Zmumifikowana „syrena” jest analizowania przez japońskich naukowców
Image
Mumia „syreny”, przechowywana w japońskiej świątyni zostanie wkrótce zbadana przez zespół naukowców. Niedawno rozpoczęto pierwszą naukową analizę tego zmumifikowanego stworzenia. Stworzenie, zgodnie z legendami ma górną część ciała człowieka i dolną część ciała ryby.
2 lutego 2022 r. 60-letni Kozen Kuida, naczelny kapłan świątyni Enjuin w Asakuchi w prefekturze Okayama, wyjął 30-centymetrowy cenny okaz z sali tomografii komputerowej uniwersyteckiego szpitala weterynaryjnego. Leżąc twarzą do góry na stole do badań, mumia wydawała się być zablokowana w krzyku, trzymając ręce przy ustach. Oprócz paznokci i zębów mumia ma włosy na głowie i łuski na dolnej części ciała.
Stworzenie zostało rzekomo złapane w sieć rybacką u wybrzeży prowincji Tosa (dzisiejsza prefektura Kochi) na przełomie lat 1736-1741.
- Dodaj komentarz
- 31250 odsłon