Zmumifikowane zwłoki z andyjskiej kolekcji muzealnej mogą być śladem po wizycie obcych

Kategorie: 

Dyrektor Muzeum Privado Ritos Andinos, Renato Davila Riquelme powiedział, że mierząca około 120 centymetrów mumia o trójkątnej kształtem głowie oraz dużych oczodołach i nietypowych zębach trzonowych nie jest prawdopodobnie człowiekiem.

 

Zanim zostało to obwieszczone ciało poddano oględzinom dwóch lekarzy. Potwierdzili oni, że mumia nie posiada charakterystycznych cech rasy ludzkiej.

[ibimage==10917==Oryginalny==none==self==null]

Antropolog podkreślił, że struktura czaszki jest wyjątkowa i nie istnieje w żadnej grupie etnicznej na świecie. Sposób, w jaki tworzyły się połączenia czaszki jest zadziwiający a osobnik ten posiada niezarośnięte ciemiączko, co może wskazywać na młody wiek.

[ibimage==10924==Oryginalny==none==self==null]

Oczywiście istnieje również możliwość, że mumia ta jest po prostu pozostałością dziecka, które było z jakiegoś powodu genetycznie zmutowane. Dużą czaszkę tłumaczyć może wodogłowie, ale ta choroba nie tłumaczy anomalii związanych z oczodołami i innych.

 

 

Źródłohttp://www.rpp.com.pe/2011-11-17-cusco-antropologo-espera-apoyo-para-estudiar-momia-de-andahuaylillas-noticia_423258.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj