Zmiany w Rezonansie Schumanna mogą zagrozić życiu na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Od 1986 roku wiadomo nam, o istnieniu zjawiska, zwanego rezonansem Schumanna. Jest to elektromagnetyczna częstotliwość, która przez długi czas była uważana za stałą i wynosiła 7,83 Hz. W miarę upływu czasu, wartość ta zaczęła się zmieniać i zdaniem niektórych ludzi, wywierać wpływ na ludzkość oraz wszystkie żyjące organizmy na świecie.

   
Rosnąca częstotliwość rezonansu Schumanna wyraźnie wpływa na działanie ludzkiego mózgu. Dowodzi tego chociażby badanie z 2019 roku, które opisywało wpływ pól magnetycznych o sile 7,8 Hz na żywy organizm. Badanie, dotyczyło wpływu takiego pola, na procesy komórkowe, takie jak obsługa wapnia i reakcje wywołane stresem w hodowlach kardiomiocytów szczurów. W toku, badań okazało się, że nawet ekstremalnie słabe pola magnetyczne o częstotliwości 7,8 Hz, mają działanie ochronne podczas stresu oksydacyjnego i warunków hipoksji. Efekt był niezależny od wielkości pola magnetycznego i zewnętrznego magnetycznego prądu stałego i był widoczny tylko w tym wąskim zakresie częstotliwości.

Naukowcy ustalili, że sygnał rezonansu Schumanna działa na żywe organizmy, poprzez rezonansowe pochłanianie przez układy mózgowe i zmianę równowagi serotoniny i melatoniny. Jeśli siła i częstotliwość sygnału SR wykraczają poza normalny zakres, zmienia synchronizację mózgu i serca oraz zmienia poziomy melatoniny. Może to negatywnie wpłynąć na zdrowie człowieka, w tym ciśnienie krwi, tętno, układ sercowo-naczyniowy i sercowo-płucny, neurologiczny, rozrodczy, rakotwórczy i osłabiony układ odpornościowy.

 

Biorąc pod uwagę, że mamy tu doczynienia z dowiedzionym naukowo fenomenem który nie został jeszcze w pełni zbadany, trudno nie pojąć, że nagłe zwiększenie się „częstotliwości Ziemi” powoduje trudne do przewidzenia zmiany w żywych organizmach. Zdecydowana większość ludzi radzi sobie z tymi zmianami, ale zaostrzenie się tych zmian u osób słabych i wrażliwych powoduje wykrywalny wzrost zachorowań na różne dolegliwości, a nawet śmiertelność.

Niektórzy sugerują, że Ziemia jako złożony twór, zmienia się w odniesieniu do wielu pozornie niezwiązanych ze sobą czynników.  Inni tłumaczą, iż mają one związek z aktywnością słoneczną. Niezależnie od tego jaka jest prawda, nie należy wykluczać, że tak poważne zmiany, mogą sugerować, iż stoimy u progu wielkich zmian na naszej planecie. Nie ma wątpliwości iż wywierają one na nas wpływ. Pytanie brzmi, czy przekonamy się o tym jaki on jest, jeszcze za naszego życia?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj