Zmumifikowany dwustuletni mnich według Buddystów jest nadal żywy

Kategorie: 

Źródło: siberiantimes.com

Kilka dni temu w Mongolii odnaleziono zmumifikowane zwłoki buddyjskiego mnicha. Jego ciało zastygło w pozycji tak zwanego kwiatu lotosu. Wezwany do pomocy biegły oświadczył ku zdumieniu władz, że jego zdaniem mnich żyje w stanie głębokiego transu medytacyjnego.

 

Niezwykłe zwłoki odnaleziono w północnej części Mongolii. Naukowcy są zdumieni, że licząca około 200 lat mumia jest zachowana w doskonałym stanie. Zdaniem dr Barrego Kerzina, lekarza Dalai Lamy, mnich ten jest w stanie głębokiej medytacji zwanym "tukdam". Co więcej lekarz twierdzi, że jeśli uda mu się przetrwać dłużej w tym stanie może się stać Buddą.

[ibimage==23905==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: Morning Newspaper 

Odnalezienie niezwykłej mumii było równie niezwykłe co ona sama. Mongolska policja twierdzi, że zwłoki próbowano sprzedać na czarnym rynku, co jednak skończyło się jej ujawnieniem. Obecnie mumia jest trzymana pod zamknięciem jako dowód w sprawie.

[ibimage==23904==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: Morning Newspaper 

O dziwnych praktykach mnichów buddyjskich słyszy się od czasu do czasu. Znane są też przypadki, gdy mnisi umierają medytując. Słynny jest przypadek lamy z wyznającej Buddyzm tybetański Buriacji. Lama Dashi-Dorzho Itigilov, który oficjalnie zmarł w 1927 roku jest do dzisiaj czczony, przebierany w ceremonialne szaty, a jego ciało jest w lepszym stanie niż ciało Lenina w mauzoleum na Placu Czerwonym w Moskwie.

 

Ostatecznie w 2002 roku wykonano dokładne badania ciała Itigilova. Rezultaty były zdumiewające, gdyż wskazywały na to, że ciało jest w stanie rozkładu, jaki powinien nastąpić kilkadziesiąt godzin po śmierci, na co wskazywał znacznie mniejszy od oczekiwanego rozpadu komórek.

 

Już wtedy pojawiły się głosy, że buriacki lama żyje tylko jest w stanie głębokiej hibernacji. Mnisi i wierni do dzisiaj traktują go jak żyjącą osobę, podają mu ręce i rozmawiają z nim. Wygląda na to, że najnowsze odkrycie z Mongolii to po prostu kolejny przypadek świetnie zakonserwowanego mnicha w pozycji kwiatu lotosu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kuzYn

"Witam Wiem jak Wskrzesić

"Witam Wiem jak Wskrzesić Tego Świętego Człowieka proszę o kontakt'
Wystarczy polecieć samolotem z Okęcia w Warszawia do Ułan Bator w Mongoli, a tam popytać się na dworcach. Wszyscy znaja tam 200 letniego lamę. Prościzna Smile

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika hal-9000

Baca jak zwykle ma racje

Baca jak zwykle ma racje swojsze niz insze Blum 3 Jedynie wszystko co pisze jest szczera prawda nawet jak jest [ciach] prawda jego racja jest najjegsza. Mania wielkosci i chory polskie wywyzszanie sie spod innych.

Portret użytkownika baca

skoro lama żyje i jest

skoro lama żyje i jest poręcznie złożony oraz nie psuje się, moge go adoptować...
obszyłbym go... lamówką i postawił w garażu...
zus musiałby bulić lamie emeryturę z odsetkami za 200 lat na moje ręce jako pełnomocnika, a ja miałbym w końcu jakiś... ludzki wieszak na klucze oczkowe i stojak na opony...
ponadto widzę, że lama posiada ręce w pozycji lotosu - a to przecież jest idealny uchwyt akurat na bańkę oleju silnikowego lotos...

Strony

Skomentuj