Zmiennokształtny obcy zarejestrowany na niezwykłym nagraniu z Islandii

Kategorie: 

Źródło: feverdreamofficial (Instagram)

Jedna z mieszkanek Irlandii, która zwiedzała popularny w tym kraju klif Dettifoss, zdołała uwiecznić coś niezwykłego. Nieświadoma niczego kobieta sfilmowała pobliski wodospad jako pamiątkę swojej podróży. Dopiero w domu oglądając nakręcone przez siebie wideo, natrafiła on na anomalię kryjącą się w jej nagraniu.

Wodospad Dettifoss jest uważany za jedną z głównych atrakcji turystycznych na Islandii. Znajduje się on w Parku Narodowym Vatnaekull w północno-wschodniej części tego kraju. Oto co na temat swojej obserwacji napisała sama świadek zdarzenia:

„[...]kiedy później obejrzałam swój film, zobaczyłam małe stworzenie wyglądające, zza krawędzi klifu prowadzącego do przepaści. Nie jestem szalona, ale co to do cholery jest?"


Trudno doszukać się wyjaśnienia dla tej obserwacji. Być może jest to dobrze zakamuflowane fałszerstwo albo też ślad po faktycznym abnormalnym zjawisku, które dziwnym trafem zostało uwiecznione na kamerze. Jeden z ufologów zainteresowanych tym nagraniem przeprowadził analizę fotografii i stwierdził, że w chwili wykonywania filmu dziewczyna znajdowała się około 3-4 metrów od krawędzi urwiska. W związku z tym można założyć, że stworzenie widoczne na nagraniu jest dość małe, a przynajmniej jego widoczna część. 


Zdaniem części osób zainteresowanych tym filmem stwór przejawia oznaki zmiennokształtności a nawet kilkukrotnie przybiera różne twarze. Ciekawie pokrywa się to z mało znanym faktem, że mieszkańcy Islandii często wierzą w istnienie trolli i elfów które również mają takie moce. Są oni do tego stopnia ostrożni, że na przykład przed zaprojektowaniem nowej drogi, budowniczowie konsultują się ze znawcami folkloru, by przypadkowo nie wtargnąć grunt należący do tych fantastycznych stworzeń. 

 

Nie znaczy to oczywiście że stwór z klifu Dettifoss jest stworem z legend bądź też jakimś innym nieznanym bytem. Być może jest to po prostu błędnie zinterpretowane zjawisko naturalne. Tak czy inaczej, obserwacja z Islandii zdecydowanie zasługuje na uwagę jaką została obdarzona.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj