dyktowanie Koranu to jego dzieło. W Chrześcijaństwie z kolei taką żydowską wrzutką jest Protestantyzm. Żydzi zakręcili się koło Marcina Lutra i zrobili mu hucpę. Zarówno islam jak i protestantyzm miały i maja za zadanie odciągnąć jak najwięcej luda od Katolicyzmu.

Portret użytkownika Kmieciu

Nie żadni "nieznani sprawcy"

Nie żadni "nieznani sprawcy" tylko na bank ciapate nachodźcy... Wincyj imigrantuf, to tak będzie częściej... A wogle to kiecatym słusznie tak, bo powinni wiedzieć, że każdy zmarły, nawet chory psychicznie ochrzczony "świętym", bo akurat miał zwidy z Bozią, a nie różowym słoniem, ma - nomen omen - święte prawo spoczywać w spokoju w całości, a nie fachowo rozparcelowany na części jak świniak po uboju przez watykańskich rzeźników-kanibali, żeby se po kawałku mięska porozsyłać po co ważniejszych kościółkach, a po tych mniej znacznych to choć po kosteczce! Błe, rzygać mi się chce jak se pomyślę o tak odrażających, satanistycznych praktykach - nie mniej satanistycznych niż te "nieznanych sprawców" - i potwornym braku szacunku dla zmarłych...!
 

 

Skomentuj